آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • نکاتی درباره کاهش هزینه های بیمه خودرو در کانادا

  نکاتی درباره کاهش هزینه‌های بیمه خودرو در کانادا


یکی از دشواری های تازه واردان در استان هایی غیر از کبک، پرداخت رقم بالا برای بیمه ماشین در سال های اولیه ورود به کانادا است. تازه واردان به استان هایی چون انتاریو یا بریتیش کلمبیا که درمی یابند برای یک ماشین نه چندان گران قیمت بعضا باید تا بیش از ۴۰۰ دلار در ماه بیمه پرداخت کنند گاهی حتی قید ماشین سواری را می زنند و یا بدتر از آن، بدون داشتن بیمه، رانندگی می کنند که علاوه بر غیرقانونی بودن، تبعات بسیار سنگین اقتصادی، اعتباری و قضایی بر آن مترتب است. پیشتر در این مطلب در سایت پارس کانادا در مورد بیمه ماشین توضیح داده شده است. در اینجا ضمن مرور مهم ترین نکات مربوط به ان مطلب، برخی موارد جدیدتر هم مرور شده و توصیه هایی بیان می شود.

اول: تا ضرورت ندارد ماشین شخصی تهیه نکنید. اینکه سطح ضرورت یعنی چه برای افراد مختلف تفاوت دارد اما به هر حال معنای آن تحمل قدری مشقت و سختی هم هست. برای کسانی که مجرد هستند و یا زوج های بدون فرزند، این کار کاملا شدنی است به ویژه اگر در مناطق با دسترسی سریع و راحت به حمل و نقل عمومی شهر ساکن باشند. برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند یا دو فرزند به بالا دارند، اجرای این نکته دشوارتر است. البته این افراد هم می توانند با تهیه محل اقامت در جاهایی که دسترسی به امکانات حمل و نقل عمومی راحت تر است تهیه خودرو را به تاخیر بیاندازند اما خوب! معمولا این جور جاها از اجاره بالاتری برخوردار هستند پس باید دید که مجموعه هزینه های ماهانه استفاده از حمل و نقل عمومی (که در شهری چون تورنتو آن هم ارزان نیست) و اضافه پرداخت محل اقامت چقدر است و آن را با وضعیت داشتن ماشین مقایسه کنید. به هر حال هر چقدر بتوانید بین زمان دریافت گواهی نامه (که توصیه می کنم در همان یکی-دو هفته اول باشد) و زمان تهیه ماشین فاصله بیاندازید؛ رقم بیمه شما به ازای هر شش ماه اختلاف، کاهش می یابد. مثلا بعد از ۶ ماه کمتر از درست بعد از گواهی نامه است و بعد از یک سال به طور محسوسی کمتر است و بعد از سه سال رانندگی بدون مشکل، دیگر پارامتر «راننده تازه کار» بودن در مورد شما صدق نمی کند و نظیر سایر شهروندان کانادایی، پارامترهای دیگری (سن، محل اقامت، نوع گواهی نامه…) تعیین کننده رقم بیمه شماست.

یک دلیل اینکه ورود به کانادا در اواخر ماه ایپریل را توصیه می کنیم به همین موضوع بازمی گردد. در این حالت به دلیل اینکه سرمای شدید گذشته و با گرم تر شدن هوا و طولانی تر شدن روز، میل به پیاده روی در افراد بیشتر می شود گذراندن ۶ ماه بدون خودروی شخصی کار دشواری نیست. در این صورت مزایای دیگری هم برای خرید اتومبیل در اواخر پاییز یا اوایل زمستان وجود دارد که باید جداگانه به آن پرداخت.

دوم: سابقه پرداخت بیمه تان در ایران را همراه خود بیاورید. اگر شما بتوانید از شرکت بیمه ای که در ایران به شما خدمات می داده ده سال یا بیشتر سابقه رانندگی سالم و بدون هزینه سازی برای بیمه دریافت کنید، شرکت های بیمه در انتاریو آن را معادل سه سال سابقه در کانادا حساب می کنند که معنایش کاهش قابل توجه هزینه بیمه است.

سوم: در رانندگی بسیار دقیق باشید. سه سال اول رانندگی برای شما بسیار مهم است. هرگونه خطای منجر به دریافت برگه جریمه رانندگی (حساب برگه جریمه دریافتی از سوی ماموران کنترل وضعیت پارک خودرو جداست) یا تصادف، می تواند هزینه بیمه شما را به طرز غیرقابل تحملی افزایش دهد. در همان ایران، رانندگی با صبر و حوصله و رعایت قانون (نکاتی چون توجه به حق تقدم سایرین به ویژه عابرین پیاده، ایست کامل در پشت تابلو توقف …) را تمرین کنید تا در کانادا به دلایل مسخره جریمه نشوید چون هزینه آن اصلا شوخی بردار نیست.

چهارم: شرکت های بیمه زیادی هستند که به رانندگان تازه وارد در انتاریو بیمه نمی دهند برای همین دست شما قدری بسته تر از سایر رانندگان است. بهترین کار این است که از یک واسطه رسمی تهیه بیمه insurance broker که با ۸-۹ شرکت مختلف کار می کند بخواهید که برایتان نرخ های بیمه مناسب را پیدا کند. این طوری این امکان را خواهید داشت که به بهترین قیمت ها در همان زمان دسترسی داشته باشید. البته الان وبسایت هایی هم هستند که این کار را انجام می دهند.

دو نکته را توجه کنید. اول درگیر افراد شیاد و متقلب نشوید. کسی که می گوید پول می گیرد و بیمه ارزان برایتان درست می کند متقلب است. حتی اگر پول تان را نخورد (که موارد زیادی چنین بوده) برای شما با ساخت پروفایل دروغین، بیمه ارزان می گیرد که اگر روزی به دردسر بیافتید عوض یک مشکل چند تا خواهید داشت. چون نه کسی خسارت را می پردازد و تازه شرکت بیمه خودتان هم علیه شما به دلیل تقلب شکایت می کند. البته کسانی هم هستند که پول می گیرند تا فقط برای شما جستجوی اینترنتی کنند و قیمت تقریبی quote بگیرند. می توانید این کار را خودتان بکنید و یا سراغ بروکر دفتردار و معتبر بروید. نکته بعدی اینکه هر وبسایتی هم معتبر نیست. دقت کنید که چه اطلاعاتی دارید به وبسایت می دهید. برای دریافت یک کوت نباید از شما سیاهه ای از اطلاعات و از جمله شماره سین یا مشخصات حساب بخواهد.

پنجم: بیمه دژاردن Desjardins را فراموش نکنید. دوستانی که اخیرا (یعنی در نیمه دوم سال ۲۰۱۴) برای بیمه اقدام کرده اند از قیمت ها و خدمات شرکت دژاردن که در ۱-۲ سال اخیر در سراسر کانادا و از جمله انتاریو خیلی فعال شده تعریف می کنند. این شرکت بدون agent و تنها از طریق اینترنت خدمات می دهد و قیمت هایش هم برای تازه واردان فوق العاده مناسب است. مزایای دیگری هم دارد مثلا اینکه همسر متقاضی را بدون افزایش هزینه به بیمه شخص اصلی اضافه می کند و نکات دیگری که خودتان می توانید از طریق اینترنت دریابید چون قرار نیست بازاریابی این شرکت را انجام دهم.

توجه داشته باشید که داریم در این تاریخ (دسامبر ۲۰۱۴) صحبت می کنیم. اینکه یک سال بعد هنوز قیمت های این شرکت رقابتی باشد باید در زمان خودش دید اما شما می توانید فعلا سراغ این شرکت بروید. این شرکت به صورت مستقل و مستقیم عمل می کند و برای درخواست باید خودتان راسا از طریق وبسایت اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که با همین شرکت هم اگر مشمول بند دوم نباشید، پرداخت حدود ۳۰۰ دلار در ماه طبیعی است.

ششم: از شرکت های کوچک نه چندان معتبر بیمه نگیرید ولو اینکه قیمت آنها پایین باشد. اشکال این شرکت ها این است که احتمال زیادی دارد اگر برای شما خسارت بزرگی اتفاق بیافتد بعد از پرداخت، بیمه شما را لغو کنند. در این صورت پیدا کردن یک شرکت بیمه دیگر که حاضر باشد به شما با داشتن سابقه تصادف و پرداخت خسارت، بیمه بدهد فوق العاده دشوار می شود و باید سراغ شرکت هایی که بیمه با نرخ خیلی بالا برای چنین افرادی می دهند بروید و عملا اینکه فکر می کردید دارید کاری اقتصادی انجام می دهید به ضد آن تبدیل می شود.

هفتم: معمولا بعد از یک سال فرصت خوبی است که شما بابت برخی چیزها از شرکت بیمه کاهش هزینه بخواهید. مثلا ارتقا سطح گواهی نامه (البته اگر قبلا اتفاق نیافتاده باشد) و یا اینکه شما به صورت محله ای local رانندگی می کنید –یعنی فاصله محل کار تا منزل خیلی کم است یا باید در بزرگراه برانید- می توانید درخواست کاهش نرخ بیمه بکنید. معمولا این کاهش ها در سال اول به یک راننده تازه کار تعلق نمی گیرد.

هشتم: بعد از سه سال (البته اگر قبلا بر اساس بند دوم عمل نکرده اید) و تثبیت شدن وضعیت و شرایط رانندگی به عنوان یک راننده کم خطر بدون سابقه بد، حالا نوبت شماست که طیف جستجوی تان را افزایش دهید. دوباره سراغ شرکت های واسطه یا کوت های آنلاین بروید و ببینید که بهترین نرخ هایی که می توانید پیدا کنید چیست و اگر شرکتی که به شما خدمات می دهد نرخ های بالاتری دارد وارد مذاکره با آنها شوید تا نرخ بیمه را کاهش دهند. اگر آن طور که انتظار داشتید نشد سراغ شرکت جدید بروید. البته در اکثر مواقع شرکت فعلی شما حاضر به اصلاح نرخ ها خواهد شد.

نهم: اگر در مسیر شغلی خود رشد داشتید و عضو انجمن شغلی رشته خود شدید (مثلا انجمن مهندسان…)، یا در شرکت معتبر و بزرگی استخدام شدید از آنها بپرسید که آیا برای اعضا خودشان خدمات بیمه خودرو دارند یا نه. معمولا با قیمت های مناسبی برای اعضا خدمات دارند. ببینید این رقم چقدر است. اگر با رقم شما اختلاف قابل توجهی دارد و پایین تر است فرصت خوبی است که بر اساس بند ۸ عمل کنید.

دهم: صبور باشید و جوینده فرصت ها. در همه ابعاد زندگی جدید در کانادا باید صبور باشید. اینکه در ابتدا نرخ بیمه ای بسیار بالاتر از دیگران بدهید تا حدی طبیعی است. الان برخی دوستان برای یک ماشین، بیش از دو ماشین یک فرد جاافتاده بیمه پرداخت می کنند. به مرور همه چیز درست می شود. این صبور بودن شامل شیوه رانندگی شما و دوری از دردسر هم هست. در عین حال بر اساس بندهای ۷ تا ۹، پیگیر وضع پرداخت هم باشید. درست است که شرکت بیمه شما، به مرور تا پایان سال سوم، نرخ بیمه شما را کاهش می دهد اما برای اینکه بهترین نرخ های بازار را پرداخت کنید باید خود شما جستجو کنید، از آنها اصلاح قیمت بخواهید، مستند ارائه دهید و مذاکره کنید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


پنج شنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۶ در ۰۸:۰۹:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
مجید بسطامی - Majid Bastami - بازدید : ۴۷۵۳ - برچسب ها:
رانندگی در کانادابیمه خودرو در کانادابیمه ماشین در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
اپلیکیشن های کاربردی برای حمل و نقل عمومی در کانادا
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

اپلیکیشن‌های کاربردی برای حمل و نقل عمومی در کانادا

۲۶ آذر ۱۳۹۳ - در عصر تبلت، تلفن‌های هوشمند و اپلیکیشن قاعدتا کسب اطلاعات شکل دیگری به خود می‌گیرد.یکی از این موارد که برای تازه‌واردان و مهاجران می‌تواند مفید باشد اپلیکیشن‌های ارائه دهنده اطلاعات مرتبط...
اپلیکیشن های کاربردی برای حمل و نقل عمومی در کانادا
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

اپلیکیشن‌های کاربردی برای حمل و نقل عمومی در کانادا

۸ آبان ۱۳۹۳ - در عصر تبلت، تلفن‌های هوشمند و اپلیکیشن قاعدتا کسب اطلاعات شکل دیگری به خود می‌گیرد. یکی از این موارد که برای تازه‌واردان و مهاجران می‌تواند مفید باشد اپلیکیشن‌های ارائه دهنده اطلاعات مرتبط...
نکاتی تکمیلی درباره دریافت گواهی نامه رانندگی انتاریو
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

نکاتی تکمیلی درباره دریافت گواهی‌نامه رانندگی انتاریو

۱۰ مهر ۱۳۹۲ - از آنجا که دریافت هر چه سریع‌تر گواهی‌نامه  به دلایل مختلف (داشتن کارت شناسایی کانادایی معتبر، امکان رانندگی ولو با ماشین اجاره‌ای، تاثیر روی کاهش نرخ بیمه خودرو در آینده...) یکی...
بهترین لاستیک زمستانی کدام است
نوشته‌ای مفید از نشریه پرنیان

بهترین لاستیک زمستانی کدام است؟

۸ اسفند ۱۳۹۱ - زندگی در کشورهای سردسیری چون کانادا نیازمند آشنایی با موضوعات جدیدی است که ممکن است چندان مسئله ایرانیان در گذشته نبوده باشد. یکی از آنها استفاده از لاستیک‌های زمستانی برای فصل...
نکاتی در مورد مقررات ایمنی بچه ها در خودروها
با توجه به قوانین انتاریو

نکاتی در مورد مقررات ایمنی بچه‌ها در خودروها

۲۲ دي ۱۳۹۱ - رعایت ایمنی افراد در خودروها یکی از نکات بسیار مهم در قوانین راهنمایی و رانندگی استان‌های مختلف کاناداست و در این میان در مورد بچه‌ها مقررات سخت‌گیرانه‌تری برقرار است. از آنجا...
بهترین ماشین های دست دوم برای مهاجران قسمت آخر
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

بهترین ماشین‌های دست دوم برای مهاجران-قسمت آخر

۲۴ آذر ۱۳۹۱ - در نوشتار مرتبط اول و نوشتار دوم، با توضیحات کلی در مورد نحوه انتخاب ماشین دست دوم و معرفی سه نمونه از ماشین‌های دست دوم خوش‌نام و پرکاربرد در کانادا آشنا...
گواهی نامه رانندگی در جزیره مونترال گران است
خاطرات مهاجرت: قسمت بیستم

گواهی‌نامه رانندگی در جزیره مونترال گران است!

۱۳ آذر ۱۳۹۱ - یادآوری سایت: مقررات رانندگی در کانادا ماهیت استانی داشته و از استانی به استان دیگر در جزییات تفاوت دارند. این مطلب در ارتباط با مقررات مربوط به استان کبک نگارش یافته...
بهترین ماشین های دست دوم برای مهاجران قسمت دوم
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

بهترین ماشین‌های دست دوم برای مهاجران-قسمت دوم

۲۸ آبان ۱۳۹۱ - در نوشتار مرتبط قبلی با توضیحات کلی در مورد نحوه انتخاب ماشین دست دوم و معرفی یک نمونه از ماشین‌های دست دوم خوش‌نام و پرکاربرد آشنا شدیم. در اینجا به دو...
هنگام وقوع تصادف چه کنیم

هنگام وقوع تصادف چه کنیم

نکاتی برای بیمه‌داران خودرو در انتاریو ۲۵ آبان ۱۳۹۱ - تصادف اتومبیل چه کوچک باشد چه بزرگ اتفاقی‌ ناخوشایند است که میتواند قدرت تصمیم‌گیری هر شخصی‌ را در آن لحظه مختل کند. به همین منظور ضروری است که هر راننده در انتاریو...
بهترین ماشین های دست دوم برای مهاجران
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

بهترین ماشین‌های دست دوم برای مهاجران

۱۸ آبان ۱۳۹۱ - شما اگر راننده کاربلد هم باشید، به عنوان یک تازه‌وارد ممکن است لازم باشد تا مدتی خود را یک راننده تازه‌کار فرض کنید خصوصا در جاهایی مثل استان انتاریو که نرخ...
بازار داغ خودروهای دست دوم در کانادا

بازار داغ خودروهای دست دوم در کانادا

۵ آذر ۱۳۸۸ -     نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که در سال آینده قیمت‌های بالای خودروهای نو و بهتر بودن کیفیت خودروهای قدیمی‌تر سبب خواهد شد تا مشتریان بیشتر به خرید خودروهای دست دوم یا بیشتر...
اعلام طرح جدید کاهش بیمه خودرو در انتاریو

اعلام طرح جدید کاهش بیمه خودرو در انتاریو

۲۸ آبان ۱۳۸۸ -       اگر شما در انتاریو (خصوصا تورنتو) رانندگی می‌کنید و در چند هفته اخیر زمان بازنگری policy سالانه یا نیم ساله در نرخ‌های بیمه خودروتان فرا رسیده باشد احتمالاً فغان و فریادتان...
خودروهایی با پلاک سبز در انتاریو

خودروهایی با پلاک سبز در انتاریو

۱۵ آبان ۱۳۸۸ -     چند سالی است که مسئله حفظ کره زمین از گازهای گلخانه‌ای و انواع دیگر آلاینده‌ها به موضوع اصلی رسانه‌ها و افکار عمومی تبدیل شده و به همین دلیل راهی هم به...
آخرین مطالب سایت:
آزمایش پزشکی برای برخی متقاضیان مهاجرت به کانادا حذف شد

آزمایش پزشکی برای برخی متقاضیان مهاجرت به کانادا حذف شد

متقاضیان تونس، سنگاپور و فیجی باید آزمایش های پزشکی انجام دهند ۳ آذر ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا فهرست متقاضیان کشورهایی را که باید برای مهاجرت آزمایش پزشکی انجام بدهند، بازنگری کرد و تغییراتی را در این فهرست به وجود آورد. به طور کلی،...
نقش دانشجویان در اقتصاد کانادا
خدمات کنپارس برای دریافت ویزای تحصیلی

نقش دانشجویان در اقتصاد کانادا

۲۹ آبان ۱۳۹۶ - سالانه صدها هزار دانشجو و دانش آموز برای تحصیل به کانادا می آیند. آمار نشان می دهد که جمعیت دانشجویی هر ساله با رشد چشمگیری مواجهه است، به طوری که در...
تغییر در برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا

تغییر در برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا

برنامه کارآفرینی منیتوبا بسته شد ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - استان منیتوبا در تاریخ 15 نوامبر 2017  در برنامه های مهاجرتی خود Provincial Nominee Program  تغییراتی را ایجاد کرد. اداره مهاجرت استان منیتوبا اعلام کرد بر اساس قرارداد جدید این استان با...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 439
انتخاب شماره 78 اکسپرس انتری در 15 نوامبر 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 439

۲۵ آبان ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 78 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 15 نوامبر 2017 انجام شد، تعداد 2750 دعوت نامه با حداقل امتیاز 439 صادر شد.   این چهارمین دور انتخاب های اکسپرس انتری...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود
3 آذر ماه ساعت 21:00 به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود

۲۴ آبان ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت...
25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال
لینک آگهی های استخدام شرکت های مونترالی را در این مقاله بیابید

25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال

۱۸ آبان ۱۳۹۶ - مونترال بلاگ، صبح امروز 9 نوامبر 2017، فهرست 25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال را منتشر کرد.   پیدا کردن یک شغل خوب با درآمد مناسب همیشه یکی از دغدغه های...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 458
انتخاب شماره 77 اکسپرس انتری در 8 نوامبر 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 458

۱۷ آبان ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 77 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 8 نوامبر 2017 انجام شد، تعداد 2000 دعوت نامه با حداقل امتیاز 458 صادر شد. لازم به توضیح است که دعوت نامه...
یک میلیون مهاجر تا سه سال آینده وارد کانادا می شوند
چشم انداز برنامه های مهاجرتی 2020 کانادا

یک میلیون مهاجر تا سه سال آینده وارد کانادا می شوند

۱۱ آبان ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در سخنان امروز خود در تاریخ اول نوامبر 2017 چشم انداز مهاجرتی کانادا را تا سال 2020 اعلام کرد و گفت: تا سال...
استان منیتوبا 395 دعوت نامه صادر کرد

استان منیتوبا 395 دعوت نامه صادر کرد

۱۱ آبان ۱۳۹۶ - 395 متقاضی برنامه نیروی متخصص استان منیتوبا، در تاریخ 31 اکتبر ۲۰۱۷ از سوی این استان دعوت نامه اقدام به درخواست (Letter of Advice to Apply) دریافت کردند و اکنون می...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.