آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • رانندگی در کانادا بخش چهارم بیمه خودرو

  رانندگی در کانادا: بخش چهارم- بیمه خودرو


در پست‌های مرتبط قبلی به ابعاد مختلفی از رانندگی در کانادا نظیر چگونگی دریافت گواهینامه و خرید انواع خودرو پرداختیم. در این پست توضیحاتی در مورد مهم بیمه خودرو ارائه می‌دهیم. 

در ایران رانندگان بسیاری بدون تهیه بیمه خودرو رانندگی می‌کنند اما چنین کاری در کانادا خطای بزرگی است چرا که شما قانوناً موظف هستید همواره سه مدرک مهم را در زمان رانندگی همراه داشته باشید: گواهینامه، سند مالکیت (یا اجاره‌نامه خودرو) و بیمه. رانندگی بدون بیمه جرایم بسیار سنگینی دارد و می‌تواند منجر به توقیف گواهینامه شما شود. برای این جریمه و توقیف هم لزومی ندارد که شما خلاف دیگری مرتکب شده باشید یعنی به هر دلیلی که پلیس شما را متوقف سازد و از شما مدارک فوق را طلب کند، در صورت نداشتن بیمه در مورد شما اعمال قانون خواهد کرد. 

در صورتیکه تصادف کنید و بیمه نداشته باشید اوضاع می‌تواند به مراتب بدتر شود چون طرف مقابل می‌تواند علیه شما به دلیل وارد آمدن خسارت مالی، جسمی و حتی روحی اقامه دعوا کند و این مورد بسته به توانایی وکلای وی می‌تواند بسیار گران تمام شود پس از رانندگی با خودرو فاقد بیمه هر چقدر هم در مضیقه باشید اجتناب کنید.  

دلیل این همه تاکید این است که بیمه خودرو در کانادا و در برخی استان‌ها (نظیر انتاریو) گرانترین هزینه مرتبط با خودرو است. ممکن است شما برای یک خودرو نو لیز شده مثلاً کمتر از ۳۰۰ دلار در ماه پرداخت کنید اما برای بیمه آن مجبور باشید بیش از ۳۵۰ دلار بپردازید. 

این نکته در مورد ماشین‌های دست دوم خصوصاً برای تازه واردان بسیار سخت‌تر است. مثلاً عجیب نیست اگر شما ماشینی را به قیمت ۱۵۰۰ دلار خریداری کرده باشید اما شرکت بیمه از شما بخواهد که ماهانه ۲۵۰ دلار برای بیمه آن بپردازید و در واقع در حدود ۶ ماه معادل کل قیمت خودرو بابت بیمه آن بپردازید. 

البته وضع همیشه این جور نمی‌ماند مثلاً داشتن سابقه خوب سبب کاهش میزان بیمه می‌شود. در واقع شما تا مدت معینی ممکن است به ازای هر ۶ ماه سابقه خوب، یعنی بدون دریافت برگه جریمه و یا تصادف، شاهد کاهش تدریجی رقم بیمه خود باشید تا زمانیکه پس از ۳ تا ۵ سال رقم آن به یک سوم اولیه کاهش یابد. 

عوامل متعددی در محاسبه رقم بیمه خودرو شما موثر است که ترکیبی از شرایط راکب و مرکوب است. در مورد شما، سابقه رانندگی در کانادا (اگر از شرکت‌های معتبر بیمه خودرو در اروپا یا آسیا هم سابقه داشته باشید در کاهش هزینه بیمه شما موثر است)، نوع گواهینامه (مثلاً داشتن گواهینامه G با حداقل ۵ سال سابقه مثبت رانندگی در انتاریو سبب کاهش قابل ملاحظه نرخ بیمه می‌شود)، سن (جوانان و کهنسالان بیمه بیشتری دارند)، جنس و منطقه زندگی (بر اساس گزارشات آمار تصادفات یا حوادث منطقه نظیر تصادف و سرقت، نرخ بیمه تفاوت می‌کند) موثر است. در مورد خودرو هم مدل و عمر آن تاثیر دارد. مسلماً هر چه قیمت آن بیشتر باشد هزینه بیمه هم بیشتر می‌شود. در یک کلاس ثابت از انواع خودروها با یک رنج قیمتی نزدیک به هم، هر چه سیستم‌های ایمنی بهتری (در مورد ترمزها یا کیسه‌های هوایی و نظایر اینها) در خودرو استفاده شده باشد، بیمه آن کاهش می‌یابد. 

علاوه بر این در برخی استان‌ها شما در زمان تهیه بیمه برای خودرو باید از انجام آزمایش‌هایی که به کارایی فنی خودرو یا ایمنی آن موبوط می‌شود مطمئن شده باشید. در زمان تهیه بیمه خودرو بهتر است با طیف گسترده‌ای از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تماس گرفته و برای مدلی که خریداری نموده‌اید یا قصد خرید دارید برآوردی از هزینه بیمه در سناریوهای مختلف طلب کنید. درباره جزییاتی که تحت بیمه قرار می‌گیرد با دقت سوال نمایید و مطمئن شوید که آنها پاسخگوی موارد قانونی و دغدغه‌های احتمالی آینده خواهند بود. البته واقعیت این است که شما به عنوان یک تازه وارد حوزه انتخاب وسیعی ندارید و بسیاری از شرکت‌های بیمه خودرو حاضر به ارائه خدمات به کسانی با سابقه رانندگی کمتر از ۳ سال نیستند پس باید در میان موجودین که عموماً ارقام بالایی را طلب می‌کنند یکی را که از نظر شما شرایط بهتری را دارد انتخاب کنید. سعی کنید این انتخاب از بین شرکت‌های معتبر باشد چون احتمال فریب خوردن زیاد است.  م

یکی از مواردی که با آن برخورد خواهید کرد مشاهده آگهی افرادی است که اعلام می‌کنند می‌توانند برای شما بیمه ارزان قیمت فراهم کنند. چند نکته را در این زمینه دقت کنید. اول اینکه کلاه‌برداری از این طریق بسیار زیاد است و موارد متعدد دیده شده که فرد مذکور پول را گرفته و دیگر از وی خبری نشده است. چون اکثر این افراد آدرس ثابتی هم ندارند و خودشان نزد شما می‌آیند امکان پیگیری اندک است. بیشتر طعمه این افراد هم از مهاجرین تازه وارد هستند که هم فکر می‌کنند در کانادا چون یک کشور پیشرفته است احتمال چنین اعمالی کم است و دوم اینکه (تحت تاثیر فیلم‌ها و سریال‌های پلیسی هالیوودی) می‌پندارند در صورت وقوع این گونه جرائم یافتن افراد ساده است که هر دو فرض نادرست است. یک دلیل دیگر هم این است که مهاجرین به دلیل مشکلات زبانی کمتر حاضر می‌شوند این موارد را پیگیری کنند و لذا برای سارقان و کلاه‌برداران طعمه‌های کم‌خطرتری هستند. 

حتی اگر افرادی بتوانند برای شما کاری انجام دهند (که از این موارد هم پیدا می‌شود) معمولاً بدین شکل است که اسم شما را جای فرد دیگری در یک انجمن ثبت می‌کنند و چون برخی شرکت‌های بیمه به اعضای برخی انجمن‌ها تخفیف‌های قابل توجه می دهند بیمه شما کاهش می‌یابد. مشکل این روش این است فرد بیمه شده از ترس رو شدن حقیقت نمی‌تواند از سایر مزایا یا درخواست‌های ضروری (مثلاً اضافه کردن نام همسرش به بیمه نامه خودرو پس از دریافت گواهینامه وی) استفاده کند و همیشه اسیر این تخفیف خواهد ماند.

 البته گروه سومی هم هستند که در واقع به صورت کار حرفه‌ای، متناسب با شرایط شما شرکت‌های بیمه کوچک‌تر و مهجورتر را که حاضر هستند با ارقام کمتری شما را بیمه کنند معرفی می‌کنند (بروکرها). به هر حال اگر خواستید از این گونه خدمات استفاده کنید حتما پیرامون آن به طور کامل بررسی انجام دهید و بهتر است از تجربه دوستان و اطرافیان خود بهره ببرید. 

در اینجا باید یاداوری کنیم که بیمه خودرو در کبک بسیار پایین‌تر از استان‌های دیگر است و بسیاری از دردسرهای بیان شده در بالا هم برای تازه واردان وجود ندارد. از این نظر هزینه‌های بیمه‌ای در کبک بحث کاملا متفاوتی است. البته یک دلیل آن الزامات قانونی در مورد حداقل‌های لازم برای پوشش بیمه‌ای است که بعداً و در صورت بروز مشکل تبعات خاص خود را ندارد. همچنین سیستم خوب حمل و نقل عمومی و هزینه سرسام آور پارکینگ (که بعضاً در نقاط اصلی شهر به گران‌ترین هزینه خودروهای شخصی تبدیل می‌شود!) از عواملی است که داشتن خودرو شخصی در این شهر را در مناطقی کاملاً غیراقتصادی می‌کند. 

در این باره مباحث تکمیلی دیگری هم وجود دارد که شما می‌توانید در آینده با مراجعه به جزوات کنپارس درباره زندگی در کانادا با جزییات بیشتری درباره آنها آشنا شوید.

 

 این مقاله از سوی تیم نویسندگان شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس به مدیریت آقای دکتر مختاری تهیه شده و در سایت www.parscanada.com منتشر شده است. انتشار آن در دیگر وب سایتها تنها با ذکر منبع مجاز است. تقاضا داریم موارد تخلف را از طریق ایمیل info@parscanada.com  به اطلاع ما برسانید. برای اقدام به مهاجرت از طریق نیروی متخصص، سرمایه گذاری و هر گونه روش دیگر با دفاتر شرکت کنپارس تماس بگیرید.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۸۸ در ۱۲:۳۸:۵۷ ق.ظ - پیوند همیشگی
مجید بسطامی - Majid Bastami - بازدید : ۸۶۹۴ - برچسب ها:
رانندگی در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
اپلیکیشن های کاربردی برای حمل و نقل عمومی در کانادا
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

اپلیکیشن‌های کاربردی برای حمل و نقل عمومی در کانادا

۲۶ آذر ۱۳۹۳ - در عصر تبلت، تلفن‌های هوشمند و اپلیکیشن قاعدتا کسب اطلاعات شکل دیگری به خود می‌گیرد.یکی از این موارد که برای تازه‌واردان و مهاجران می‌تواند مفید باشد اپلیکیشن‌های ارائه دهنده اطلاعات مرتبط...
اپلیکیشن های کاربردی برای حمل و نقل عمومی در کانادا
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

اپلیکیشن‌های کاربردی برای حمل و نقل عمومی در کانادا

۸ آبان ۱۳۹۳ - در عصر تبلت، تلفن‌های هوشمند و اپلیکیشن قاعدتا کسب اطلاعات شکل دیگری به خود می‌گیرد. یکی از این موارد که برای تازه‌واردان و مهاجران می‌تواند مفید باشد اپلیکیشن‌های ارائه دهنده اطلاعات مرتبط...
نکاتی تکمیلی درباره دریافت گواهی نامه رانندگی انتاریو
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

نکاتی تکمیلی درباره دریافت گواهی‌نامه رانندگی انتاریو

۱۰ مهر ۱۳۹۲ - از آنجا که دریافت هر چه سریع‌تر گواهی‌نامه  به دلایل مختلف (داشتن کارت شناسایی کانادایی معتبر، امکان رانندگی ولو با ماشین اجاره‌ای، تاثیر روی کاهش نرخ بیمه خودرو در آینده...) یکی...
بهترین لاستیک زمستانی کدام است
نوشته‌ای مفید از نشریه پرنیان

بهترین لاستیک زمستانی کدام است؟

۸ اسفند ۱۳۹۱ - زندگی در کشورهای سردسیری چون کانادا نیازمند آشنایی با موضوعات جدیدی است که ممکن است چندان مسئله ایرانیان در گذشته نبوده باشد. یکی از آنها استفاده از لاستیک‌های زمستانی برای فصل...
نکاتی در مورد مقررات ایمنی بچه ها در خودروها
با توجه به قوانین انتاریو

نکاتی در مورد مقررات ایمنی بچه‌ها در خودروها

۲۲ دي ۱۳۹۱ - رعایت ایمنی افراد در خودروها یکی از نکات بسیار مهم در قوانین راهنمایی و رانندگی استان‌های مختلف کاناداست و در این میان در مورد بچه‌ها مقررات سخت‌گیرانه‌تری برقرار است. از آنجا...
بهترین ماشین های دست دوم برای مهاجران قسمت آخر
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

بهترین ماشین‌های دست دوم برای مهاجران-قسمت آخر

۲۴ آذر ۱۳۹۱ - در نوشتار مرتبط اول و نوشتار دوم، با توضیحات کلی در مورد نحوه انتخاب ماشین دست دوم و معرفی سه نمونه از ماشین‌های دست دوم خوش‌نام و پرکاربرد در کانادا آشنا...
گواهی نامه رانندگی در جزیره مونترال گران است
خاطرات مهاجرت: قسمت بیستم

گواهی‌نامه رانندگی در جزیره مونترال گران است!

۱۳ آذر ۱۳۹۱ - یادآوری سایت: مقررات رانندگی در کانادا ماهیت استانی داشته و از استانی به استان دیگر در جزییات تفاوت دارند. این مطلب در ارتباط با مقررات مربوط به استان کبک نگارش یافته...
بهترین ماشین های دست دوم برای مهاجران قسمت دوم
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

بهترین ماشین‌های دست دوم برای مهاجران-قسمت دوم

۲۸ آبان ۱۳۹۱ - در نوشتار مرتبط قبلی با توضیحات کلی در مورد نحوه انتخاب ماشین دست دوم و معرفی یک نمونه از ماشین‌های دست دوم خوش‌نام و پرکاربرد آشنا شدیم. در اینجا به دو...
هنگام وقوع تصادف چه کنیم

هنگام وقوع تصادف چه کنیم

نکاتی برای بیمه‌داران خودرو در انتاریو ۲۵ آبان ۱۳۹۱ - تصادف اتومبیل چه کوچک باشد چه بزرگ اتفاقی‌ ناخوشایند است که میتواند قدرت تصمیم‌گیری هر شخصی‌ را در آن لحظه مختل کند. به همین منظور ضروری است که هر راننده در انتاریو...
بهترین ماشین های دست دوم برای مهاجران
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

بهترین ماشین‌های دست دوم برای مهاجران

۱۸ آبان ۱۳۹۱ - شما اگر راننده کاربلد هم باشید، به عنوان یک تازه‌وارد ممکن است لازم باشد تا مدتی خود را یک راننده تازه‌کار فرض کنید خصوصا در جاهایی مثل استان انتاریو که نرخ...
بازار داغ خودروهای دست دوم در کانادا

بازار داغ خودروهای دست دوم در کانادا

۵ آذر ۱۳۸۸ -     نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که در سال آینده قیمت‌های بالای خودروهای نو و بهتر بودن کیفیت خودروهای قدیمی‌تر سبب خواهد شد تا مشتریان بیشتر به خرید خودروهای دست دوم یا بیشتر...
اعلام طرح جدید کاهش بیمه خودرو در انتاریو

اعلام طرح جدید کاهش بیمه خودرو در انتاریو

۲۸ آبان ۱۳۸۸ -       اگر شما در انتاریو (خصوصا تورنتو) رانندگی می‌کنید و در چند هفته اخیر زمان بازنگری policy سالانه یا نیم ساله در نرخ‌های بیمه خودروتان فرا رسیده باشد احتمالاً فغان و فریادتان...
خودروهایی با پلاک سبز در انتاریو

خودروهایی با پلاک سبز در انتاریو

۱۵ آبان ۱۳۸۸ -     چند سالی است که مسئله حفظ کره زمین از گازهای گلخانه‌ای و انواع دیگر آلاینده‌ها به موضوع اصلی رسانه‌ها و افکار عمومی تبدیل شده و به همین دلیل راهی هم به...
آخرین مطالب سایت:
نقش دانشجویان در اقتصاد کانادا
خدمات کنپارس برای دریافت ویزای تحصیلی

نقش دانشجویان در اقتصاد کانادا

۲۹ آبان ۱۳۹۶ - سالانه صدها هزار دانشجو و دانش آموز برای تحصیل به کانادا می آیند. آمار نشان می دهد که جمعیت دانشجویی هر ساله با رشد چشمگیری مواجهه است، به طوری که در...
تغییر در برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا

تغییر در برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا

برنامه کارآفرینی منیتوبا بسته شد ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - استان منیتوبا در تاریخ 15 نوامبر 2017  در برنامه های مهاجرتی خود Provincial Nominee Program  تغییراتی را ایجاد کرد. اداره مهاجرت استان منیتوبا اعلام کرد بر اساس قرارداد جدید این استان با...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 439
انتخاب شماره 78 اکسپرس انتری در 15 نوامبر 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 439

۲۵ آبان ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 78 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 15 نوامبر 2017 انجام شد، تعداد 2750 دعوت نامه با حداقل امتیاز 439 صادر شد.   این چهارمین دور انتخاب های اکسپرس انتری...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود
3 آذر ماه ساعت 21:00 به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود

۲۴ آبان ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت...
25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال
لینک آگهی های استخدام شرکت های مونترالی را در این مقاله بیابید

25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال

۱۸ آبان ۱۳۹۶ - مونترال بلاگ، صبح امروز 9 نوامبر 2017، فهرست 25 شغل جدید با درآمد خوب در مونترال را منتشر کرد.   پیدا کردن یک شغل خوب با درآمد مناسب همیشه یکی از دغدغه های...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 458
انتخاب شماره 77 اکسپرس انتری در 8 نوامبر 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 458

۱۷ آبان ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 77 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 8 نوامبر 2017 انجام شد، تعداد 2000 دعوت نامه با حداقل امتیاز 458 صادر شد. لازم به توضیح است که دعوت نامه...
یک میلیون مهاجر تا سه سال آینده وارد کانادا می شوند
چشم انداز برنامه های مهاجرتی 2020 کانادا

یک میلیون مهاجر تا سه سال آینده وارد کانادا می شوند

۱۱ آبان ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در سخنان امروز خود در تاریخ اول نوامبر 2017 چشم انداز مهاجرتی کانادا را تا سال 2020 اعلام کرد و گفت: تا سال...
استان منیتوبا 395 دعوت نامه صادر کرد

استان منیتوبا 395 دعوت نامه صادر کرد

۱۱ آبان ۱۳۹۶ - 395 متقاضی برنامه نیروی متخصص استان منیتوبا، در تاریخ 31 اکتبر ۲۰۱۷ از سوی این استان دعوت نامه اقدام به درخواست (Letter of Advice to Apply) دریافت کردند و اکنون می...
کانادا 300 هزار مهاجر جدید در سال 2018 می پذیرد
گفت و گوی تلفنی وزیر مهاجرت کانادا با رادیو سی بی سی

کانادا 300 هزار مهاجر جدید در سال 2018 می پذیرد

۸ آبان ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا صبح امروز 30 اکتبر 2017 در گفت و گو با رادیو سی بی سی گفت: دولت کانادا قصد دارد 300 هزار مهاجر جدید...
برخی مطالب ماهنامه پرنیان

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.