آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک

  گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک

گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک

اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه پرونده هایی که هنوز بررسی اولیه آنها انجام نشده است، عطف بماسبق خواهد کرد.

بنابراین شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس بر آن شد تا اقدام عملی در احقاق حقوق موکلین خود انجام دهد.

کنپارس این رویه را کاملا غیر عادلانه می داند و برای انجام یک اقدام عملی برای شکایت از وزیر مهاجرت کبک، قراردادی را با مجموعه حقوقی  Rochefort & Associates امضا کرده است که به این ترتیب  دعوایی از سوی موکلین علیه وزیر مهاجرت به مدیریت خانم اینگرید مازولا، وکیل با سابقه کبک،  مطرح شود.

اینگرید مازولا که از وکلای شرکت حقوقی  Rochefort & Associates می باشد و در زمینه حقوق اداری و حقوق مهاجرت فعال است، در گفت و گویی با شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس در خصوص جزئیات این شکایت توضیحاتی را ارائه کرد.

سوال اول: تاکنون چه اتفاقی بر سر تغییرات امتیازبندی برنامه نیروی متخصص کبک آمده است؟

اداره مهاجرت کبک، طی سال های گذشته مقررات و شرایط امتیاز بندی خود را تغییر داده است و این مسئله کاملاً طبیعی است که قوانین و مقررات با گذشت زمان دستخوش تغییرات قرار گیرند و آخرین باری که اداره مهاجرت جدول امتیاز بندی برنامه نیروی متخصص را تغییر داد، ۸ مارس ۲۰۱۷ بود.

 

سوال دوم: نظر شما درباره این تغییراتی که اداره مهاجرت می خواهد انجام دهد، چیست؟

نظر تخصصی خودم را به طور خلاصه باید این گونه بیان کنم که اداره مهاجرت می خواهد این نوع امتیاز بندی جدید را برای پرونده های اعمال کند که در سالهای گذشته ثبت شده اند و در حقیقت قرار است مقررات جدید برای متقاضیان قدیمی انجام شود و به عبارتی عطف بما سبق گردد که این مسئله به این معنی است که اداره مهاجرت مستقیماً حقوق متقاضیان را پایمال می کند؛ برخی از متقاضیان بر اساس مقررات قدیم امتیاز لازم برای پذیرفته شدن در برنامه نیروی متخصص کبک را داشتند اما اکنون با مقررات جدید دیگر امتیازتشان به حد نصاب نمی رسد.

 

سوال سوم: چرا رفتار اداره مهاجرت کبک عادلانه و درست نیست؟

هر دولتی حق این را دارد که مقررات خود را تغییر دهد اما مشکل اصلی این تغییرات ماهیت تغییرات نیست، بلکه عطف بماسبق شدن آنهاست. سه حقوق اساسی هر فرد متقاضی را نقض می کند:

 1. اصل عدالت طبیعی
 2. اصل رسیدگی عادلانه
 3. اصل انتظار منطقی

بر اساس اصل سوم، افرادی که در گذشته با قوانین و مقررات گذشته پرونده خود را ثبت کرده اند، انتظار دارند که با قوانین و مقررات همان زمان پرونده شون مورد بررسی قرار می گیرد، حقوق این افراد با حقوق افرادی که در زمان دیگری و با مقررات دیگری پرونده خود را ثبت کرده اند، متفاوت است.

 

سوال چهارم: چگونه شما این مشکل را برای موکلین کنپارس به چالش می کشید؟ استراتژی شما چیست؟

تنها راه موجود برای شکایت از این گونه عطف بماسبق شدن مقررات که به عقیده ما کاملاً غیر قانونی ست، بایستی از طریق مراجع قانونی و دادگاه عالی صورت  گیرد.

اما باید متقاضیان را به دو دسته تقسیم کنیم،

گروه اول کسانی هستند که تصمیم گیری راجع به پرونده آنها اتفاق افتاده است که باید برای آنها مستقیماً از طریق دادگاه اقدام کنیم و گروه دوم کسانی هستند که اداره مهاجرت تصمیم نهایی برای آنها نگرفته است. برای گروه دوم باید با وزارت مهاجرت کبک مکاتبه کرد و مشکل را اعلام کرد.

اگر اداره مهاجرت این مشکل را پذیرفت و پرونده های متقاضیان را با مقررات زمان خودشان بررسی کرد که خوب ما به هدف خود رسیده ایم، اما اگر اداره مهاجرت نپذیرد که این مشکل را برطرف کند، باید از طریق دادگاه عالی کبک این مشکل را مطرح کنیم.

 

سوال پنجم: ارزیابی شما از این اقدام و درصد موفقیت ما چگونه است؟

اگرچه ما نمی توانیم اطمینان بدهیم که حتما در شکایت از وزیر مهاجرت کبک موفق می شویم چرا که از اصول حرفه ای وکالت به دور است، اما تاثیر این شکایت بر وزارت مهاجرت واقعاً مهم است. اگر اداره مهاجرت کبک نپذیرد که هر متقاضی را با مقررات زمان ارسال پرونده مورد بررسی قرار دهد و ما در دادگاه با توجه به اتفاقاتی که در گذشته افتاده است، از متقاضیان دفاع خواهیم کرد و شکایت های گذشته از وزیر مهاجرت نشان دهنده شانس بالای موفقیت ماست و اینکه راه را برای ما بیشتر باز می کند.  

 

سوال ششم: در مورد کیس های قدیمی که شکایت آنها در دادگاه موفق بوده است، لطفاً توضیح بدهید.

پرونده یاسمین گلاس در سال ۲۰۱۶ در خصوص عطف بماسبق شدن مقررات برای مهارت زبان فرانسه وی بود و پس از شکایت،  قاضی دادگاه تصمیم وزیر مهاجرت در خصوص آموزش مهارت زبان فرانسه را لغو شود و پرونده یاسمین دوباره بازنگری شد.  بر اساس قانون مهاجرت کبک، درخواست گواهی انتخاب کبک (CSQ) یاسمین بر اساس قوانین و مقررات زمان ارسال درخواستش یعنی ۹ ژانویه ۲۰۱۳ بررسی شد.

برای مطالعه ترجمه این دعوای حقوقی اینجا را کلیک کنید. برای اینکه ببینید شانس برنده شدن ما در این شکایت علیه وزیر چقدر است، مقاله «سابقه شکایت موفق از وزیر مهاجرت کبک در ارتباط با عطف بماسبق کردن مقررات جدید» را مطالعه کنید. 

 

سوال هفتم: چه کسانی شامل این اقدام خواهند شد؟

موکلین شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس که با قوانین جدید حقوق شان ضایع شده است، در این اقدام مشارکت داده می شوند و کنپارس هزینه را تقبل خواهد کرد و افراد غیر موکل کنپارس با پرداخت هزینه ۱۰۰۰ دلاری می توانند در این طرح دعوا مشارکت کنند. هزینه این شکایت عودت داده نمی شود.

 

سوال هشتم: چگونه متقاضیان می توانند در این اقدام شرکت کنند؟

بهترین و ساده ترین راه برای شرکت در این طرح دعوا این است که متقاضیان به نشانی mazzola@canpars.com ایمیل بزنند. ایمیل ها بایستی با عنوان «Unfair Quebec Regulations» باشد.

 

سوال نهم: در صورت موفقیت در این اقدام، چه کسانی از آن بهره مند خواهند شد؟

مطمئناً کسانی که در این اقدام و طرح دعوا شرکت کردند، می توانند از موفقیت آن بهره مند شوند و تصمیمات گرفته شده بر روی این پرونده ها اعمال می شود.

 

سوال دهم: مهلت شرکت در این برنامه چه زمانی خواهد بود؟

مهلت اولیه این طرح دعوا که روی سایت کنپارس نیز اعلام شده است،  ۲۱  ژوییه ۲۰۱۷ بوده است اما برای اینکه افراد فرصتی داشته باشند تا تصمیم خود مبنی بر شرکت در این اقدام را بگیرد، تمدید شده و اکنون تا ۲۱ اوت  ۲۰۱۷ فرصت دارند.

 

کلام آخر؟

از متقاضیان علاقه مند دعوت می کنم که از طریق ایمیل هر گونه سوالی که درباره شکایت از وزیر مهاجرت کبک دارند، مطرح کنند. سوالات می تواند به زبان فرانسوی، انگلیسی یا فارسی باشد، من و تیم مهاجرتی علی مختاری این افتخار را داریم که پاسخگوی شما باشیم.

   


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مهدی
  يك شنبه ۱ امرداد ۱۳۹۶

  باتشکرکاش شکایتی هم برای تغییرقوانین جدید اکسپرس اینتری هم مطرح میکردید واقعا ناعادلانه هست که مثلا یک مهندس جوان ۳۷_۳۸ساله باسابقه کاروتخصص وبه اصطلاح استخوان خردشده منتها مجرد ازیک جوان فوق لیسانس ۲۵ ساله متاهل درامتیازبندی کیلومترهادوربیفتد

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک تمدید شد
آخرین فرصت شرکت در فراخوان تا پایان مرداد ماه

مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک تمدید شد

۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - با توجه به استقبال غیر موکلین و با موافقت وکیل مسئول پرونده، مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک  تا پایان مرداد ماه سال جاری تمدید شد. از آنجا که...
اجرای تغییرات در سیستم اکسپرس انتری از فردا
با امتیاز ویژه برای فرانسه زبانان و آنها که خواهر برادر دارند

اجرای تغییرات در سیستم اکسپرس انتری از فردا

۱۶ اردي بهشت ۱۳۹۶ - کانادا در حال ایجاد یک اقتصاد نوآور و پیشرو در جهان است.  یکی از راه های تحقق این هدف، ایجاد سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری و جذب نیروی کار متخصص است. وزارت مهاجرت،...
کبک در سال ۲۰۱۴ تعداد ۱۱۴۶۹ پرونده نیروی متخصص را غیرقانونی بسته است
آبرو ریزی بزرگ برای اداره مهاجرت کبک در راه است

کبک در سال ۲۰۱۴ تعداد ۱۱۴۶۹ پرونده نیروی متخصص را غیرقانونی بسته است

۱۸ اردي بهشت ۱۳۹۵ - در زمینه بی نظمی فزاینده در ادراه مهاجرت کبک در بخش بررسی پرونده های نیروی متخصص به خصوص در بخش خاورمیانه بارها نوشته ام. هر چه می گذرد ابعاد این بی...
پاسخ به سوالات مهاجرتی هشتم می با علی مختاری  برنامه زنده شماره ۳۸

پاسخ به سوالات مهاجرتی، هشتم می با علی مختاری ( برنامه زنده شماره ۳۸)

۲۱ اردي بهشت ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی روزهای دوشنبه  ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تورنتو و مونترآل، ساعت ۹:۳۰ به وقت ونکوور، ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران با حضور علی...
گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک
مهلت مشارکت غیر موکلین در این اقدام تا ۲۱ آگوست تمدید شد

گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک

۱۰ تير ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه...
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود
21 مهر ماه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود

۲۱ مهر ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت...
برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا از طریق اکسپرس انتری 11 اکتبر بازگشایی می شود
خبر فوری برای متقاضیان برنامه استانی نوااسکوشیا

برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا از طریق اکسپرس انتری 11 اکتبر بازگشایی می شود

۱۸ مهر ۱۳۹۶ - استان نوااسکوشیا برنامه انتخابی خود با عنوان Nova Scotia Demand: Express Entry  را روز چهارشنبه 11 اکتبر 2017 ساعت 9 صبح بازگشایی خواهد کرد.    این برنامه مهاجرتی استان نوااسکوشیا، شرایط بسیار...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 438
انتخاب شماره 72 اکسپرس انتری در 4 اکتبر 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 438

۱۲ مهر ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 73 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 4 اکتبر 2017 انجام شد، تعداد 2801 دعوت نامه با حداقل امتیاز 438 صادر شد.  انتخاب شماره 72 اکسپرس انتری در تاریخ 20 سپتامبر 2017،...
دعوت به همکاری
کنپارس استخدام می کند

دعوت به همکاری

۶ مهر ۱۳۹۶ - شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس برای تکمیل کادر کارشناسان خود در دفتر مونترال، از افراد علاقمند و فعال در زمینه مهاجرت که مسلط به زبان های فرانسه، انگلیسی و فارسی هستند و...
چگونه برای مصاحبه سرمایه گذاری کبک آماده شویم
توصیه های ویدیویی علی مختاری

چگونه برای مصاحبه سرمایه گذاری کبک آماده شویم؟

۴ مهر ۱۳۹۶ - بسیاری از متقاضیان برنامه سرمایه گذاری کبک چالشی را در پیش دارند که همان مصاحبه با افسر اداره مهاجرت است. امسال قرار نیست که هیچ مصاحبه ای در خارج از مونترآل...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 433
انتخاب شماره 72 اکسپرس انتری در 20 سپتامبر 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 433

۱ مهر ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 72 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 20 سپتامبر 2017 انجام شد، تعداد 2871 دعوت نامه با حداقل امتیاز 433 صادر شد.  در انتخاب شماره 71 اکسپرس انتری در تاریخ 6 سپتامبر...
رکورد جدید برای گردشگری مونترال

رکورد جدید برای گردشگری مونترال

مونترال تا پایان امسال، میزبان 11 میلیون گردشگر خواهد بود ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - روزنامه مترو مونترال صبح روز سه شنبه 12 سپتامبر 2017 نوشت: صنعت گردشگری مونترال همگام با سالگرد 375 سالگی شهر مونترال، رکورد جدیدی از خود به جای گذاشته است و تمام...
دومین سمینار انجمن همبستگی بازرگانی ایرانیان مونترال برگزار می شود

دومین سمینار انجمن همبستگی بازرگانی ایرانیان مونترال برگزار می شود

شنبه 30 سپتامبر 2017 ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - دومین سمینار و کارگاه انجمن همبستگی بازرگانی ایرانیان مونترال روز شنبه 30 سپتامبر 2017 برگزار می شود.  گروه همبستگی بازرگانی ایرانیان مقیم مونترال (IBNG) با هدف گسترش همکاری اعضا، بازاریابی و افزایش...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.