آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک

  گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک

گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک

اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه پرونده هایی که هنوز بررسی اولیه آنها انجام نشده است، عطف بماسبق خواهد کرد.

بنابراین شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس بر آن شد تا اقدام عملی در احقاق حقوق موکلین خود انجام دهد.

کنپارس این رویه را کاملا غیر عادلانه می داند و برای انجام یک اقدام عملی برای شکایت از وزیر مهاجرت کبک، قراردادی را با مجموعه حقوقی  Rochefort & Associates امضا کرده است که به این ترتیب  دعوایی از سوی موکلین علیه وزیر مهاجرت به مدیریت خانم اینگرید مازولا، وکیل با سابقه کبک،  مطرح شود.

اینگرید مازولا که از وکلای شرکت حقوقی  Rochefort & Associates می باشد و در زمینه حقوق اداری و حقوق مهاجرت فعال است، در گفت و گویی با شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس در خصوص جزئیات این شکایت توضیحاتی را ارائه کرد.

سوال اول: تاکنون چه اتفاقی بر سر تغییرات امتیازبندی برنامه نیروی متخصص کبک آمده است؟

اداره مهاجرت کبک، طی سال های گذشته مقررات و شرایط امتیاز بندی خود را تغییر داده است و این مسئله کاملاً طبیعی است که قوانین و مقررات با گذشت زمان دستخوش تغییرات قرار گیرند و آخرین باری که اداره مهاجرت جدول امتیاز بندی برنامه نیروی متخصص را تغییر داد، ۸ مارس ۲۰۱۷ بود.

 

سوال دوم: نظر شما درباره این تغییراتی که اداره مهاجرت می خواهد انجام دهد، چیست؟

نظر تخصصی خودم را به طور خلاصه باید این گونه بیان کنم که اداره مهاجرت می خواهد این نوع امتیاز بندی جدید را برای پرونده های اعمال کند که در سالهای گذشته ثبت شده اند و در حقیقت قرار است مقررات جدید برای متقاضیان قدیمی انجام شود و به عبارتی عطف بما سبق گردد که این مسئله به این معنی است که اداره مهاجرت مستقیماً حقوق متقاضیان را پایمال می کند؛ برخی از متقاضیان بر اساس مقررات قدیم امتیاز لازم برای پذیرفته شدن در برنامه نیروی متخصص کبک را داشتند اما اکنون با مقررات جدید دیگر امتیازتشان به حد نصاب نمی رسد.

 

سوال سوم: چرا رفتار اداره مهاجرت کبک عادلانه و درست نیست؟

هر دولتی حق این را دارد که مقررات خود را تغییر دهد اما مشکل اصلی این تغییرات ماهیت تغییرات نیست، بلکه عطف بماسبق شدن آنهاست. سه حقوق اساسی هر فرد متقاضی را نقض می کند:

 1. اصل عدالت طبیعی
 2. اصل رسیدگی عادلانه
 3. اصل انتظار منطقی

بر اساس اصل سوم، افرادی که در گذشته با قوانین و مقررات گذشته پرونده خود را ثبت کرده اند، انتظار دارند که با قوانین و مقررات همان زمان پرونده شون مورد بررسی قرار می گیرد، حقوق این افراد با حقوق افرادی که در زمان دیگری و با مقررات دیگری پرونده خود را ثبت کرده اند، متفاوت است.

 

سوال چهارم: چگونه شما این مشکل را برای موکلین کنپارس به چالش می کشید؟ استراتژی شما چیست؟

تنها راه موجود برای شکایت از این گونه عطف بماسبق شدن مقررات که به عقیده ما کاملاً غیر قانونی ست، بایستی از طریق مراجع قانونی و دادگاه عالی صورت  گیرد.

اما باید متقاضیان را به دو دسته تقسیم کنیم،

گروه اول کسانی هستند که تصمیم گیری راجع به پرونده آنها اتفاق افتاده است که باید برای آنها مستقیماً از طریق دادگاه اقدام کنیم و گروه دوم کسانی هستند که اداره مهاجرت تصمیم نهایی برای آنها نگرفته است. برای گروه دوم باید با وزارت مهاجرت کبک مکاتبه کرد و مشکل را اعلام کرد.

اگر اداره مهاجرت این مشکل را پذیرفت و پرونده های متقاضیان را با مقررات زمان خودشان بررسی کرد که خوب ما به هدف خود رسیده ایم، اما اگر اداره مهاجرت نپذیرد که این مشکل را برطرف کند، باید از طریق دادگاه عالی کبک این مشکل را مطرح کنیم.

 

سوال پنجم: ارزیابی شما از این اقدام و درصد موفقیت ما چگونه است؟

اگرچه ما نمی توانیم اطمینان بدهیم که حتما در شکایت از وزیر مهاجرت کبک موفق می شویم چرا که از اصول حرفه ای وکالت به دور است، اما تاثیر این شکایت بر وزارت مهاجرت واقعاً مهم است. اگر اداره مهاجرت کبک نپذیرد که هر متقاضی را با مقررات زمان ارسال پرونده مورد بررسی قرار دهد و ما در دادگاه با توجه به اتفاقاتی که در گذشته افتاده است، از متقاضیان دفاع خواهیم کرد و شکایت های گذشته از وزیر مهاجرت نشان دهنده شانس بالای موفقیت ماست و اینکه راه را برای ما بیشتر باز می کند.  

 

سوال ششم: در مورد کیس های قدیمی که شکایت آنها در دادگاه موفق بوده است، لطفاً توضیح بدهید.

پرونده یاسمین گلاس در سال ۲۰۱۶ در خصوص عطف بماسبق شدن مقررات برای مهارت زبان فرانسه وی بود و پس از شکایت،  قاضی دادگاه تصمیم وزیر مهاجرت در خصوص آموزش مهارت زبان فرانسه را لغو شود و پرونده یاسمین دوباره بازنگری شد.  بر اساس قانون مهاجرت کبک، درخواست گواهی انتخاب کبک (CSQ) یاسمین بر اساس قوانین و مقررات زمان ارسال درخواستش یعنی ۹ ژانویه ۲۰۱۳ بررسی شد.

برای مطالعه ترجمه این دعوای حقوقی اینجا را کلیک کنید. برای اینکه ببینید شانس برنده شدن ما در این شکایت علیه وزیر چقدر است، مقاله «سابقه شکایت موفق از وزیر مهاجرت کبک در ارتباط با عطف بماسبق کردن مقررات جدید» را مطالعه کنید. 

 

سوال هفتم: چه کسانی شامل این اقدام خواهند شد؟

موکلین شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس که با قوانین جدید حقوق شان ضایع شده است، در این اقدام مشارکت داده می شوند و کنپارس هزینه را تقبل خواهد کرد و افراد غیر موکل کنپارس با پرداخت هزینه ۱۰۰۰ دلاری می توانند در این طرح دعوا مشارکت کنند. هزینه این شکایت عودت داده نمی شود.

 

سوال هشتم: چگونه متقاضیان می توانند در این اقدام شرکت کنند؟

بهترین و ساده ترین راه برای شرکت در این طرح دعوا این است که متقاضیان به نشانی mazzola@canpars.com ایمیل بزنند. ایمیل ها بایستی با عنوان «Unfair Quebec Regulations» باشد.

 

سوال نهم: در صورت موفقیت در این اقدام، چه کسانی از آن بهره مند خواهند شد؟

مطمئناً کسانی که در این اقدام و طرح دعوا شرکت کردند، می توانند از موفقیت آن بهره مند شوند و تصمیمات گرفته شده بر روی این پرونده ها اعمال می شود.

 

سوال دهم: مهلت شرکت در این برنامه چه زمانی خواهد بود؟

مهلت اولیه این طرح دعوا که روی سایت کنپارس نیز اعلام شده است،  ۲۱  ژوییه ۲۰۱۷ بوده است اما برای اینکه افراد فرصتی داشته باشند تا تصمیم خود مبنی بر شرکت در این اقدام را بگیرد، تمدید شده و اکنون تا ۲۱ اوت  ۲۰۱۷ فرصت دارند.

 

کلام آخر؟

از متقاضیان علاقه مند دعوت می کنم که از طریق ایمیل هر گونه سوالی که درباره شکایت از وزیر مهاجرت کبک دارند، مطرح کنند. سوالات می تواند به زبان فرانسوی، انگلیسی یا فارسی باشد، من و تیم مهاجرتی علی مختاری این افتخار را داریم که پاسخگوی شما باشیم.

 

 

 

 

 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک تمدید شد
آخرین فرصت شرکت در فراخوان تا پایان مرداد ماه

مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک تمدید شد

۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - با توجه به استقبال غیر موکلین و با موافقت وکیل مسئول پرونده، مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک  تا پایان تیر ماه سال جاری تمدید شد. از آنجا که...
وزیر مهاجرت کانادا درباره تغییرات جدید سیستم اکسپرس انتری توضیح می دهد
احمد حسین ۵ ژوئن ۲۰۱۷ سخنرانی می کند

وزیر مهاجرت کانادا درباره تغییرات جدید سیستم اکسپرس انتری توضیح می دهد

۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا روز دوشنبه ۵ ژوئن ۲۰۱۷ در خصوص تغییرات جدید سیستم اکسپرس انتری سخنرانی خواهد کرد.سایت رسمی وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا صبح...
خدمات رایگان وزارت مهاجرت کانادا برای تازه واردان

خدمات رایگان وزارت مهاجرت کانادا برای تازه واردان

۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا خدمات رایگان برای تازه واردان در نظر گرفته است.  وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا خدمات رایگان برای تازه واردان در نظر گرفته است. مستقر شدن در...
پاسخ به سوالات مهاجرتی هشتم می با علی مختاری  برنامه زنده شماره ۳۸

پاسخ به سوالات مهاجرتی، هشتم می با علی مختاری ( برنامه زنده شماره ۳۸)

۲۱ اردي بهشت ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی روزهای دوشنبه  ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تورنتو و مونترآل، ساعت ۹:۳۰ به وقت ونکوور، ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران با حضور علی...
پاسخ به سوالات مهاجرتی هشتم می با علی مختاری  برنامه زنده شماره ۳۸

پاسخ به سوالات مهاجرتی، هشتم می با علی مختاری ( برنامه زنده شماره ۳۸)

۲۱ اردي بهشت ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی روزهای دوشنبه  ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تورنتو و مونترآل، ساعت ۹:۳۰ به وقت ونکوور، ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران با حضور علی...
آخرین مطالب سایت:
مشاوره حضوری با علی مختاری در تورنتو
پنجشنبه 27 ژوییه 2017

مشاوره حضوری با علی مختاری در تورنتو

۳۱ تير ۱۳۹۶ - مدتی است که شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس دفتر خود را در تورنتو نیز راه اندازی کرده و آماده پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما عزیزان است. پنجشنبه این هفته مورخ 27 ژوییه 2017، علی مختاری...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی امروز جمعه اجرا می شود
30 تیر ماه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی امروز جمعه اجرا می شود

۳۰ تير ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری،عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC...
استان ساسکاچوان ۹۸ دعوت نامه برای متقاضیان برنامه کارآفرینی صادر کرد

استان ساسکاچوان ۹۸ دعوت نامه برای متقاضیان برنامه کارآفرینی صادر کرد

۲۹ تير ۱۳۹۶ - برنامه کارآفرینی استان ساسکاچوان در روز ۱۹ جولای ۲۰۱۷ تعداد ۹۸ دعوت نامه برای متقاضیان این برنامه صادر کرد. این برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان که زیر شاخه برنامه مهاجرتی Saskatchewan Immigrant Nominee Program...
گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک
مهلت مشارکت غیر موکلین در این اقدام تا ۲۱ آگوست تمدید شد

گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک

۲۹ تير ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه...
کلاهبرداری در سیستم مهاجرتی استان انتاریو
استان انتاریو اخطار داد

کلاهبرداری در سیستم مهاجرتی استان انتاریو

۲۷ تير ۱۳۹۶ - دولت استان انتاریو صبح امروز دوشنبه 17 ژوییه 2017 اعلام کرد که برخی از متقاضیان برنامه مهاجرتی Ontario Immigrant Nominee Program ایمیل هایی دریافت کرده اند که از سوی اداره مهاجرت...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۰
انتخاب شماره ۶۷ اکسپرس انتری در ۱۲ ژوییه ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۰

۲۲ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۷ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۱۲ ژوییه ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۲۰۲ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۰ صادر شد.  از آنجا که تغییرات جدید در سیستم اکسپرس...
کانادا میزبان دور بعدی مذاکرات با ایران
مذاکرات ایران و کانادا در اتاوا ادامه می یابد

کانادا میزبان دور بعدی مذاکرات با ایران

۲۰ تير ۱۳۹۶ - دور بعدی مذاکرات ایران و کانادا برای بهبود روابط دو کشور در اتاوا پایتخت کانادا برگزار می شود. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری روز دوشنبه ۱۹ تیر...
برنامه استانی نوا اسکوشیا در 5 ژوییه ظرف چند ساعت بسته شد

برنامه استانی نوا اسکوشیا در 5 ژوییه ظرف چند ساعت بسته شد

Nova Scotia Demand: Express Entry تکمیل ظرفیت شد ۱۵ تير ۱۳۹۶ - استان نوااسکوشیا برنامه انتخابی خود با عنوان Nova Scotia Demand: Express Entry را در تاریخ 5 ژوییه 2017 بازگشایی کرد. متقاضیان واجد شرایطی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند، می...
مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند
خبر خوب برای مهندسان کامپیوتر، برق و شبکه

مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند

۱۳ تير ۱۳۹۶ - متقاضیانی که دارای سابقه کار ئر حوزه فناوری اطلاعات هستند، در برنامه انتخابی استان انتاریو در اولویت قرار می گیرند.  متقاضیانی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند و دارای سابقه...
کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد
ظرفیت های شغلی کانادا تا سال ۲۰۱۹

کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد؟

۱۳ تير ۱۳۹۶ - کانادا تا سال ۲۰۱۹ برای پر کردن کردن موقعیت‌های شغلیِ مورد نیازش در حوزه‌ی فناوری اطلاعات (IT) به ۱۸۲.۰۰۰ نیروی کار نیاز دارد. با توجه با عدم تطابق مهارت‌ها، عدم توازنِ عرضه...
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۱۷
خلاصه اخبار مهاجرتی کانادا در ماه ژوئن

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۱۷ ؟

۹ تير ۱۳۹۶ - خلاصه اخبار مهاجرتی در ماه ژوئن ۲۰۱۷ را همچون ماه های گذشته در زیر بخوانید.   دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹ ۲۸ ژوئن  درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد
روز ملی کانادا امسال با جشن ۱۵۰ سالگی کانادا همراه است

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۸ تير ۱۳۹۶ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹
انتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹

۷ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۴۰۹ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۹ صادر شد.  در ماه های گذشته دور انتخاب های اکسپرس...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.