آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • می خواهم برای مهاجرت وکیل کانادایی بگیرم

  می خواهم برای مهاجرت وکیل کانادایی بگیرم


سال هاست که در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت می کنم و در این سالها به دلیل جنس کار با وکلای بسیاری آشنا شده ام. در چند سال اخیر هفته ای یا دست کم ماهی نبوده است که یک وکیل کانادایی از آن جنس که برخی می پسندند، با من تماس نگرفته باشد و در مورد پرونده تجاری یک هموطن با من مشورت نکرده باشد. به این معنی است که یک هموطن هم زبان من برای مهاجرت به کانادا به جای استفاده از خدمات هموطنانش که اتفاقا بسیار هم در دسترس هستند و معمولا دفاتری در تهران یا گاه در نزدیکی محل زندگی متقاضی دارند، ترجیح داده است از خدمات یک وکیل کانادایی که نامش را ای بسا در گوگل پیدا کرده است، استفاده کند. برخی از این عزیزان هم این حرکت را نوعی حرکت هوشمندانه می دانند که از اساس به اصل جنس مراجعه کرده اند و برای رفتن به کانادا از خدمات یک کانادایی استفاده کرده اند حال اگر شانس یار باشد این کانادایی، تبارش ویتنامی یا چینی و یا عرب نباشد. نه اینکه ما با افرادی از این تبار مشکلی داریم، نه اصلا، از این جهت عرض می کنم که فرد دنبال اصل جنس است و منشا تفاخر در انتخاب وکیل که همانا کانادایی بودن اوست در نهایت مخدوش می شود.

دقت کنید آنچه اینجا نوشته ام بیشتر درمورد پرونده های تجاری که پیچیدگی خود را دارند صادق است. در پرونده های ساده و غیرتجاری کمتر این ماجرا به چشم می خورد. 

حال این دوست عزیز ما با چند مشکل دست به گریبان است:

۱- مشکل ارتباط و فهم متقابل که بلای جان بسیاری از دوستان است. وکیل شرایط قبول پرونده و شکل انجام کار از طرف خود را می گوید و هموطن ما که قطعا بخشی از آن صحبت را از عمق جان آن گونه که به زبان شیرین فارسی سخن می شنود، درک نکرده است، ای بسا فقط می گوید (یس یس اوکی). به خصوص آنجا که وکیل محترم در مورد دستمزد و هزینه اقدام می گوید و او هیچ ایده ای در مورد روش تحمیل هزینه آقای وکیل ندارد. نمی داند که برای هر دقیقه ای که وکیل صرف پرونده وی می کند حتی زمانی که برای خواندن و پاسخ ایمیل موکل صرف می کند و یا پاسخ تلفنی سوال عادی موکلان که « از پرونده ام چه خبر» هم صورتحساب دریافت می کند.

۲- مشکل بی تجربگی وکیل کانادایی در مورد پرونده های ایرانی. هر کشوری سیستم و مختصات خود را دارد، وکیل شما در برابر اداره مهاجرت از یک سو باید قوانین مهاجرتی را مسلط باشد و از سوی دیگر وضع شما را در ایران بفهمد، سیستم ایران را بشناسد، سیستم تجاری و اموزشی را بشناسد، مدارک را بشناسد و بفهمد و خلاصه بداند که با چین و هند و فرانسه چه تفاوتی دارد آن هم مملکت گل و بلبل ما که در آن سیستم حقوقی و قانون حرفی می زند و در عمل آنچه در حوزه کسب و کار انجام می شود، چیز دیگری است. این می شود که موکل ایرانی محترم که افتخار استخدام یک وکیل کانادایی زبده را پیدا کرده است، باید اگر بتواند کلاس درسی هم دایر کند برای شناسندن تفاوت های سیستم و توضیح آنها البته اگر بتواند و آن هم به هزینه خود. عرض کردم برای دقایقی که از وکیل محترم کانادایی وقت می گیرد، باید دلار هزینه کند. حتی اگر این دقایق برای آموزش وی صرف شود. اگر در آموزش وی ناتوان باشد که در ۹۵ درصد موارد همین است برای وکیل چاره ای نمی ماند جز اینکه دست به دامن یک وکیل ایرانی شود تا بداند در پرونده موکل محترم ایرانی اصولا چه مدارکی باید بخواهد. چه چیز در سیستم ایرانی شدنی است و چه چیز نشدنی است و اینجاست ما می شویم طرف حساب آقای وکیل که باید حالا او هزینه کند تا کمک بگیرد. به این ترتیب هزینه ای که ما از او می گیریم به علاوه وقتی هم که صرف پرونده موکل می کند، برابر می شود با هزینه ای که ان بخت برگشته باید پرداخت کند.

۳- مشکل اطلاعات سطحی وکیل کانادایی در حوزه مهاجرت در مقایسه با همکاران ایرانی. همکاران ایرانی وکلای کانادایی زیر بمباران سوال و مراجعه اند و صدها پرونده ای بسا مشابه را انجام داده اند اما بیشتر وکلای کانادایی در سال به تعداد انگشت شمار پرونده مهاجرتی دارند؛ آن هم هر یک از کشورهای مختلف. بنابراین برای هر مورد باید وقت صرف کنند تا بتوانند عمق مقررات کانادا در آن زمینه خاص مهاجرتی را درک کنند. درست مثل پزشکان محترمی که در ایران این روزها در کار پر سود عمل بینی هستند، به جرات می توان گفت برخی از آنان احتمالا با چشم بسته نیز می توانند بهترین بینی دنیا را تحویل دهند تنها به دلیل آن گفته شیرین پارسی که می گوید کار نیکو کردن از پر کردن است. حال همان بینی را به دست بهترین و حاذق ترین پزشک جراح سوئدی بسپارید که در سال دو عمل این چنینی هم ندارد، در این حالت هم ده برابر هزینه می کنید و هم باید فاتحه بینی را بخوانید و شاید مجبور شوید به وطن بازگشته سراغ یکی از همان پزشکان هموطن بروید تا بینی کج را شاید صاف کند.

 

این می شود که ما در بسیاری موارد پرونده هموطنان عزیز را با یک واسطه کانادایی دریافت می کنیم گاه اقبال با هموطن ما یار است و همان آغاز از ما کمک می خواهند و گاه یار نیست و وقتی مشکلی پیش می آید، وکیل محترم کانادایی برای رفع آن سراغ ما را می گیرد، درست مانند همان بینی که کج عمل شده.

هموطنان نیز گاه از همان ابتدا در جریان قرار می گیرند و به تصورشان از این پس ما در برابر پرونده مسوولیم و تو گویی قرارداد وکالت را با ما بسته اند و انتظار خدمات موکلین را دارند که مجبوریم توضیح دهیم که عزیز دل شما موکل آقای مثلا مایکل جان هستید، نه من و ایشان از من مشورت خواسته اند و من نیز مشورت داده ام و اصلا قرار نبوده که با ما در تماس باشید، خود ایشان خواسته شما در جریان باشید که با ما مشورت کرده است، چیزی که بسیاری از آنان نمی خواهند و موکل ایرانی تا آخر هم نمی داند.

از این مرحله که بگذریم، می رسیم به نقطه ای که آقای فرضی مایکل جان فرستادن صورتحساب را شروع می کند و هموطن وکیل کانادایی دار ما می بیند هر چه پرداخت می کند، تمامی ندارد. درست همانند آخرین موردی که داشتیم؛ هموطن زنگ زده است که فلانی! برای پرونده ای با این مشخصات شما چقدر می گیرید؟ عرض شد فلان مقدار دلار و آه از نهادش برخاست که من تاکنون پنج برابر این مقدار دلار به آقای فرضی ماکل جان داده ام و می دانم با کمک شما پرونده ما را ثبت کرده است ولی باز برایم صورتحساب فرستاده. پرسیدم قرارداد شما چه بوده؟ گفت: «ایشان گفتند ساعتی شارژ می کنند و از من پولی را گرفتند برای نهادن در حسابی که می گفتند مال من است و به تدریج که کار می کنند صورتحساب می کنند و بر می دارند. چند بار از من خواسته اند آن حساب را پر کنم و الان می گوید تمام شد و باز هم بریز. گفتم چاره ای نیست و شما با این روش موافقت کرده اید.»

و تقریبا در همه موارد این سخن به گوش می رسد که ای کاش از ابتدا به شما مراجعه کرده بودیم، اتفاقا منزل ما در همین حوالی میدان ونک است...  

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۷ شهريور ماه ۱۳۹۶ در ۰۵:۰۴:۴۳ ب.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۳۸۰۹ - برچسب ها:
مشاوران مهاجرتمشاورین مهاجرتوکیل مهاجرتمهاجرت به استان ساسکچوانمجوز مشاوران مهاجرتکنپارس

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محمد رضا
  يك شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶
  مهاجرت

  با سلام خدمت اقا مختاری بنده مدرک فوق دیپلم برق قدرت گرایش توزیع دارم 28 سالمه میخواستم بگم یکی از دوستانم میخواد بره اقامت امریکا بگیره راستش من تا لیسانس رفتم ول کردم چون مدرک تو ایران پول نمیشه دوست دارم منم برم اونور یا کانادا از شما درخواست دارم برای این بنده حقیر ببینید چه شرایطی برای من وجود داره که بتونم برم اقامت امریکا بگیرم ایا کسی رو سراغ دارید که کارای وکیلی رو انجام بده که مطمئن باشه من در شرایط سختی زندگی میکنم چه از لحاظ روحی چه مالی از شما میخوام کمکم کنید اگه ایمیل یا کانال چیزی دارید بفرستید چون اطلاعات کافی ندارم راستی در مورد این وکیلایی که میگن اول 8 میلیون میگیریم بعد از گذرندان دو روز در استانبول با پرواز شما رو به امریکا و کانادا میبرم نگران نباشید از این حرف ها بقیه پول هم به صورت اقساطی ایا اینا کلاهبردارند؟ با تشکر فراوان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مهدی فلاحتی
  يك شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶

  کاملا موافقم

 • به این دیدگاه پاسخ دهید علی ورشاب ساز
  دو شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶

  سلام آقای مختاری عزیز و خسته نباشید
  من کاملا با حرف شما موافق هستم و مطمئن هستم افرادی که با وکیل کانادایی کار میکنند حتما هزینه و وقت بیشتر صرف میکنند. ولی با تمام احترامی که برای شخص جنابعالی و تیم محترمتان قائل هستم میخواستم بگویم به نظر بنده شما هم برای انجام این کار کمی زیادی مزددست دریافت میکنید البته شاید این فقط نظر من باشد و من از شما خواهش میکنم در مبلغ هزینه دریافتی کمی تغییر ایجاد کنید.
  با سپاس فراوان از تلاشهای شبانه روزی شما عزیز برای موفقیت روزافزون هموطنان

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
چه کسانی برای وکالت در پرونده های مهاجرتی ساسکاچوان از نظر این استان مجازند

چه کسانی برای وکالت در پرونده های مهاجرتی ساسکاچوان از نظر این استان مجازند؟

پروموشن ویژه کنپارس تا تاریخ 11 سپتامبر ۲۱ امرداد ۱۳۹۶ - بر اساس قانون خدمات مهاجرت و نیروی متخصص خارجی استان ساسکاچوان (The Foreign Worker and Immigration Services Act) که به اختصار FWRISA خوانده می شود، مشاوران مهاجرت بایستی از سوی این...
چه کسانی برای وکالت در پرونده های مهاجرتی ساسکاچوان از نظر این استان مجازند

چه کسانی برای وکالت در پرونده های مهاجرتی ساسکاچوان از نظر این استان مجازند؟

پروموشن ویژه کنپارس تا تاریخ 11 سپتامبر ۲۱ امرداد ۱۳۹۶ - بر اساس قانون خدمات مهاجرت و نیروی متخصص خارجی استان ساسکاچوان (The Foreign Worker and Immigration Services Act) که به اختصار FWRISA خوانده می شود، مشاوران مهاجرت بایستی از سوی این...
اطلاعات موکلین نزد شرکت های مهاجرتی کاملا محرمانه است

اطلاعات موکلین نزد شرکت های مهاجرتی کاملا محرمانه است

۳۰ آبان ۱۳۹۶ - بخشی از برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی شماره 65 با حضور علی مختاری که ظهر روز جمعه 26 آبان ماه ۱۳۹۶ برابر با 17 نوامبر ۲۰۱۷ اجرا شد، به موضوع محرمانه بودن اطلاعات موکلین نزد شرکت های مهاجرتی اختصاص یافت. پاسخ...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود
3 آذر ماه ساعت 21:00 به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود

۲۴ آبان ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت...
دلایلی که آزمون مدیکال رد می شود
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی 10 نوامبر 2017 (برنامه زنده شماره 64)

دلایلی که آزمون مدیکال رد می شود

۲۳ آبان ۱۳۹۶ - بخشی از برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، که ظهر روز جمعه 19 آبان ماه ۱۳۹۶ برابر با 10 نوامبر ۲۰۱۷ اجرا شد، به توضیح درباره این موضوع که به چه دلایلی آزمون مدیکال...
اگر فرزندم ویزای دانش آموزی بگیرد من می توانم ویزای اقامت دائم بگیرم
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی 10 نوامبر 2017 (برنامه زنده شماره 64)

اگر فرزندم ویزای دانش آموزی بگیرد، من می توانم ویزای اقامت دائم بگیرم؟

۲۲ آبان ۱۳۹۶ - بخشی از برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، که ظهر روز جمعه 19 آبان ماه ۱۳۹۶ برابر با 10 نوامبر ۲۰۱۷ اجرا شد، به این سوال پاسخ داده شد که: اگر فرزندان ویزای دانش...
بهترین زمان ورود به کانادا با توجه به تحصیل فرزندان چه موقع است
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی 10 نوامبر 2017 (برنامه زنده شماره 64)

بهترین زمان ورود به کانادا با توجه به تحصیل فرزندان، چه موقع است؟

۲۲ آبان ۱۳۹۶ - بخشی از برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی شماره 64 با حضور علی مختاری، که ظهر روز جمعه 19 آبان ماه ۱۳۹۶ برابر با 10 نوامبر ۲۰۱۷ اجرا شد، به توضیح در خصوص بهترین زمان ورود به...
ماجرای پریودهای 5 ساله در بحث مهاجرت به کانادا چیست

ماجرای پریودهای 5 ساله در بحث مهاجرت به کانادا چیست؟

پاسخ به سوالات مهاجرتی، سوم نوامبر با علی مختاری (برنامه زنده شماره 63) ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - بخشی از برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، ظهر روز جمعه 12 آبان ماه ۱۳۹۶ برابر...
پاسخ به سوالات مهاجرتی سوم نوامبر با علی مختاری برنامه زنده شماره 63

پاسخ به سوالات مهاجرتی، سوم نوامبر با علی مختاری (برنامه زنده شماره 63)

۱۶ آبان ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری...
در چه صورت برای درخواست شهروندی ارائه گواهی سوپیشینه کیفری الزامی ست
در پی اجرایی شدن قانون جدید شهروندی از 11 اکتبر 2017

در چه صورت برای درخواست شهروندی، ارائه گواهی سوپیشینه کیفری الزامی ست؟

۱ آبان ۱۳۹۶ - بخش پایانی برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، ظهر روز جمعه 28 مهر ماه ۱۳۹۶ برابر با 20 اکتبر ۲۰۱۷، به دو موضوع زیر اختصاص یافت:  در چه صورت برای درخواست شهروندی، ارائه گواهی سوپیشینه کیفری...
آخرین مطالب سایت:
آزمایش پزشکی برای برخی متقاضیان مهاجرت به کانادا حذف شد

آزمایش پزشکی برای برخی متقاضیان مهاجرت به کانادا حذف شد

متقاضیان تونس، سنگاپور و فیجی باید آزمایش های پزشکی انجام دهند ۳ آذر ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا فهرست متقاضیان کشورهایی را که باید برای مهاجرت آزمایش پزشکی انجام بدهند، بازنگری کرد و تغییراتی را در این فهرست به وجود آورد. به طور کلی،...
نقش دانشجویان در اقتصاد کانادا
خدمات کنپارس برای دریافت ویزای تحصیلی

نقش دانشجویان در اقتصاد کانادا

۲۹ آبان ۱۳۹۶ - سالانه صدها هزار دانشجو و دانش آموز برای تحصیل به کانادا می آیند. آمار نشان می دهد که جمعیت دانشجویی هر ساله با رشد چشمگیری مواجهه است، به طوری که در...
تغییر در برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا

تغییر در برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا

برنامه کارآفرینی منیتوبا بسته شد ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - استان منیتوبا در تاریخ 15 نوامبر 2017  در برنامه های مهاجرتی خود Provincial Nominee Program  تغییراتی را ایجاد کرد. اداره مهاجرت استان منیتوبا اعلام کرد بر اساس قرارداد جدید این استان با...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 439
انتخاب شماره 78 اکسپرس انتری در 15 نوامبر 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 439

۲۵ آبان ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 78 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 15 نوامبر 2017 انجام شد، تعداد 2750 دعوت نامه با حداقل امتیاز 439 صادر شد.   این چهارمین دور انتخاب های اکسپرس انتری...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود
3 آذر ماه ساعت 21:00 به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود

۲۴ آبان ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت...
25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال
لینک آگهی های استخدام شرکت های مونترالی را در این مقاله بیابید

25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال

۱۸ آبان ۱۳۹۶ - مونترال بلاگ، صبح امروز 9 نوامبر 2017، فهرست 25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال را منتشر کرد.   پیدا کردن یک شغل خوب با درآمد مناسب همیشه یکی از دغدغه های...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 458
انتخاب شماره 77 اکسپرس انتری در 8 نوامبر 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 458

۱۷ آبان ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 77 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 8 نوامبر 2017 انجام شد، تعداد 2000 دعوت نامه با حداقل امتیاز 458 صادر شد. لازم به توضیح است که دعوت نامه...
یک میلیون مهاجر تا سه سال آینده وارد کانادا می شوند
چشم انداز برنامه های مهاجرتی 2020 کانادا

یک میلیون مهاجر تا سه سال آینده وارد کانادا می شوند

۱۱ آبان ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در سخنان امروز خود در تاریخ اول نوامبر 2017 چشم انداز مهاجرتی کانادا را تا سال 2020 اعلام کرد و گفت: تا سال...
استان منیتوبا 395 دعوت نامه صادر کرد

استان منیتوبا 395 دعوت نامه صادر کرد

۱۱ آبان ۱۳۹۶ - 395 متقاضی برنامه نیروی متخصص استان منیتوبا، در تاریخ 31 اکتبر ۲۰۱۷ از سوی این استان دعوت نامه اقدام به درخواست (Letter of Advice to Apply) دریافت کردند و اکنون می...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.