آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • قسمت دوم  نکات تکمیلی درباره اسکان موقت

  قسمت دوم : نکات تکمیلی درباره اسکان موقت


 

در مطلب قبل به تعدادی از انتخاب‌های ممکن برای اسکان موقت اشاره کردیم. در این نوبت به برخی نکات تکمیلی و مفید می‌پردازیم.
 
نرخ تقریبی اجاره
 
رقم کرایه محل بسته به نوع (هتل، مهمانسرا و...)، موقعیت جغرافیایی، امکانات، زمان اقامت و مدت اقامت متفاوت است. برای اسکان موقت این رقم به صورت شبانه اعلام می‌شود و در صورتی که فرد از همان ابتدا مدت طولانی‌تری تقاضا نماید در یک فرآیند پله‌ای (نرخ هفتگی برای بیش از یک هفته تا یک ماه، نرخ ماهانه برای بیش از یک ماه تا ۶ ماه و نرخ سالانه) کاهش می‌یابد. همچنین این احتمال وجود دارد که با حذف برخی امکانات تخفیف‌هایی داده شود و یا در قبال پاره‌ای خدمات اضافه، مبلغی دریافت نگردد.
 
بر این اساس مثلاً در تورنتو رقم کرایه یک اتاق مبله (در حد تخت و چند امکان محدود ذخیره‌سازی) در یک مجموعه با سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشترک برای اسکان موقت معمولاً از شبی ۲۰ دلار به بالا است. در حالیکه در همان طیف از مدیریت و اسکان شما می‌توانید یک فضای دوخوابه با سرویس بهداشتی و آشپزخانه مستقل (که در هزینه‌های خورد و خوراک شما صرفه‌جویی جدی پدید خواهد آورد) با برخی امکانات جانبی (کیبل و اینترنت) را برای هر شب بین ۸۰ تا ۹۵ دلار کرایه کنید. همین مکان را اگر بیش از یک هفته بخواهید حداقل ۱۰ درصد ارزانتر می‌شود و برای یک اقامت یک ماهه به احتمال زیاد نرخ مکان ۹۵ دلاری از ۷۰ تا ۷۵ دلار بیشتر نخواهد شد. همان مجموعه در ایامی غیر از تابستان، بسیار ارزانتر از این ایام خواهد بود.
 
آیا این به معنای این است که باید یک ماه در این مکان بمانیم؟
 
قطعاً خیر چرا که معنای آن پرداخت بیش از ۲۲۰۰ دلار در ماه بابت اجاره است در حالیکه در صورت یافتن یک مکان ثابت شما می‌توانید هزینه اسکان خود را به کمتر از نیمی از این رقم کاهش دهید.
مسئله اصلی یافتن بهترین گزینه زمانی است. اگر شما در اول کار این زمان را خیلی کوتاه در نظر بگیرید به امید اینکه خیلی سریع جای مناسب را پیدا خواهید کرد و نتوانید این کار را انجام دهید و مرتباً مجبور به تمدید زمان شوید، کاهشی در نرخ کرایه شما ایجاد نخواهد شد. ضمن اینکه ممکن است این مکان در تاریخ انقضای زمان شما به فرد دیگری اجاره داده شده باشد و اصولاً امکان تمدید فراهم نباشد (این اتفاق در فصل تابستان احتمال بالایی دارد). بر عکس اگر این زمان را در ابتدا خیلی طولانی بگیرید علاوه بر اینکه انگیزه شما برای به جریان انداختن هر چه سریع‌تر امور زندگی کاهش می‌یابد، هزینه زیادی هم باید پرداخت کنید.
 
اگر مکان را برای مدت طولانی‌تر کرایه کنیم و زودتر از موعد تخلیه کنیم چه می‌شود؟
 
این به سیاست‌های مدیریت آن مکان، شرایط زمانی و انصاف طرفین بستگی دارد. برخی مدیریت‌ها سیاست یا policy روشنی برای آن دارند. این افراد نرخ کرایه شما را برای مدتی که بوده‌اید به میزان مشخصی افزایش می‌دهند و با رفتن شما موافقت می‌کنند. برخی دیگر از شما می‌خواهند که یک جریمه ثابت penalty بپردازید. برخی دیگر اصرار خواهند کرد که به تعهد خود تمام و کمال احترام بگذارید و همه آن را پرداخت نمایید یا مستاجر دیگری بیابید. بهتر است در لحظه کرایه محل، سیاست آن مکان را در قبال تخلیه زودتر محل جویا شوید. معمولاً هر چه احتمال خالی نماندن آن محل افزایش یابد شرایط حصول توافق آسانتر می‌شود لذا در تابستان و برای مکان‌هایی که درخواست‌های زیادی دارند رسیدن به توافق چندان سخت نیست.
 
اصولا به یاد داشته باشید که تمامی مکان‌های اقامتی خصوصاً هتل‌ها آمادگی خوبی برای چانه زدن بر سر قیمت دارند. این دیگر بسته به قدرت چانه‌زنی شما و فصل ورود است. یک دلیل تاکید ما برای مهاجرت در بهار به کانادا همین نکته است. در شرایطی که هنوز فصل پر مشتری آغاز نشده، هم مراکز موقت فضاهای خالی بیشتری دارند (امکان انتخاب بیشتر برای شما) و هم امکان پذیرش نرخ‌های پایین تر وجود دارد – آنها به هر حال می‌خواهند به هر شکل ممکن این فضاهای خالی را پر کنند-  پس به سرعت با طرف مذاکره کننده کنار نیایید و حداکثر بهره را در شکل معقول آن ببرید. بدین ترتیب شما می‌توانید با یک اقامت موقت معقول در انتهای بهار، در آغاز رونق گرفتن نقل و انتقالات مسکن در تابستان، محل اقامت دائم خود را بیابید.
 
دوستان کانادایی
 
اگر کسی را در کانادا داشته باشید که فرصت و علاقه داشته باشد که جایی برای شما بیابد و برنامه‌های شما هم به گونه‌ای باشد که این امکان را بدهد و زیاد هم آدم سخت‌گیری نباشید می‌توانید پروسه اقامت موقت را در همان ابتدا به اقامت دائم تبدیل کنید و مستقیماً وارد محل اصلی بشوید.
 
دوستان نزدیک شما که اکنون ساکن کانادا هستند خود پیشتر مستاجر بوده‌اند و معمولاً اگر پیشتر صاحبخانه خوب ایرانی داشته‌اند با وی ارتباط خانوادگی و رفت و آمد خواهند داشت. این افراد می‌توانند با معرفی شما مشکل یافتن محل مناسب را حل کنند. پیشنهاد می‌شود که این افراد برای شما یک بیسمنت پیدا کنند تا اگر بنا به دلایلی مجبور به ترک محل شدید با مشکلات حقوقی روبرو نشوید (بعداً به این نکات بیشتر خواهیم پرداخت).
 
به خاطر داشته باشید که همه در کانادا درگیری‌های خاص خود را دارند و کسی وظیفه ندارد که در کنار صدها جور مشکلات ریز و درشت خود به مشکلات شما هم رسیدگی کند پس اگر احساس کردید که به هر دلیلی دوستتان تمایل یا فرصت این کار را ندارد او را تحت فشار قرار ندهید. اگر خودتان یا اعضا دیگر خانواده هم از جمله کسانی هستید که باید حتماً در پروسه انتخاب محل نقش داشته باشید اصلاً چنین درخواستی را مطرح نکنید. چنانچه محدودیت‌هایی را در نظر دارید مثلاً اینکه محل مورد نظر باید به ایستگاه اتوبوس نزدیک باشد، حداقل ۲ تا اطاق داشته باشد، نورگیر باشد یا اجاره‌اش از فلان مبلغ بیشتر نباشد، به طور شفاف با دوستتان درمیان بگذارید اما هرچقدر این محدودیت‌ها کمتر باشد و وی آزادی عمل بیشتری داشته باشد بهتر است. البته بیان نگرانی‌های شما هم اهمیت دارد چون گاهی افرادی که سال‌ها از فرآیند مهاجرتشان گذشته و زندگی تثبیت شده‌ای دارند مشکلات یک تازه وارد را فراموش می‌کنند و بنا بر شرایط خود قضاوت می‌کنند. بهر حال حضور یک دوست در کانادا و کمک‌های او حتی اگر به یک نتیجه ایده‌آل هم نرسد باز اهمیت زیادی دارد. فراموش نکنید که حتی محل اسکان دائم شما هم یک مکان موقتی است و شما در بدترین شرایط حداکثر یک سال بعد می‌توانید از آنجا نقل مکان کنید. باور کنید یکسال در فرآیند مهاجرت زمان بسیار کوتاهی است اما هم اینکه شما از یک دغدغه بزرگ خلاص می‌شوید و فرصت می‌کنید تا با خیال آسوده‌تر به سایر امور خود برسید اهمیت زیادی دارد.
 
 
از چه زمانی باید آدرس این مکان را بدانیم؟
 
مسلماً شما پیش از ورود به خاک کانادا باید این محل را شناسایی کرده و ترتیبات ضروری را برای آن به عمل آورده باشید. چرا؟ چون باید به این سوال افسر مهاجرت در فرودگاه که آدرس شما کجاست پاسخ درست و روشنی بدهید. صرفنظر از مسائل امنیتی، او این سوال را بدین جهت می‌پرسد که کارت اقامت شما PR را ظرف مدت ۴ تا ۶ هفته (رسمی – گاهاً ظرف کمتر از ۳ هفته هم دریافت شده است) به همین آدرس ارسال نماید. اگر شما آدرسی نداشته باشید خود آنها مکانی را پیشنهاد می‌کنند (عمدتاً آدرس هتل‌هایی در داون تاون) که لزوماً بهترین گزینه‌ها برای شما نیستند.
 
نکته آخر اما مهمی که باید به آن اشاره کنیم مسئله عدم پذیرش آدرس مکان‌های مشهور اقامت موقت برای انجام برخی امور اداری نظیر دریافت کارت بهداشت Health Card است. اینگونه مراکز آدرس مکان‌های اسکان موقت (مثلاً مهمانسراها) را به عنوان محل اسکان شما نمی‌پذیرند مگر اینکه شما یک قرارداد طولانی‌مدت حداقل ۶ ماهه با آنها داشته باشید. البته هیچ امکانی برای شناسایی اینکه کدام محل‌ها در دیتابیس مرکز مربوطه به عنوان محل اسکان موقت وجود دارد یا نه موجود نیست. همچنین اینکه کدام مراکز چنین ایراداتی را بیان می‌کنند نیز دقیقاً مشخص نیست پس بهتر است تا زمانیکه با آدرس یک چنین مکان‌هایی به دنبال پیگیری امور اداری خود هستیم برای مواجهه با چنین ایرادی آمادگی داشته باشیم.

آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۱۲ امرداد ماه ۱۳۸۸ در ۰۱:۲۱:۲۵ ق.ظ - پیوند همیشگی
محمد رضا نوروزیان شمیرانی - بازدید : ۷۸۳۹ - برچسب ها:
newcommers100days-travelieltsاسکان
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
شماره بیمه اجتماعی کانادا چیست
Social Insurance Number

شماره بیمه اجتماعی کانادا چیست؟

۱۰ آذر ۱۳۹۵ - تاکنون در چند نوبت به اهمیت دریافت شماره بیمه اجتماعی  Social Insurance Number که به اختصار آن را SIN (بخوانید «سین») می‌نامند اشاره کرده‌ایم. در اینجا به معرفی این کد و...
قسمت اول  چه چیزهایی را همراه نیاوریم
سفر به کانادا

قسمت اول : چه چیزهایی را همراه نیاوریم؟

۲ آبان ۱۳۹۵ -   همراه داشتن چه چیزهایی مشکل ساز است   در چند پست مرتبط قبلی، به مدارک و وسایلی که باید یا بهتر است در زمان اولین ورود به خاک کانادا همراه داشته باشیم اشاره...
قسمت چهارم  الزام به دانستن زبان انگلیسی نقشه راه
نکاتی در مورد فراگیری زبان انگلیسی برای مهاجرین

قسمت چهارم : الزام به دانستن زبان انگلیسی (نقشه راه)

۲۱ مهر ۱۳۹۵ - شما هدف خود را از فراگیری زبان دقیقاً روشن ساخته اید؛ بر اساس آن هدف مهارت های زبانی مورد نیاز را شناسایی کرده اید؛ با استفاده از انواع متدهای علمی و...
قسمت سوم  الزام به دانستن زبان انگلیسی تنظیم برنامه عملی
نکاتی در مورد فراگیری زبان انگلیسی برای مهاجرین

قسمت سوم : الزام به دانستن زبان انگلیسی (تنظیم برنامه عملی)

۱۳ مهر ۱۳۹۵ - در یادداشت های قبلی مرتبط با این سرفصل بیان کردیم که متاسفانه فرایند فراگیری زبان انگلیسی در ایران دقیق و موثر نیست و نتیجه آن شده که بسیاری از ایرانیان به رغم...
قسمت اول  الزام به دانستن زبان انگلیسی  یافتن صورت مسئله
نکاتی در مورد فراگیری زبان انگلیسی برای مهاجرین

قسمت اول - الزام به دانستن زبان انگلیسی ( یافتن صورت مسئله )

۳۰ شهريور ۱۳۹۵ -     نکاتی درباره فراگیری زبان انگلیسی،      دوستان زیادی در مواجهه حضوری یا از طریق تماس با همکاران کنپارس درباره نحوه فراگیری زبان انگلیسی سوال می‌کنند. برخی می‌پرسند چه میزان زبان برای امر مهاجرت...
آغاز سفر به کانادا

آغاز سفر به کانادا

۲۵ شهريور ۱۳۹۵ -   آغاز سفر به کانادا   خوب! اکنون در هواپیما نشسته‌اید و برای چندمین بار پاسپورت را باز کرده‌اید، ویزای قرمزرنگ کانادا با بخش‌های براق و زیبایش را سبک سنگین کرده‌اید و چندباری عبارت...
۱۰۰۰ روز قبل از سفر به کانادا

۱۰۰۰ روز قبل از سفر به کانادا

۸ امرداد ۱۳۹۵ -   برای بسیاری از ما سال‌های انتظار برای دریافت ویزای کانادا یکی از سخت‌ترین ایام زندگی محسوب می‌شود. هر چه زمان جلوتر می‌‌آید این انتظار سخت‌تر می‌شود. اگر برای دوستانمان نامه‌ای از...
آشنایی با دوره های ELT
آمادگی ورود به محیط‌های کار کانادایی

آشنایی با دوره‌های ELT

۱۶ مهر ۱۳۹۴ - محمدعلی شاکرمی مشکل برقراری ارتباط مناسب با کارفرما، همکاران و مشتریان از مهمترین عوامل بازدارنده برای مهاجرین تازه‌وارد به کانادا جهت دستیابی به شغل مورد نظرشان می‌باشد. عدم آشنایی کامل مهاجرین فاقد...
تهیه تلفن همراه در کانادا
توصیه‌هایی به تازه‌واردان

تهیه تلفن همراه در کانادا

۱ امرداد ۱۳۹۴ - این متن در این صفحات از شماره نوروزی پرنیان منعکس شده است.  یکی از ضروری‌ترین نیازهای مهاجران در بدو ورود دسترسی به سیستم‌های ارتباطی مانند تلفن همراه و ثابت، اینترنت و شبکه‌های تلوزیونی خصوصی...
وسایل مورد نیاز و مبلمان ارزان قیمت را از کجا تهیه کنیم
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران تازه‌وارد کانادا

وسایل مورد نیاز و مبلمان ارزان‌قیمت را از کجا تهیه کنیم؟

۱ امرداد ۱۳۹۴ - یکی از دغدغه‌های اکثر مهاجرات تازه‌وارد تهیه وسایل مورد نیاز زندگی اعم از وسایل منزل یا کالاهای مصرفی به اقتصادی‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین قیمت است. برای کسانی‌که با اندوخته اندک...
تهیه تلفن همراه در کانادا
توصیه‌هایی به تازه‌واردان

تهیه تلفن همراه در کانادا

۷ فروردين ۱۳۹۴ - این متن در این صفحات از شماره نوروزی پرنیان منعکس شده است.  یکی از ضروری‌ترین نیازهای مهاجران در بدو ورود دسترسی به سیستم‌های ارتباطی مانند تلفن همراه و ثابت، اینترنت و شبکه‌های تلوزیونی خصوصی...
آخرین مطالب سایت:
بیست و یکمین خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیست و یکمین خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲ امرداد ۱۳۹۶ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیست و یکمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر...
مشاوره حضوری با علی مختاری در تورنتو
پنجشنبه 27 ژوییه 2017

مشاوره حضوری با علی مختاری در تورنتو

۳۱ تير ۱۳۹۶ - مدتی است که شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس دفتر خود را در تورنتو نیز راه اندازی کرده و آماده پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما عزیزان است. پنجشنبه این هفته مورخ 27 ژوییه 2017، علی مختاری...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی امروز جمعه اجرا می شود
30 تیر ماه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی امروز جمعه اجرا می شود

۳۰ تير ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری،عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC...
استان ساسکاچوان ۹۸ دعوت نامه برای متقاضیان برنامه کارآفرینی صادر کرد

استان ساسکاچوان ۹۸ دعوت نامه برای متقاضیان برنامه کارآفرینی صادر کرد

۲۹ تير ۱۳۹۶ - برنامه کارآفرینی استان ساسکاچوان در روز ۱۹ جولای ۲۰۱۷ تعداد ۹۸ دعوت نامه برای متقاضیان این برنامه صادر کرد. این برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان که زیر شاخه برنامه مهاجرتی Saskatchewan Immigrant Nominee Program...
گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک
مهلت مشارکت غیر موکلین در این اقدام تا ۲۱ آگوست تمدید شد

گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک

۲۹ تير ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه...
کلاهبرداری در سیستم مهاجرتی استان انتاریو
استان انتاریو اخطار داد

کلاهبرداری در سیستم مهاجرتی استان انتاریو

۲۷ تير ۱۳۹۶ - دولت استان انتاریو صبح امروز دوشنبه 17 ژوییه 2017 اعلام کرد که برخی از متقاضیان برنامه مهاجرتی Ontario Immigrant Nominee Program ایمیل هایی دریافت کرده اند که از سوی اداره مهاجرت...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۰
انتخاب شماره ۶۷ اکسپرس انتری در ۱۲ ژوییه ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۰

۲۲ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۷ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۱۲ ژوییه ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۲۰۲ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۰ صادر شد.  از آنجا که تغییرات جدید در سیستم اکسپرس...
کانادا میزبان دور بعدی مذاکرات با ایران
مذاکرات ایران و کانادا در اتاوا ادامه می یابد

کانادا میزبان دور بعدی مذاکرات با ایران

۲۰ تير ۱۳۹۶ - دور بعدی مذاکرات ایران و کانادا برای بهبود روابط دو کشور در اتاوا پایتخت کانادا برگزار می شود. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری روز دوشنبه ۱۹ تیر...
برنامه استانی نوا اسکوشیا در 5 ژوییه ظرف چند ساعت بسته شد

برنامه استانی نوا اسکوشیا در 5 ژوییه ظرف چند ساعت بسته شد

Nova Scotia Demand: Express Entry تکمیل ظرفیت شد ۱۵ تير ۱۳۹۶ - استان نوااسکوشیا برنامه انتخابی خود با عنوان Nova Scotia Demand: Express Entry را در تاریخ 5 ژوییه 2017 بازگشایی کرد. متقاضیان واجد شرایطی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند، می...
مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند
خبر خوب برای مهندسان کامپیوتر، برق و شبکه

مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند

۱۳ تير ۱۳۹۶ - متقاضیانی که دارای سابقه کار ئر حوزه فناوری اطلاعات هستند، در برنامه انتخابی استان انتاریو در اولویت قرار می گیرند.  متقاضیانی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند و دارای سابقه...
کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد
ظرفیت های شغلی کانادا تا سال ۲۰۱۹

کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد؟

۱۳ تير ۱۳۹۶ - کانادا تا سال ۲۰۱۹ برای پر کردن کردن موقعیت‌های شغلیِ مورد نیازش در حوزه‌ی فناوری اطلاعات (IT) به ۱۸۲.۰۰۰ نیروی کار نیاز دارد. با توجه با عدم تطابق مهارت‌ها، عدم توازنِ عرضه...
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۱۷
خلاصه اخبار مهاجرتی کانادا در ماه ژوئن

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۱۷ ؟

۹ تير ۱۳۹۶ - خلاصه اخبار مهاجرتی در ماه ژوئن ۲۰۱۷ را همچون ماه های گذشته در زیر بخوانید.   دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹ ۲۸ ژوئن  درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد
روز ملی کانادا امسال با جشن ۱۵۰ سالگی کانادا همراه است

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۸ تير ۱۳۹۶ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.