آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • چگونه در کانادا خوب کار کنیم

  چگونه در کانادا خوب کار کنیم؟

شروع کاری جدید در کشوری دیگر، هیجان‌انگیز و پرچالش است. محیط کار جدید، می‌تواند شبیه محل کار قبلی‌تان باشد و می‌تواند کاملا متفاوت از چیزی باشد که به آن عادت دارید.

هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای سودمند و به روش های گوناگون انجام داده است و در آخرین گام دست به انتشار مجموعه کتاب های راهنمای کاربردی موفقیت با عنوان "چگونه" و کتاب های راهنمای مهاجران برای کسب موفقیت در بازار کار کانادا کرده است. آنچه در ادامه می خوانید جدیدترین کتاب ترجمه شده شرکت کنپارس است که امیدواریم در نیمه نخست سال آینده بتوانیم آن را به بازار نشر عرضه کنیم. کتاب های "چگونه در کار و زندگی موفق باشیم؟" (کتاب پرفروش سایت آمازون با موضوع موفقیت)، "چگونه در مصاحبه شغلی موفق باشیم؟" و "چگونه به شغل دلخواه خود برسیم؟" (که تا پایان بهمن ماه وارد بازار نشر خواهد شد)؛ کتاب های سودمندی هستند که تا به امروز منتشر گردیده اند و خواندن آن ها را به تمامی کسانی که در اندیشه مهاجرت هستند، توصیه می کنیم. برای تهیه این کتاب ها می توانید با شماره تلفن 09902795725 و یا نشانی تلگرامی prcanpars@ در تماس باشید.

 

فرهنگ کانادایی در محل کار

فرهنگ، واژه‌ای است که به پیشینه‌ی شما یا پیشینه‌های دیگران اطلاق می‌شود. دیکشنری آکسفورد ای‌اِس‌اِل، واژه فرهنگ را چنین تعریف کرده است: «رسومات، ایده‌ها و تمدنِ جامعه‌ای خاص یا گروهی خاص از افراد».

 

همه‌ی ما مجموعه قواعدی رفتاری را از خانواده‌های خود، و از معلمان و جامعه‌مان آموخته‌ایم. این اصول و قواعد، رفتار ما در قبال دیگران در موقعیت‌های مختلف را هدایت می‌کنند. در مورد رویدادهای مهم زندگی، مانند تولد، ازدواج و مرگ نیز هر فرهنگ مجموعه قواعدی دارد که نحوه‌ی رفتار ما در آن رویداد را تعیین می‌کند. در مورد نحوه‌ی پوشیدن، نحوه‌ی غذا خوردن، نحوه‌ی سپری کردن وقت، و نحوه‌ی حرف زدن با دیگران نیز همین قواعدِ رفتاری، ایفای نقش می‌کنند.

فرهنگ مثل یک کوه یخ است. فقط بخش کوچکی از کوه یخ روی آب است و دیده می‌شود. قسمت اصلی کوه یخ، در زیر آب مخفی است. مانند نوک کوه یخ، جنبه‌های فراوانی از فرهنگ وجود دارد که به راحتی با حواس پنج‌گانه‌ی هر فرد قابل تشخیص است. این جنبه‌ها چیزهایی است که ما می‌بینیم، می‌شنویم، بو می‌کشیم، می‌چشیم و لمس می‌کنیم. این جنبه‌های حس‌شدنیِ فرهنگ، شامل لباس‌هایی است که می‌پوشیم، غذاهایی است که می‌خوریم، و هنرها، ورزش‌ها و تفریحاتی است که خود را با آن‌ها مشغول می‌نماییم. این جنبه‌ها، بر نحوه‌ی عملکرد ما در محیط کار نیز تاثیر می‌گذارند.

اما زیرِ این سطحِ قابل مشاهده، تاثیرات فرهنگیِ بسیار زیادی وجود دارد که به راحتی دیده نمی‌شود. این تاثیرات، مثلا عبارت‌اند از دیدگاه ما نسبت به زمان، میزان اهمیتی که به کار خود می‌دهیم، نگرش‌مان به مردان و زنان در محل کار، و امثالهم. این نگرش‌ها و دیدگاه‌ها روش تعامل ما با دیگران در محل کار را شکل می‌دهند.

کانادا محل زندگی آمیزه‌ای از مردمانِ بومی، کانادایی‌های انگلیسی زبان، و کانادایی‌های فرانسوی زبان است و افزون بر این‌ها، جمعیتِ رو به رشدی از مهاجرانِ کشورهای مختلف نیز در این کشور زندگی می‌کنند. کانادایی‌ها به واسطه‌ی نزدیکیِ جغرافیایی خود با ایالات متحده و تاثیرِ گسترده‌ی فرهنگ آمریکایی، ارزش‌های مشترکِ فراوانی با آمریکایی‌ها دارند، اما تفاوت‌های بین آمریکایی‌ها و کانادایی‌ها نیز بسیار فراوان است.

نعیم نورانی در کتاب «رسیدن و زنده‌ماندن در کانادا» می‌نویسد که «کانادایی‌ها از این که کشورشان آغوش خود را به روی فرهنگ‌های مختلف باز کرده است به خود می‌بالند. در واقع، کانادا یکی از کشورهایی است که از نظر قومی و نژادی، بیشتر تکثر را در جهان دارد. کانادا کشوری است که سرزمین خود را با 33 میلیون انسانِ‌ واقعاً چندفرهنگی پر کرده است».

کانادا که «کشور مهاجران» نیز نامیده می‌شود سرزمین تکثر قومی و نژادی است و این موضوع، ریشه در دهه‌ی 1880 میلادی دارد که مردان چینی برای کار بر روی خط آهنِ شرف به غرب کانادا در قالب یک شرکت چندملیتی وارد کانادا شدند. بعضی از مردم می‌گویند که کانادا از این جهت کشور منحصر به فردی است که نه از طریق جنگ و خونریزی، بلکه به خاطر ساخت راه‌آهن ساخته شد.

 

اگرچه این گفته، خیلی ساده‌انگارانه و نادرست است، اما نشان می‌دهد که در طول سالیان متمادی، نژادهای مختلف مردم، در کنار یکدیگر و با نظم و صلح نسبی در این کشور زندگی کرده‌اند.

هر چه این کشور، بیشتر پذیرای مهاجران می‌ود، کانادایی‌هایی که از نژاد و پیشنه‌های مختلفی به این کشور می‌آیند، جای خود را در این سرزمین باز می‌کنند و یاد می‌گیرند که از این تکثر، لذت ببرند. طبق «قانون تکثر فرهنگی کانادا»، همه‌ی مردم می‌توانند تا آن‌جا که مغایرتی با قوانین کانادا نداشته باشد، آزادانه سنت‌ها، رسم‌ها و باورهای مذهبی خود را حفظ و اجرا نمایند».

ممکن است برای شما، فرهنگ کانادایی و رسم و رسوماتِ محل کارتان تازگی داشته باشد. دنیای کسب و کار، مجموعه قواعد خاص خود را دارد که این قواعد به شما می‌گویند چه بپوشید، به یکدیگر چه بگویید، و چه رفتاری با یکدیگر داشته باشید. هر شرکت، فرهنگ متمایز و منحصر به خود را نیز دارد. شرکت‌ها ممکن است رسمی یا غیررسمی باشند، سرعت کار در آن‌ها تند یا کند باشد، و عملکردشان سنتی یا آینده‌نگر باشد.

در این نوشته و قسمت های بعدی آن، فرهنگ کسب و کار کانادایی را با هم مرور می‌کنیم تا دریابید که چگونه می‌توانید خود را با این فرهنگ انطباق دهید.

رفتار حرفه‌ای در کانادا

دیکشنری آکسفورد ای‌اِس‌اِل، «حرفه‌ای‌گری» را این گونه تعریف کرده است: «کیفیتِ نشان دادن مهارت‌ها هنگام انجام کار». شما به خاطر دانش و مهارت‌ها و توانایی‌تان در انجام کار استخدام شده‌اید. با این حال، برای کسب موفقیت در کار، نحوه‌ی انجام کار نیز به همین اندازه مهم است و چه بسا از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.

در ادامه، برخی از مهم‌ترین مفاهیمی که با حرفه‌ای بودن در کانادا ارتباط دارند را بر خواهیم شمرد: 

 • تصویری حرفه‌ای از خود به نمایش بگذارید. رفتار خوبی داشته باشد. به تناسب صنعت و شرکتی که در آن کار می‌کنید، لباس خوب و مناسب بپوشید، تا اعتماد دیگران را به خود جلب کرده و نشان دهید که شما نیز به همان فضا تعلق دارید.
 • حرفه‌ای صحبت کنید و سعی کنید در برقراری ارتباط با دیگران، واضح و شفاف باشید.
 • رفتاری حرفه‌ای داشته باشید. به دیگران احترام بگذارید و نگرشی مثبت داشته باشید.
 • به دیگران گوش فرا دهید و سعی کنید نیازها و خواسته‌های آنان را درک کنید.
 • قابل اعتماد باشید. کاری که می‌گویید را انجام دهید، و آن را به موقع انجام دهید. به برنامه‌ریزی‌های دیگران احترام بگذارید و کاری نکنید دیگران را در انتظار نگذارید.
 • همیشه بهترین کارتان را انجام دهید و تمام جزئیات کار را کنترل کنید.
 • تمام تلاش‌تان را بکنید تا از مدیرتان پشتیبانی نمایید و با همکاران‌تان خوب کار کنید.
 • صادق باشید. از شایعه‌پراکنی یا گفتن چیزهای خلاف واقع خودداری کنید.
 • بیاموزید که مدیرتان و شرکت‌تان چه انتظاری از شما دارند، و سعی کنید آن انتظارات را برآورده سازید.
 • مسئولیت کارهای خود را بپذیرید. اگر مرتکب اشتباهی شدید،‌ عذرخواهی کنید و برای رفع آن اشتباه، تمام تلاش‌تان را به خرج دهید.

به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و یادگیری درباره‌ی کانادا

ماروی یاپ، مدیر شرکت ارتباطات اِی‌وی که نُه سال است از فیلیپین به کانادا آمده است می‌گوید که «ممکن است از بیرون، به خاطر رنگ پوست یا لهجه‌ی خاص‌تان متفاوت به نظر برسید، اما ما مهاجران، بیش از بومی‌های این کشور به تفاوت‌ها دقت می‌کنیم. اکثر افراد، بیش از آن‌چه تصور می‌کنیم، پذیرای این تفاوت‌ها هستند».

سعی کنید از رنگ پوست‌تان فراتر بروید. حلقه‌ی دوستان‌تان را گسترش داده و دوستانی با ملیت‌های مختلف پیدا کنید. با کسانی که متفاوت از شما به نظر می‌رسند سرِ صحبت را باز کنید تا ببینید که زندگی چقدر جذاب‌تر و سرزنده‌تر از چیزی است که فکر می‌کرده‌اید. کانادا از این جهت کشوری عالی است. نیازی نیست برای دیدن آدم‌های جدید، دور دنیا سفر کنید. خود دنیا در کانادا جمع شده است.

بالجیت چادا که در سن 21 سالگی به کانادا آمده است توصیه می‌کند که «ذهن‌تان را به روی ایده‌های جدید بگشایید. برای شروع کار، هر چیزی که لازم است را انجام دهید. سال‌های اول، سال‌های کسب تجربه است. گله نکنید. نگرش مثبت خود را حفظ کنید. شاید شرایط کار در کانادا متفاوت از شرایطی باشد که به آن عادت کرده‌اید، پس خود را با شرایط جدید وفق دهید. مثلا در آسیا، وقت رئیس مشغول صحبت می‌شود، همه عقب‌نشینی می‌کنند و کسی بالای حرف رئیس حرفی نمی‌زند. اما این‌جا همه به یک اندازه حق حرف‌زدن دارند.

نگرش مثبتِ آقای چادا به او کمک کرد تا در کار خود موفق شود. او بنیان‌گذار و رئیس شرکت بالکروپ لیمیتِد (یک شرکت بازرگانی و بازاریابی بین‌المللی) است و یکی از معروف‌ترین خیّرین کانادا به شمار می‌رود و رهبر انجمن سیکِ کانادا است.

چادا در سال 2003 از جانب نخست وزیر وقت (جین کریستین) به عنوان عضو کمیته‌ی بازنگری اطلاعات امنیتی، و عضو شورای محرمانه‌ی ملکه منصوب شد.

وقتی کار خود را در کانادا آغاز می‌کنید، پذیرای محیط‌های جدید باشید. حضور شما در این‌جا دلیل دارد، پس افکار منفی درباره کشور جدیدتان را از خود دور کنید. اگر مدام بگویید که «کانادا خیلی سرد است» یا «کانادا خیلی کشور محافظه‌کاری است»، همکاران‌تان ممکن است احساس کنند که کشور یا محیط کار جدیدتان را دوست ندارید.

کارن واللیس ماسلمَن (مدیر منابع انسانی شرکت مشاورین مستقل) که در کاراکاس ونزوئلا به دنیا آمده و در سال 2004 به کانادا مهاجرت کرده معتقد است که «برای مهاجران، بسیار مهم است که فرهنگ‌های خود را زنده نگه دارند. هنگام استخدام،‌ تمام مسایل فرهنگی مهم خود را با مدیرتان مطرح کنید. فراموش نکنید که شما در کشوری متفاوت از زادگاه خود هستید و باید تابع قوانین این کشور باشید و در عین حال، هویت فرهنگیِ‌ خود را از دست ندهید».

سرِ کار، انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید. البته ایرادی ندارد که موقع ناهار، اگر تنها هستید، با همکار خود به زبان محلی‌تان صحبت کنید، اما اگر شخص یا اشخاص دیگری نیز کنارتان نشسته‌اند، با صحبت کردن به زبانی که آن‌ها نمی‌دانند، آنان را از خود دور نکنید.

جیناین پریرا و لین لاپیر از شرکت ارنست و یانگ ال‌ال‌پی نیز با موضوع فوق موافق‌اند. این مدیران، در مقام افرادی حرفه‌ای، با کسانی کار می‌کنند که پیشینه‌های کاملا مختلف و متفاوتی دارند. به قول پریرا و لاپیر «ما می‌دانیم که هر تازه‌وارد، چیز منحصر به فردی را با خود به محل کار می‌آورد و دیدگاه‌های جالبی را به شرکت‌مان اضافه می‌کند. در عین حال، کارمندانی که از پیشینه‌های فرهنگیِ‌ مختلف به اینجا آمده‌اند را تشویق می‌کنیم تا درباره محیط کار جدیدشان چیزهای تازه‌ای بیاموزند. نباید الزاما به آدم‌هایی که پیشینه‌ی مشترکی با شما دارند بچسبید. بروید و آدم‌های تازه پیدا کنید و به درک جدیدی از آدم‌ها برسید».

ذهنی باز داشته باشید و همزمان با یادگیری درباره‌ی کانادا، فرهنگ خود را نیز با دیگران به اشتراک بگذارید. نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند تا در محل کارِ کانادایی خود، بتوانید با دیگران روابط گرمی برقرار کنید:

 • آماده‌‌ی یادگیری فرهنگ کانادایی و سایر فرهنگ‌ها باشید و اجازه دهید دیگران نیز به درک درستی از فرهنگ شما برسند.
 • با تمام آدم ها معاشرت کنید و خود را فقط محدود به هم‌وطنان خود نکنید.
 • فقط در موقعیت‌ها و مناسبات خاص، غذاهای محلی خود را سرِ کار بیاورید. اگر هر روز برای همکاران‌تان غذا بیاورید، به شما لقب پدر یا مادرِ شرکت لقب می‌دهند و دیگران نیز انتظار خواهند داشت که به آنان هم غذا بدهید.
 • در مکالمات غیررسمی موقع ناهار (و نه در ساعات کاری) درباره‌‌ی تعطیلات محلی خود به همکاران‌تان اطلاعات بدهید.

 

 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
دو گام آخر و نتیجه گیری
بازی را عوض کنید / قسمت سوم

دو گام آخر و نتیجه گیری

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۷ اسفند ۱۳۹۵ - گام نهم: ایمیل پیگیری  چون در مورد ایمیلِ پیگیری، خیلی صحبت شده، این فصل، کوتاه است. تا به حال ندیده‌ام که شغلی، صرفاً به خاطر ایمیلِ پیگیری، به دست آمده باشد؛ اما...
قانون سه تکنیک مصاحبه
بازی را عوض کنید / قسمت دوم

قانون «سه تکنیک» مصاحبه

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳ اسفند ۱۳۹۵ - گام ششم: موقعیت- عمل- نتیجه  تا به این‌جا، در مورد یافتنِ ذهنیتِ درست، و بایدها و نبایدهای مصاحبه چیزهایی یاد گرفته‌اید و با نقش شخصیت‌های مهم در مصاحبه آشنا شده‌اید. حالا زمان...
آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن
بازی را عوض کنید / قسمت نخست

آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - تجربه‌های شخصی خاطره انگیز!  قبل از این‌که به تکنیک‌های گوناگون برای موفقیت در مصاحبه بپردازیم، می‌خواهم دو تجربه و داستان شخصی و بسیار خاطره انگیز در مورد مصاحبه  برایتان تعریف کنم. یکی...
ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت سوم

ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست؟

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای سودمند...
انواع مصاحبه شغلی
201 پاسخ برای مصاحبه شغلی در کانادا / قسمت سوم

انواع مصاحبه شغلی

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - با تلاش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس دومین کتاب از مجموعه "چگونه" با عنوان "چگونه در مصاحبه شغلی موفق باشیم؟" منتشر شد که در ادامه بخشی از این کتاب آمده است. برای...
فرهنگ کار و ظرافت های زبان کسب و کار در کانادا
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت دوم

فرهنگ کار و ظرافت های زبان کسب و کار در کانادا

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای...
قسمت اول  بایدها و نبایدهای دومین مصاحبه شغلی
آشنایی با الزامات بازار کار

قسمت اول - بایدها و نبایدهای دومین مصاحبه شغلی

۲۹ آذر ۱۳۹۵ - به قلم کاترین هنسن دعوت شدن برای دومین مصاحبه شغلی خیلی لذت بخش است چون در واقع با این اتفاق شما یک گام دیگر به گرفتن آن شغل نزدیک تر می شوید....
دو گام آخر و نتیجه گیری
بازی را عوض کنید / قسمت سوم

دو گام آخر و نتیجه گیری

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۷ اسفند ۱۳۹۵ - گام نهم: ایمیل پیگیری  چون در مورد ایمیلِ پیگیری، خیلی صحبت شده، این فصل، کوتاه است. تا به حال ندیده‌ام که شغلی، صرفاً به خاطر ایمیلِ پیگیری، به دست آمده باشد؛ اما...
قانون سه تکنیک مصاحبه
بازی را عوض کنید / قسمت دوم

قانون «سه تکنیک» مصاحبه

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳ اسفند ۱۳۹۵ - گام ششم: موقعیت- عمل- نتیجه  تا به این‌جا، در مورد یافتنِ ذهنیتِ درست، و بایدها و نبایدهای مصاحبه چیزهایی یاد گرفته‌اید و با نقش شخصیت‌های مهم در مصاحبه آشنا شده‌اید. حالا زمان...
آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن
بازی را عوض کنید / قسمت نخست

آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - تجربه‌های شخصی خاطره انگیز!  قبل از این‌که به تکنیک‌های گوناگون برای موفقیت در مصاحبه بپردازیم، می‌خواهم دو تجربه و داستان شخصی و بسیار خاطره انگیز در مورد مصاحبه  برایتان تعریف کنم. یکی...
مهاجرت و رویاهای شغلی

مهاجرت و رویاهای شغلی

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ -  مهاجران معمولا رویاهایی برای خود دارند، و اصولا فرق مهاجران با سایر افراد جامعه بدنبال رویاها رفتن است. این رویاها میتوانند در زمینه پیشرفت شغلی، رسیدن به زندگی ایده آل با...
آخرین مطالب سایت:
دفتر کنپارس در تورنتو با حضور علی مختاری
دوشنبه 24 جولای 2017

دفتر کنپارس در تورنتو با حضور علی مختاری

۲۹ تير ۱۳۹۶ - مدتی است که شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس دفتر خود را در تورنتو نیز راه اندازی کرده و آماده پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما عزیزان است . دوشنبه این هفته مورخ 24 جولای 2017 ،...
گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک
مهلت مشارکت غیر موکلین در این اقدام تا ۲۱ آگوست تمدید شد

گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک

۲۹ تير ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه...
کلاهبرداری در سیستم مهاجرتی استان انتاریو
استان انتاریو اخطار داد

کلاهبرداری در سیستم مهاجرتی استان انتاریو

۲۷ تير ۱۳۹۶ - دولت استان انتاریو صبح امروز دوشنبه 17 ژوییه 2017 اعلام کرد که برخی از متقاضیان برنامه مهاجرتی Ontario Immigrant Nominee Program ایمیل هایی دریافت کرده اند که از سوی اداره مهاجرت...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۰
انتخاب شماره ۶۷ اکسپرس انتری در ۱۲ ژوییه ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۰

۲۲ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۷ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۱۲ ژوییه ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۲۰۲ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۰ صادر شد.  از آنجا که تغییرات جدید در سیستم اکسپرس...
کانادا میزبان دور بعدی مذاکرات با ایران
مذاکرات ایران و کانادا در اتاوا ادامه می یابد

کانادا میزبان دور بعدی مذاکرات با ایران

۲۰ تير ۱۳۹۶ - دور بعدی مذاکرات ایران و کانادا برای بهبود روابط دو کشور در اتاوا پایتخت کانادا برگزار می شود. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری روز دوشنبه ۱۹ تیر...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود
23 تیر ماه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود

۱۹ تير ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری،عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC...
برنامه استانی نوا اسکوشیا در 5 ژوییه ظرف چند ساعت بسته شد

برنامه استانی نوا اسکوشیا در 5 ژوییه ظرف چند ساعت بسته شد

Nova Scotia Demand: Express Entry تکمیل ظرفیت شد ۱۵ تير ۱۳۹۶ - استان نوااسکوشیا برنامه انتخابی خود با عنوان Nova Scotia Demand: Express Entry را در تاریخ 5 ژوییه 2017 بازگشایی کرد. متقاضیان واجد شرایطی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند، می...
مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند
خبر خوب برای مهندسان کامپیوتر، برق و شبکه

مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند

۱۳ تير ۱۳۹۶ - متقاضیانی که دارای سابقه کار ئر حوزه فناوری اطلاعات هستند، در برنامه انتخابی استان انتاریو در اولویت قرار می گیرند.  متقاضیانی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند و دارای سابقه...
کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد
ظرفیت های شغلی کانادا تا سال ۲۰۱۹

کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد؟

۱۳ تير ۱۳۹۶ - کانادا تا سال ۲۰۱۹ برای پر کردن کردن موقعیت‌های شغلیِ مورد نیازش در حوزه‌ی فناوری اطلاعات (IT) به ۱۸۲.۰۰۰ نیروی کار نیاز دارد. با توجه با عدم تطابق مهارت‌ها، عدم توازنِ عرضه...
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۱۷
خلاصه اخبار مهاجرتی کانادا در ماه ژوئن

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۱۷ ؟

۹ تير ۱۳۹۶ - خلاصه اخبار مهاجرتی در ماه ژوئن ۲۰۱۷ را همچون ماه های گذشته در زیر بخوانید.   دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹ ۲۸ ژوئن  درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد
روز ملی کانادا امسال با جشن ۱۵۰ سالگی کانادا همراه است

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۸ تير ۱۳۹۶ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹
انتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹

۷ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۴۰۹ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۹ صادر شد.  در ماه های گذشته دور انتخاب های اکسپرس...
استان منیتوبا ۶۰۵ دعوت نامه صادر کرد

استان منیتوبا ۶۰۵ دعوت نامه صادر کرد

۱ تير ۱۳۹۶ - ۶۰۵ نیروی متخصص متقاضی استان منیتوبا برای ارسال درخواست مهاجرت از طریق برنامه انتخابی استانی Manitoba Provincial Nominee Program دعوت نامه گرفتند. در تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۷، تعداد ۴۰۱ متقاضی که قبلاً...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.