آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تغییرات اساسی در سیستم ورود سریع Express Entry از ۱۹ نوامبر ۲۰۱۶

  تغییرات اساسی در سیستم ورود سریع (Express Entry) از ۱۹ نوامبر ۲۰۱۶


همانگونه که وعده داده شده بود خبرهای خوب از راه رسید و از ۱۹ نوامبر سال جاری شاهد تحولی در سیستم اکسپرس انتری خواهیم بود. دولت کانادا بر آن است که تعداد بسیار بیشتری از متقاضیانی که در بانک اطلاعاتی سیستم ورود سریع حضور دارند را برای اقدام در یکی از سه برنامه زیر پوشش سیستم ورود سریع دعوت کند.

توجه کنید که هیچ تغییری در شکل امتیاز بندی سه برنامه زیر پوشش ایجاد نشده است و متقاضیان باید همچنان در یکی از این سه برنامه شامل نیروی متخصص فدرال، فنی و حرفه ای فدرال و تجربه کانادایی واجد شرایط باشند این تذکر را از این جهت می دهم که در برخی سایتها با هیجان صحبت از تغییر در سیستم امتیاز بندی برنامه نیروی متخصص فدرال شده است که درست نیست. سیستم ورود سریع یا همان اکسپرس انتری برنامه مهاجرتی نیست و تنها سیستمی است برای ورود پرونده به یکی از سه برنامه مورد اشاره. 

تغییراتی که در سیستم امتیاز بندی اکسپرس انتری موسوم به  Comprehensive Ranking Syatem اتفاق می افتد به قرار زیر است:

۱- پیش از این هر کس در هر زمینه شغلی  پیشنهاد شغل می گرفت ۶۰۰ امتیاز به امتیازاتش اضافه می شد ولی در تغییرات پیش رو وزن آن بسیار کم شده است. برای شش عنوان شغلی مدیریتی ۲۰۰ امتیاز و برای بقیه تنها ۵۰ امتیاز به ارمغان می آورد این شش عنوان عبارتند از:

legislators(0011), senior government managers and officials(0012), senior managers in finance .....(0013), Senior Manegrs in Health (0014), senior managers in trade ....(0015), senior managers in construction ....(0016)

به این ترتیب موجی که در بازار مهاجرت برای دریافت پیشنهادات شغلی صوری ایجاد شده بود و افراد به امید دریافت آن هزاران دلار پرداخت می کردند و پیش از این در مورد آن هشدار داده بودیم فروکش می کند. در این زمینه به این ویدیو توجه کنید 

۲- برای دریافت ۵۰ امتیاز پیشنهاد شغل همچنان دریافت LMIA لازم است مگر اینکه فرد در کانادا با ویزای کار مشغول کار باشد. البته لازم نیست پیشنهاد شغل در مقررات جدید دایمی باشد همین که برای یک سال از زمان دریافت اقامت دایم را پوشش دهد کافی است. در مورد پیشنهاد شغل مقاله ای به زودی خواهم نوشت.  

۳- تحصیل در کانادا نیز موجب دریافت امتیاز در سیستم جدید ورود سریع است: اکر یک دوره یک ساله و یا دو ساله بالاتر از دیپلم گذرانده اید ۱۵ امتیاز و اگر برنامه سه ساله بوده یا فوق لیسانس یا دکتری بوده و یا یکی از برنامه های فنی و حرفه ای  تعریف شده که منجر به دریافت مجوز کار فنی از استان می شود باشد ۳۰ امتیاز دریافت می کنید. البته شرط آن است که دست کم دوره ۸ ماه طول کشیده باشد و دست کم متقاضی ۸ ماه در خاک کانادا بوده باشد (این برای کسانی است که در یک موسسه کانادایی ثبت نام می کنند ولی حضور فیزیکی در کانادا ندارند و آنلاین تحصیل می کنند).

پیش از این هیچ امتیازی برای تحصیل در کانادا دیده نشده بود و این عیب بزرگی برای این سیستم بود.

۴- تغییر جدید به زمانی بر می گردد که فرد دعوتنامه گرفته است و باید درخواست خود را ثبت کند این زمان یک ماه اضافه شده و به ۹۰ روز رسیده است.

تغییری که انتظار آن می رفت ولی در تغییرات ۱۹ نوامبر نیامده است امتیاز ویژه برای خواهران و برادران است. بر اساس ماموریتی که نخست وزیر به وزیر مهاجرت داده بود قرار بود امتیاز ویژه ای برای خواهران و برادران داده شود. 

متن اصلاحیه قانون را می توانید در Canada Gazette Vol. 150, No. 46 — November 12, 2016 مطالعه کنید.

برای محاسبه امتیازات خود از تاریخ ۱۹ نوامبر به بعد می توانید از وب سایت expressentry.ir استفاده کنید برای این منظور اینجا را کلیک کنید 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۵ در ۰۷:۰۸:۱۸ ب.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۲۹۵۶۵ - برچسب ها:
eeexpress entryfswورود سریعfederal skilled workerافزایش ظرفیت مهاجردفتر کنپارساکسپرس انتری

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محیا
  پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵
  محاسبه سابقه کار

  سلام. آیا من می تونم ادعای حداقل یک سال سابقه کار برای سرویس اکسپرس انتری را داشته باشم؟
  من 2 سال و نیم بطور پیوسته در موسسه ای بصورت پاره وقت کار می کردم که جمع ساعات کاریم 1490 ساعت است. (بدون بیمه)
  بعد از آن زمینه شغلیم رو عوض کردم که نتیجه اش شد 9 ماه سابقه کار فول تایم با بیمه.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   متاسفانه خیر

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   خیر سابقه بدون بیمه شما قابل قبول نیست

   • به این دیدگاه پاسخ دهید محیا
    دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
    [ بدون عنوان ]

    ممنون از پاسختون. حالا همین سابقه کار فول تایم با بیمه، اگر در دو یا چند شرکت مختلف بوده باشه و حتی بینش یک وقفه 10 ماهه (بیکاری) وجود داشته باشه باز هم قابل استفاده هست؟

    • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
     چهار شنبه ۳ آذر ۱۳۹۵
     [ بدون عنوان ]

     سابقه کار زیر یک سال برای اقدام در فدرال کافی نیست باید دست کم یک سال سابقه کار بیمه شده ارایه کنید

     • به این دیدگاه پاسخ دهید کامی
      پنج شنبه ۴ آذر ۱۳۹۵
      [ بدون عنوان ]

      سلام

      آیا سابقه بیمه حتما باید پیوسته و بدون فاصله بین اش باشه؟ بر فرض من 2 سال و 3 ماه در یک شرکت سابقه با بیمه دارم و 2 سال هم با وقفه 1 ساله در شرکتی دیگر. میتونم سابقه 4 ساله داشته باشم؟

   • به این دیدگاه پاسخ دهید سارا
    پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵
    [ بدون عنوان ]

    چرا سابقه افراد بدون بیمه را قبول ندارید؟ بخش مهاجرت کانادا به هیچ عنوان چیزی به اسم سوابق بیمه را لازم ندارد و شما با یک نامه کامل از محل کار میتوانید امتیاز مربوطه را بگیرید.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید علیرضا مصلح
  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵
  PNP

  سلام. انتخاب استانی PNP هنوز 600 امتیاز داره دیگه، درسته؟ اگه جواب مثبته، با توجه به این که هنوز هم پی.ان.پی 600 امتیاز داره، به نظر شما این تحول جدید چه قدر میتونه امتیاز Cut-off رو پایین بیاره جناب مختاری؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   بله پی ان پی هن.وز ۶۰۰ امتیاز دارد
   تحولات شگرفی است و سیستم را کاملا رقابتی می کند ضمن اینکه با توجه به افزایش ظرفیت کات آف پوینت به طور کلی پایین می آید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید بهروز زارعيان
  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵
  اقدام به روش Express entry با وجود داشتن یک پرونده نامینیشن استانی

  با سلام و احترام. من به واسطه داشتن اسپانسرشیپ در استان منیتوبا از طریق این استان nominate شدم و اکنون پرونده ام در مرحله فدرال هست. آیا در حالی که برای آن پرونده منتظر هستم می توانم به روش Express entry هم اقدام کنم؟
  با توجه به اینکه برنامه استانی منیتوبا بر روی نیت افراد در اسکان در همان استان تاکید زیادی دارد آیا اقدام از طریق Express entry (با انتخاب کردن همان استان یعنی منیتوبا) اثر منفی بر روی پرونده ام خواهد داشت؟
  پیشاپیش از شما سپاسگزارم.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   چرا باید ابن کار را بکنید؟
   کار بیهوده ای است
   بعد از لندینگ هم هر جا مایلید زندگی کنید

   • به این دیدگاه پاسخ دهید بهروز زارعيان
    دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
    [ بدون عنوان ]

    از پاسخگوییتان بسیار سپاسگزارم. در جواب پرسشتان: به این جهت که اکنون متاهل شده ام و تمایل دارم در این پرونده جدید (در صورتی که ثبت آن مشکلی نداشته باشد) همسرم از ابتدا در پرونده ام باشد در حالی که در پرونده استانی ام همسرم نبوده اند و از این مسئله ترس دارم که اگر ویزایم را دریافت کنم نتوانم ایشان را همراه خودم ببرم و همچنین به این جهت که شانس خودم را برای دریافت ویزای کانادا افزایش دهم و هم چنین به این خاطر که روش Express Entry سریعتر هست و با خودم اینگونه فکر کردم که شاید ثبت پرونده به روش Express Entry باعث شود سریعتر و زودتر ویزای کانادا را دریافت کنم.

    • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
     چهار شنبه ۳ آذر ۱۳۹۵
     [ بدون عنوان ]

     شما می توانید همسر خود را به پرونده موجود هم اضافه کنید

     نظر من همان است که عرض کردم کار بیهوده ای است

 • به این دیدگاه پاسخ دهید علی
  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵
  امتیاز

  حداقل امتیاز برای پذیرش باید چه مقدار باشه؟؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   حداقل بسته به تعدادی است که دعوتنامه می دهند در هر نوبت متفاوت است

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مجتبی
  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام جناب مختاری .من بصورت مستمر در حدود 7 سال هست که سابقه بیمه دارم ...لیسانس فیزیک هستم ولی در زمینه مخابرات و شبکه فعالیت میکنم ... از چه روشی میتونم برای اقامت کانادا اقدام کنم ؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   لطفا فرم ارزیابی رایگان را درهمین وب سایت تکمیل کنید تا بررسی شود

 • به این دیدگاه پاسخ دهید احمد
  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام . ببخشید فکر می کنید با اپتیاز های بین 450 تا 460 با قوانین جدید امیدی باشه ؟ وابستگان مثل خاله و عمه امتیاز خواهند داشت ؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   برای بالای ۴۰۰ امید زیادی هست
   خیر عمه و خاله امتیاز ندارد

 • به این دیدگاه پاسخ دهید بنفشه
  دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  جناب آقای مختاری
  با تشکر فراوان از اطلاعات به روز و دقیقی که در اختیار ما میگذارید. یک سوال داشتم. من پی آر را از طریق اکسپرس اینتری و نیروی متخصص فدرال چندین ماهی میشود که دریافت کرده ام. متاسفانه به دلایل کاری و خانوادگی تا ۲سال آینده نمیتوانم به کانادا مهاجرت کنم. آیا بعد از دو سال بنده مشکلی برای ورود خواهم داشت؟ ۳سال باقیمانده را درکانادا خواهم بود. بسیار سپاسگزار از پاسختان خواهم بود.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   اگر در زمان اعتبار ویزا لندینگ را انجام دهید و برگردید بله مشکلی نیست
   هیچ ایرادی ندارد که دو سال اول را در کانادا نباشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محمد
  شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام آقای مختاری
  من ساکن تورنتو هستم و برادرم جهت گرفتن اقامت از طریق اکسپرس می خوان اقدام کنن، ایشون ارزشیابی آنلاین سایت cic رو انجام دادن و واجد شرایط بودن و در انتها کد رو هم دریافت می کنن ولی وقتی وارد مرحله ثبت اپلیکیشن میشن ، در پایان رکوردی که واسشون ثبت میشه نشون میده که واجد شرایط هیچ کدوم از برنامه های اکسپرس نیستن.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین چطور میتونیم بفهمیم مشکل کجاست و اینکه واسه اپلای کردن حتمآ جاب آفر لازم هست یا خیر؟

  متشکر
  محمد

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   مشکل این است که ۶۷ امتیاز لازم را احتمالا ندارند

   اگر مایلید مراجعه کنید به دفتر ما در تهران برای بررسی دقیق و اگر لازم بود عقد قرارداد

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سجاد
  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام.34دارم.متاهل جوشكاربا5فرايند جوشكارى با12سال سابقه ديبلم دارم از جه طريق مى تونم براى ويزاى كار اقدام كنم

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حامد
  پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵
  دوره زبان در کانادا

  سلام وقتتون بخیر. شما برای پذیرش در دوره های زبان در کانادا هم اقدام میکنین؟شرایط شرکت تو این دوره ها چیه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.شنیدم ویزا نمیدن به ایرانیا برا این دوره ها و در طول این دوره هم اجازه کار نمیدن به شرکت کنندگان.صحت داره این موارد؟
  باتشکر از سایت خوبتون

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حامد
  پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵
  دوره زبان در کانادا

  سلام وقتتون بخیر. شما برای پذیرش در دوره های زبان در کانادا هم اقدام میکنین؟شرایط شرکت تو این دوره ها چیه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.شنیدم ویزا نمیدن به ایرانیا برا این دوره ها و در طول این دوره هم اجازه کار نمیدن به شرکت کنندگان.صحت داره این موارد؟
  باتشکر از سایت خوبتون

 • به این دیدگاه پاسخ دهید احمد رضایی
  پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  با تشکر از شما جناب آقای مختاری و تیم همراهتان.
  من خواهر خانمم سیتی زن کانادا هستن . آیا این امیتیازی برای پرونده من محاسبه میشه؟ آیا چشمگیر این امتیاز .
  ممنون از پاسختون

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   بستگی دارد به نوع برنامه ای که ممکن است در آن اقدام کنید
   فرم ارزیابی را در سایت تکمیل کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید کاوه
  پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵
  راه هاي افزايش امتياز

  با سلام
  چون سن من بالاتر از 40 سال شده است با وجود اينکه حدود 15 سال سابقه کار بيمه اي در زمينه ي توليد نرم افزار دارم آيا غير از افزايش نمره ي IETLS راه حل ديگري براي افزايش امتياز وجود دارد نمره ي زبانم در حال حاضر 5.5 شده با امتحان دوباره و تلاش بيشتر مي توانم تا 7 پيش بروم ولي فکر کنم بيشتر از آن خيلي سخت باشد همسرم هم متخصص نرم افزار با سابقه ي 5 سال کار است و يک فرزند هم دارم

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   فرم ارزیابی را تکمیل کنید
   شما اگر در زمینه برنامه نویسی سابقه مدیریت دارید می توانید به من ایمیل بزنید در یک برنامه خاص ممکن است امکان اقدام باشد

 • به این دیدگاه پاسخ دهید امیر
  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
  امتیاز 380

  با سلام
  من پزشک عمومی هستم و در امتیاز بندی 380 ارزیابی شد. به ظنر شما شانسی برای اقدام از طریق express entry هست. با تشکر

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   اگر سطح امتیازات در سال ۲۰۱۷ پایین تر بیاید شاید
   بعید نیست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید ماريا
  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام براي كساني كه پيشنهاد پست داك از كانادا دارند بصورت تمام وقت براي ٢-٣ سال چطور؟؟؟ آيا امتيازي تعلق ميگيره. به فرض اينكه طرف قبلا در كانادا كار كرده ولي در حال حاضر ابران اما آفر كارش ٤ سال اعتبار داره و هر زمان كه بخواد ميتونه برگرده سر كار. پست داك نيار به LIMA نداره.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مريم
  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام
  همسر من سابقه ١١ ماه ماهانه ٤٠ ساعت كار تمام وقت در دانشگاهي در كانادا دارد آيا اين سابقه با توجه به اينكه ساعات كاري از حداقل لازم بيشتر است اما دوره كوتاهتر از يكسال است آيا اين سابقه امتيازي دارد در اكسپرس اينتري؟؟؟؟ البته من اپلاي كننده اصلي هستم.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید آناهیتا رئوف
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵
  سوابق بیمه

  سلام خسته نباشید
  دوست عزیز ،دو سوال دارم،
  اولا اگر سوابق کاری و بیمه در چند جای مختلف باشد،برای تسریع در کارها و جلوگیری از اتلاف وقت، میشود از آخرین شرکت تمام مدارک و نامه ها را جمع آوری کرد و در نهایت در مکاتبات برای توجیح بیمه هایی که در شرکت های دیگر رد شده، عنوان نمود شخص در آن شرکت ها ماموریت داشته؟؟
  ثانیا در زمانی که شخص دانشجوی کارشناسی ارشد بوده است میتوان سوابق بیمه را ارائه کرد؟یا سابقه این دوره محاسبه نمیشود؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   شما باید حقیقت را اعلام کنید
   آنچه می فرمایید جعل سند است

   بله سابقه دارای بیمه قبول می شود حتی در دوران دانشجویی

 • به این دیدگاه پاسخ دهید باقري
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام من در آموزشگاه زبان تدريس مي كنم. وقتي NOC رو سرچ مي كنم براي معلم زبان نوشته college level يا high school.
  آموزشگاه هاي زباني كه تو ايران هست رو ميشه بعنوان كالج به حساب اورد يا فكر مي كنيد من واجد شرايط براي اكسپرس انتري نباشم؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   فرم ارزیابی را تکمیل کنید و برای مشاوره تشریف بیاورید دفتر
   سوالتان دقیق نیست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید فرشاد
  يك شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  باسلام واحترام
  آیاازطریق روش اسپانسرشیپ میتوان برای مهاجرت فرزند بالای ۱۹سال اقدام نمود؟آیا درمانیتوبا برای آوردن فرزندامتیازخاصی قایل میشوند؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲۹ دي ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   خیر ممکن اسپانسر کردن فرزند بالای ۱۸ ممکن نیست
   مقررات برای همراهی فرزند ربطی به برنامه مهاجرتی انتخابی ندارد

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مریم
  جمعه ۳ دي ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام. ببخشید. کسی که دانشجوی دکترا هست در کانادا آیا امتیاز خاصی بهش تعلق میگیره توو اکسپرس اینتری یا حتما باید مدرک دکترا رو داشته باشه؟
  ممنون

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حامد
  شنبه ۴ دي ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام و وقت بخیر،
  آیا دریافت جاب آفر معتبر وقتی Post-Graduation Work Permit داریم همچنان نیاز به LIMA دارد یا خیر؟
  ممنون.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محمدرضا منعام
  سه شتبه ۲۸ دي ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  با سلام بنده 31 ساله . خودم و همسرم هر دو کارشناسی ارشد معماری داریم و بیش از 5 سال است یک شرکت ساختمانی معتبر داریم که بنده مدیرعامل و همسرم رئیس هیئت مدیره آن است که یک نمایندگی از یک شرکت المانی (Knauf) داریم که در کانادا هم شعبه دارد. هر دو بیش از 5 سال هم سابقه ندریس با بیمه داریم. نمره زبان ما حدوده 6 است و دارای یک فرزند 3 ساله هستیم. سوال بنده این است آیا با توجه به اینکه در اینجا سابقه خوبی در مدیرعاملی یک شرکت دارم و روزمه موفق نیز بوده است شغلی با رده مدیرت ارشد ساخت و ساز پیدا کنم؟ تا بتوانم 200 امتیاز شغل را بگیرم. ممنون میشم پاسخ بدید.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲۹ دي ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   پویدا کردن شغل در این وضعیت از راه دور چندان آسان نیست دوست عزیز
   واقع بین باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید ملیسا
  سه شتبه ۲۸ دي ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  با سلام
  همسرم امتیازی حدود ۳۵۰ کسب کرده است ایا امیدی هست؟!!

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲۹ دي ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   آخرین نتایج انتخابهای اکسپرس انتری را ببینید متوجه می شوید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مریم افشاری
  يك شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  لطفا در مورد تحصیل غیر حضوری و آنلاین در کانادا توضیح دهید

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   توضیح خاص ندارد به سایت دانشگاهها و موسسات آموزشی باید مراجعه کنید و امکانات آنها را بررسی کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید پیمان صبا
  سه شتبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  با سلام و خسته نباشید...من یک سال و نیم سابقه کار بدون بیمه(مهندس ساختمان) دارم با نامه رضایت کار در سربرگ شرکتم..کارشناسی ارشد عمران دارم از ایتالیا..28 سال سن..دوره ی ارشدم هم به انگلیسی بوده است و در سایت دیدم که گویا اگر مدرک معتبر از دانشگاه مان دال بر تحصیل ب هزبان انگلیسی ارائه دهم از دادن IELTS معاف میگردم..سپاس گزارم میشوم برایم این نکته را تایید یا تکذیب کنید...

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   برای چه منظور
   در مورد اقدام برای مهاجرت چیزی جایگزین امتحان زبان نمی شود
   اشتباه دیده اید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید پیمان صبا
  سه شتبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  با سلام...بنده در سوال قبلی شرایطم را مطرح کردم به همراه یک سوال درباره ی دادن یا ندادن IELTS..اکنون نیز سوالی دارم درباره ی شانس درخواست در مرحله ی اول و رفتن به مرحله ی اصلی......1.5 سال سابقه ی کار بدون بیمه با نامه رضایت شرکت به عنوان مهندس ساختمان..کارشناسی ارشد عمران از ایتالیا..سن 28 سال...سپاس فراوان

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   چهار شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   فرم ارزیابی را در سایت برای بررسی تکمیل کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید ازاده
  چهار شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
  [ بدون عنوان ]

  سلام من دانشجوی سال شش پزشکی هستم همسرم دکترای مدیریت ساخت عمران داره خواهرم هم پی ار کانادا داره تا چند ماه دیگه سیتیزن میشه زبان انگلیسی خودم و همسرم خوبه ایلتز ۶ میشه بگیریم من از طریق مدرک همسرم برای پی ار میتونم اقدام کنم؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   سه شتبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
   [ بدون عنوان ]

   فرم ارزیابی رایگان را در همین وب سایت تکمیل کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید ايمان
  يك شنبه ۱۷ اردي بهشت ۱۳۹۶
  [ بدون عنوان ]

  من با نتيجه آيلتس قبلي براي خودم و خانمم دعوت نامه اومد ولي اون اكسپاير شد و متاسفانه آيلتس جديد چون استراليا صحيح مي شد رايتينگ خيلي كم شدم. با سيستم امتياز بندي حساب كردم خيلي پايين تر شدم. الان چه كاري ميشه كرد؟آيا دعوت نامه باطل ميشه؟ مدارك بفرستم؟
  لطفاً راهنمايي بفرماييد

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱۸ اردي بهشت ۱۳۹۶
   [ بدون عنوان ]

   آگر نمره زبان شما از حد نصاب لازم برای بررسی پرونده در برنامه نیروی متخصص فدرال یعنی ۶.۵ در هر بخش کمتر شده است ارسال مدارک بی فایده است
   تلاش کنید ظرف زمان باقی مانده نمره جدید بگیرید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید میلاد
  چهار شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
  سابقه بیمه

  با سلام. من مجموعا 3 سال سابقه بیمه در زمینه کاری مربی جوشکاری دارم که متاسفانه 2 از مجموع سوابق بیمه من در حال گذشتن از بازه 10 ساله هستش. در حال حاضر نیز مجداد بیمه من در همین زمینه کاری در حال رد شدن هست. می خواستم بدونم که در هنگام ثبت نام در اکسپرس اینتری مجموع سوابق بیمه ایم رو می تونم اعلام کنم که تا به امروز 3 سال و 8 ماهه و امتیاز سابقه کار رو کسب کنم یا فقط اونهایی که در بازه زمانی 10 ساله قرار دارند؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید میلاد اسدی
  چهار شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق بیمه

  با سلام. من مجموعا 3 سال سابقه بیمه در زمینه کاری مربی جوشکاری دارم که متاسفانه 2 از مجموع سوابق بیمه من در حال گذشتن از بازه 10 ساله هستش. در حال حاضر نیز مجداد بیمه من در همین زمینه کاری در حال رد شدن هست. می خواستم بدونم که در هنگام ثبت نام در اکسپرس اینتری مجموع سوابق بیمه ایم رو می تونم اعلام کنم که تا به امروز 3 سال و 8 ماهه و امتیاز سابقه کار رو کسب کنم یا فقط اونهایی که در بازه زمانی 10 ساله قرار دارند؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید میلاد اسدی
  چهار شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
  گواهی تایید صلاحیت

  با سلام. در مورد "گواهی تایید صلاحیت (ویژه مشاغل Regulated) " آیا مدارک دوره های فنی و حرفه ای در ایران به عنوان گواهی تایید صلاحیت به حساب میان یا حتما این گواهی باید از طرف سازمانهای کانادایی مثل Red seal صادر شده باشن؟ ضمنا من 1100 ساعت مدرک آموزشی در رشته جوشکاری از سازمان فنی و حرفه ای و یک مدرک 650 ساعته بین المللی جوشکاری از شرکت سوئدی ( SWIQ-www.swiq.se) دارم.

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶
   [ بدون عنوان ]

   گواهی تایید صلاحیت توسط دولت استان در کانادا صادر می شود و صرف گذراندن دوره در ایران کافی نیست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید [ بدون نام ]
  دو شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
  [ بدون عنوان ]

  باسلام
  و خسته نباسید
  با توجه به کم شدن امتیاز تا ۴۱۵ ایا بنده باامتیاز 381 میتونم شانسی برای خوردم در نظر بگیرم?

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
نرم افزار محاسبه امتیاز در سیستم اکسپرس انتری کنپارس آپدیت شد
با توجه به تغییراتی که از ۱۹ نوامبر ۲۰۱۶ اجرایی می شود

نرم افزار محاسبه امتیاز در سیستم اکسپرس انتری کنپارس آپدیت شد

۲۸ آبان ۱۳۹۵ - با توجه به تغییرات پیش رو در سیستم اکسپرس انتری که اینجا درمورد آن سخن گفته ایم، نرم افزار محاسبه امتیاز متقاضیان در این سیستم که در نشانی ExpressEntry.ir در دسترس شماست آپدیت...
اتفاق خوشایند در سیستم ورود سریع express entry

اتفاق خوشایند در سیستم ورود سریع express entry

۱۹ مهر ۱۳۹۵ - افزایش تعداد افراد پذیرفته شده در آخرین دور انتخابها حاکی از آن است که کاهش چشمگیری در میزان امتیاز لازم برای پذیرفته شدن در اکسپرس انتری اتفاق افتاده. تعداد فایل پذیرفته...
تعداد ۷۹۹ کاندیدا جهت اقدام برای اقامت دائم دعوتنامه دریافت کردند
در هشتمین دور انتخاب متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۶

تعداد ۷۹۹ کاندیدا جهت اقدام برای اقامت دائم دعوتنامه دریافت کردند

۶ خرداد ۱۳۹۵ - آخرین مرحله انتخاب اکسپرس انتری که هشتمین دور این انتخابها از ابتدای سال جدید میباشد، صورت گرفت و طی آن هفتصد و نود و نه نفر موفق به دریافت دعوتنامه جهت...
عملکرد برنامه ورود سریع Express Entry فدرال در سال ۲۰۱۵
ترجمه گزارش رسمی دولت فدرال

عملکرد برنامه ورود سریع (Express Entry) فدرال در سال ۲۰۱۵

گزارش عملکرد یک ساله اکسپرس انتری در سال 2015 ۶ خرداد ۱۳۹۵ - سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری که در ژانویه سال 2015 به اجرا درآمد، مهاجرت کانادا را در زیر گروههای نیروی متخصص فدرال، نیروی فنی فدرال، تجربه کانادایی، و قسمتی از برنامه های...
پنجمین دور انتخاب اکسپرس انتری در سال 2016

پنجمین دور انتخاب اکسپرس انتری در سال 2016

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - بیست و هشتمین دور انتخابهای اکسپرس انتری (پنجمین دور در سال 2016) در روز 24 فوریه 2016 برگزار شد و طی آن 1،484 دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا صادر شد....
چهارمین دور انتخاب اکسپرس انتری در سال 2016
۱۵۰۵ دعوتنامه صادر شد

چهارمین دور انتخاب اکسپرس انتری در سال 2016

۴ اسفند ۱۳۹۴ - چهارمین دور انتخاب اکسپرس انتری در سال 2016   بیست و هفتمین دور انتخابهای اکسپرس انتری در روز 10 فوریه 2016 برگزار شد و طی آن ۱۵۰۵ دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا...
سومین دور انتخاب اکسپرس انتری در سال 2016

سومین دور انتخاب اکسپرس انتری در سال 2016

۱۶ بهمن ۱۳۹۴ -   تازه ترین دور (و درواقع بیست و ششمین دور) انتخابهای اکسپرس انتری در روز 28 ژانویه 2016 برگزار شد و طی آن 1468 دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا صادر شد....
برای express entry هر چه سریعتر اقدام کنید
برنامه دولت لیبرال برای تحول در سیستم EE

برای express entry هر چه سریعتر اقدام کنید

۱۵ آذر ۱۳۹۴ - شنیده ها از منابع معتبر حاکی از آن است که دولت لیبرال بنا دارد تحولی در سیستم اکسپرس انتری ایجاد کند و با ایجاد تغییرات در امتیازات امکان انتخاب گسترده متقاضیان...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹
انتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹

۷ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۴۰۹ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۹ صادر شد.  در ماه های گذشته دور انتخاب های اکسپرس...
وزیر مهاجرت تغییرات جدید در سیستم اکسپرس انتری موجب رشد اقتصادی کانادا می شود
امتیاز ویژه برا فرانسه زبانان و آنهایی که خواهر/برادر در کانادا دارند

وزیر مهاجرت: تغییرات جدید در سیستم اکسپرس انتری موجب رشد اقتصادی کانادا می شود

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا صبح روز دوشنبه ۵ ژوئن ۲۰۱۷ در سالن کنفرانس مرکز خدمات مهاجرین در انتاریو در خصوص تغییرات جدید سیستم اکسپرس انتری سخنرانی کرد. وزیر...
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود
نهم تیر ماه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود

۷ تير ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری،عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹
انتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹

۷ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۴۰۹ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۹ صادر شد.  در ماه های گذشته دور انتخاب های اکسپرس...
استان منیتوبا ۶۰۵ دعوت نامه صادر کرد

استان منیتوبا ۶۰۵ دعوت نامه صادر کرد

۱ تير ۱۳۹۶ - ۶۰۵ نیروی متخصص متقاضی استان منیتوبا برای ارسال درخواست مهاجرت از طریق برنامه انتخابی استانی Manitoba Provincial Nominee Program دعوت نامه گرفتند. در تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۷، تعداد ۴۰۱ متقاضی که قبلاً...
چهار بخش از قانون جدید شهروندی پاییز ۲۰۱۷ اجرایی می شوند
قانون جدید شهروندی به امضای فرماندار کل کانادا رسید

چهار بخش از قانون جدید شهروندی پاییز ۲۰۱۷ اجرایی می شوند

۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - لایحه جدید شهروندی عصر روز دوشنبه ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ به امضای فرماندار کل کانادا، دیوید جانستون، رسید و بالاخره پس از گذشت یک سال به قانون تبدیل شد؛ چهار بخش از...
فرماندار کل کانادا امروز ساعت ۱۹ لایحه جدید شهروندی را امضا می کند
با امضای فرماندار کل، لایحه شهروندی امروز تبدیل به قانون می شود

فرماندار کل کانادا امروز ساعت ۱۹ لایحه جدید شهروندی را امضا می کند

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - لایحه جدید شهروندی امروز ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ ساعت 19 به امضای فرماندار کل کانادا می رسد و بالاخره پس از گذشت یک سال به قانون تبدیل می شود. احمد حسین، وزیر مهاجرت،...
برای سیتزن شدن مدرک زبان فقط برای ۱۸ تا ۵۴ سال الزامی است
لایحه جدید شهروندی کانادا؛ سنا نیز اصلاحات پارلمان را پذیرفت

برای سیتزن شدن، مدرک زبان فقط برای ۱۸ تا ۵۴ سال الزامی است

۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - مجلس سنا کانادا نیز اصلاحات مختصر لایحه جدید شهروندی را که در سه روز گذشته در پارلمان مصوب شده بود، با ۵۱ رای موافق و ۲۹ رای مخالف تصویب کرد. سناتور راتنا...
به دنبال نرسیدن پرونده کافی به اداره مهاجرت فرصت دوباره برای اسپانسرشیپی پدر و مادر در سال ۲۰۱۷
پروموشن ویژه کنپارس برای زمان محدود

به دنبال نرسیدن پرونده کافی به اداره مهاجرت: فرصت دوباره برای اسپانسرشیپی پدر و مادر در سال ۲۰۱۷

۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - نماینده وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در کنفرانس اخیر بخش مهاجرت کانون وکلای کانادا اعلام کرد که این دپارتمان احتمالاً فرصت دوباره ای به متقاضیانی که می خواهند اسپانسر پدر،...
مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک تمدید شد
آخرین فرصت شرکت در فراخوان تا پایان تیر ماه

مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک تمدید شد

۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - با توجه به استقبال غیر موکلین و با موافقت وکیل مسئول پرونده، مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک  تا پایان تیر ماه سال جاری تمدید شد. از آنجا که اداره...
اسپانسرشیپ همسر آسان تر شد
پروموشن کنپارس برای عقد قرارداد تا پایان ماه آگوست

اسپانسرشیپ همسر آسان تر شد

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - از آنجا که استحکام خانواده یکی از اولویت های اصلی برنامه های مهاجرتی کاناداست، احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا صبح روز سه شنبه 13 ژوئن اعلام کرد که گایدلاین...
قانون جدید شهروندی کانادا به تصویب نهایی پارلمان رسید
قانون جدید شهروندی در انتظار امضای فرماندار کل کانادا

قانون جدید شهروندی کانادا به تصویب نهایی پارلمان رسید

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - لایحه جدید شهروندی بالاخره در پارلمان تصویب شد و نمایندگان پارلمان اصلاحات مجلس سنا را پذیرفتند و تنها با یک اصلاحیه مخالفت کردند و آن هم کاهش سن معافیت برای ارائه...
فهرست مشاغل مورد نیاز زیر گروه جذب استعدادهای جهانی منتشر شد
دولت کانادا استراتژی جذب استعدادهای جهانی را آغاز کرد

فهرست مشاغل مورد نیاز زیر گروه جذب استعدادهای جهانی منتشر شد

۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - زیر گروه جدید جذب استعدادهای جهانی با عنوان Global Talent Stream که  زیر شاخه  Temporary Foreign Worker می باشد، صبح امروز دوشنبه ۱۲ ژوئن راه اندازی شد و ظرف دو هفته...
مشاغل دانشجویی برای تابستان امسال اعلام شدند
وزیر کار کانادا مشاغل دانشجویی را اعلام کرد

مشاغل دانشجویی برای تابستان امسال اعلام شدند

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - اقتصاد پر رونق کانادا به طور قابل توجهی به جوانان کانادایی که تحصیلات، مهارت و تجربه کسب می کنند، بستگی دارد. این بدین معنی است که دانشجویان باید مشاغل با دستمزد...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.