آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک

  گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک

گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک

اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه پرونده هایی که هنوز بررسی اولیه آنها انجام نشده است، عطف بماسبق خواهد کرد.

بنابراین شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس بر آن شد تا اقدام عملی در احقاق حقوق موکلین خود انجام دهد.

کنپارس این رویه را کاملا غیر عادلانه می داند و برای انجام یک اقدام عملی برای شکایت از وزیر مهاجرت کبک، قراردادی را با مجموعه حقوقی  Rochefort & Associates امضا کرده است که به این ترتیب  دعوایی از سوی موکلین علیه وزیر مهاجرت به مدیریت خانم اینگرید مازولا، وکیل با سابقه کبک،  مطرح شود.

اینگرید مازولا که از وکلای شرکت حقوقی  Rochefort & Associates می باشد و در زمینه حقوق اداری و حقوق مهاجرت فعال است، در گفت و گویی با شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس در خصوص جزئیات این شکایت توضیحاتی را ارائه کرد.

سوال اول: تاکنون چه اتفاقی بر سر تغییرات امتیازبندی برنامه نیروی متخصص کبک آمده است؟

اداره مهاجرت کبک، طی سال های گذشته مقررات و شرایط امتیاز بندی خود را تغییر داده است و این مسئله کاملاً طبیعی است که قوانین و مقررات با گذشت زمان دستخوش تغییرات قرار گیرند و آخرین باری که اداره مهاجرت جدول امتیاز بندی برنامه نیروی متخصص را تغییر داد، ۸ مارس ۲۰۱۷ بود.

 

سوال دوم: نظر شما درباره این تغییراتی که اداره مهاجرت می خواهد انجام دهد، چیست؟

نظر تخصصی خودم را به طور خلاصه باید این گونه بیان کنم که اداره مهاجرت می خواهد این نوع امتیاز بندی جدید را برای پرونده های اعمال کند که در سالهای گذشته ثبت شده اند و در حقیقت قرار است مقررات جدید برای متقاضیان قدیمی انجام شود و به عبارتی عطف بما سبق گردد که این مسئله به این معنی است که اداره مهاجرت مستقیماً حقوق متقاضیان را پایمال می کند؛ برخی از متقاضیان بر اساس مقررات قدیم امتیاز لازم برای پذیرفته شدن در برنامه نیروی متخصص کبک را داشتند اما اکنون با مقررات جدید دیگر امتیازتشان به حد نصاب نمی رسد.

 

سوال سوم: چرا رفتار اداره مهاجرت کبک عادلانه و درست نیست؟

هر دولتی حق این را دارد که مقررات خود را تغییر دهد اما مشکل اصلی این تغییرات ماهیت تغییرات نیست، بلکه عطف بماسبق شدن آنهاست. سه حقوق اساسی هر فرد متقاضی را نقض می کند:

 1. اصل عدالت طبیعی
 2. اصل رسیدگی عادلانه
 3. اصل انتظار منطقی

بر اساس اصل سوم، افرادی که در گذشته با قوانین و مقررات گذشته پرونده خود را ثبت کرده اند، انتظار دارند که با قوانین و مقررات همان زمان پرونده شون مورد بررسی قرار می گیرد، حقوق این افراد با حقوق افرادی که در زمان دیگری و با مقررات دیگری پرونده خود را ثبت کرده اند، متفاوت است.

 

سوال چهارم: چگونه شما این مشکل را برای موکلین کنپارس به چالش می کشید؟ استراتژی شما چیست؟

تنها راه موجود برای شکایت از این گونه عطف بماسبق شدن مقررات که به عقیده ما کاملاً غیر قانونی ست، بایستی از طریق مراجع قانونی و دادگاه عالی صورت  گیرد.

اما باید متقاضیان را به دو دسته تقسیم کنیم،

گروه اول کسانی هستند که تصمیم گیری راجع به پرونده آنها اتفاق افتاده است که باید برای آنها مستقیماً از طریق دادگاه اقدام کنیم و گروه دوم کسانی هستند که اداره مهاجرت تصمیم نهایی برای آنها نگرفته است. برای گروه دوم باید با وزارت مهاجرت کبک مکاتبه کرد و مشکل را اعلام کرد.

اگر اداره مهاجرت این مشکل را پذیرفت و پرونده های متقاضیان را با مقررات زمان خودشان بررسی کرد که خوب ما به هدف خود رسیده ایم، اما اگر اداره مهاجرت نپذیرد که این مشکل را برطرف کند، باید از طریق دادگاه عالی کبک این مشکل را مطرح کنیم.

 

سوال پنجم: ارزیابی شما از این اقدام و درصد موفقیت ما چگونه است؟

اگرچه ما نمی توانیم اطمینان بدهیم که حتما در شکایت از وزیر مهاجرت کبک موفق می شویم چرا که از اصول حرفه ای وکالت به دور است، اما تاثیر این شکایت بر وزارت مهاجرت واقعاً مهم است. اگر اداره مهاجرت کبک نپذیرد که هر متقاضی را با مقررات زمان ارسال پرونده مورد بررسی قرار دهد و ما در دادگاه با توجه به اتفاقاتی که در گذشته افتاده است، از متقاضیان دفاع خواهیم کرد و شکایت های گذشته از وزیر مهاجرت نشان دهنده شانس بالای موفقیت ماست و اینکه راه را برای ما بیشتر باز می کند.  

 

سوال ششم: در مورد کیس های قدیمی که شکایت آنها در دادگاه موفق بوده است، لطفاً توضیح بدهید.

پرونده یاسمین گلاس در سال ۲۰۱۶ در خصوص عطف بماسبق شدن مقررات برای مهارت زبان فرانسه وی بود و پس از شکایت،  قاضی دادگاه تصمیم وزیر مهاجرت در خصوص آموزش مهارت زبان فرانسه را لغو شود و پرونده یاسمین دوباره بازنگری شد.  بر اساس قانون مهاجرت کبک، درخواست گواهی انتخاب کبک (CSQ) یاسمین بر اساس قوانین و مقررات زمان ارسال درخواستش یعنی ۹ ژانویه ۲۰۱۳ بررسی شد.

برای مطالعه ترجمه این دعوای حقوقی اینجا را کلیک کنید. برای اینکه ببینید شانس برنده شدن ما در این شکایت علیه وزیر چقدر است، مقاله «سابقه شکایت موفق از وزیر مهاجرت کبک در ارتباط با عطف بماسبق کردن مقررات جدید» را مطالعه کنید. 

 

سوال هفتم: چه کسانی شامل این اقدام خواهند شد؟

موکلین شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس که با قوانین جدید حقوق شان ضایع شده است، در این اقدام مشارکت داده می شوند و کنپارس هزینه را تقبل خواهد کرد و افراد غیر موکل کنپارس با پرداخت هزینه ۱۰۰۰ دلاری می توانند در این طرح دعوا مشارکت کنند. هزینه این شکایت عودت داده نمی شود.

 

سوال هشتم: چگونه متقاضیان می توانند در این اقدام شرکت کنند؟

بهترین و ساده ترین راه برای شرکت در این طرح دعوا این است که متقاضیان به نشانی mazzola@canpars.com ایمیل بزنند. ایمیل ها بایستی با عنوان «Unfair Quebec Regulations» باشد.

 

سوال نهم: در صورت موفقیت در این اقدام، چه کسانی از آن بهره مند خواهند شد؟

مطمئناً کسانی که در این اقدام و طرح دعوا شرکت کردند، می توانند از موفقیت آن بهره مند شوند و تصمیمات گرفته شده بر روی این پرونده ها اعمال می شود.

 

سوال دهم: مهلت شرکت در این برنامه چه زمانی خواهد بود؟

مهلت اولیه این طرح دعوا که روی سایت کنپارس نیز اعلام شده است،  ۲۱  ژوییه ۲۰۱۷ بوده است اما برای اینکه افراد فرصتی داشته باشند تا تصمیم خود مبنی بر شرکت در این اقدام را بگیرد، تمدید شده و اکنون تا ۲۱ اوت  ۲۰۱۷ فرصت دارند.

 

کلام آخر؟

از متقاضیان علاقه مند دعوت می کنم که از طریق ایمیل هر گونه سوالی که درباره شکایت از وزیر مهاجرت کبک دارند، مطرح کنند. سوالات می تواند به زبان فرانسوی، انگلیسی یا فارسی باشد، من و تیم مهاجرتی علی مختاری این افتخار را داریم که پاسخگوی شما باشیم.

   


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید مهدی
  يك شنبه ۱ امرداد ۱۳۹۶

  باتشکرکاش شکایتی هم برای تغییرقوانین جدید اکسپرس اینتری هم مطرح میکردید واقعا ناعادلانه هست که مثلا یک مهندس جوان ۳۷_۳۸ساله باسابقه کاروتخصص وبه اصطلاح استخوان خردشده منتها مجرد ازیک جوان فوق لیسانس ۲۵ ساله متاهل درامتیازبندی کیلومترهادوربیفتد

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک تمدید شد
آخرین فرصت شرکت در فراخوان تا پایان مرداد ماه

مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک تمدید شد

۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - با توجه به استقبال غیر موکلین و با موافقت وکیل مسئول پرونده، مهلت مشارکت در طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک  تا پایان مرداد ماه سال جاری تمدید شد. از آنجا که...
اجرای تغییرات در سیستم اکسپرس انتری از فردا
با امتیاز ویژه برای فرانسه زبانان و آنها که خواهر برادر دارند

اجرای تغییرات در سیستم اکسپرس انتری از فردا

۱۶ اردي بهشت ۱۳۹۶ - کانادا در حال ایجاد یک اقتصاد نوآور و پیشرو در جهان است.  یکی از راه های تحقق این هدف، ایجاد سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری و جذب نیروی کار متخصص است. وزارت مهاجرت،...
کبک در سال ۲۰۱۴ تعداد ۱۱۴۶۹ پرونده نیروی متخصص را غیرقانونی بسته است
آبرو ریزی بزرگ برای اداره مهاجرت کبک در راه است

کبک در سال ۲۰۱۴ تعداد ۱۱۴۶۹ پرونده نیروی متخصص را غیرقانونی بسته است

۱۸ اردي بهشت ۱۳۹۵ - در زمینه بی نظمی فزاینده در ادراه مهاجرت کبک در بخش بررسی پرونده های نیروی متخصص به خصوص در بخش خاورمیانه بارها نوشته ام. هر چه می گذرد ابعاد این بی...
پاسخ به سوالات مهاجرتی هشتم می با علی مختاری  برنامه زنده شماره ۳۸

پاسخ به سوالات مهاجرتی، هشتم می با علی مختاری ( برنامه زنده شماره ۳۸)

۲۱ اردي بهشت ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی روزهای دوشنبه  ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تورنتو و مونترآل، ساعت ۹:۳۰ به وقت ونکوور، ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران با حضور علی...
گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک
مهلت مشارکت غیر موکلین در این اقدام تا ۲۱ آگوست تمدید شد

گفت و گو با اینگرید مازولا وکیل پرونده شکایت علیه وزیر مهاجرت کبک

۱۰ تير ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه...
متقاضیان کبک می توانند از ۵ آوریل پروفایل خود را به روز رسانی کنند
امکان آپدیت پروفایل کبک از ۵ آوریل

متقاضیان کبک می توانند از ۵ آوریل پروفایل خود را به روز رسانی کنند

۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان کبک صبح روز چهارشنبه ۵ آوریل ۲۰۱۷ اعلام کرد که متقاضیان می توانند درخواست های «گواهی انتخاب کبک» (CSQ) خود را به صورت آنلاین به روز رسانی کنند....
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود
27 مرداد ماه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه اجرا می شود

۲۷ امرداد ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری،عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC...
استان منیتوبا ۴۴۳ دعوت نامه صادر کرد
دراو ۱۵ اوت ۲۰۱۷

استان منیتوبا ۴۴۳ دعوت نامه صادر کرد

۲۶ امرداد ۱۳۹۶ - ۴۴۳ متقاضی برنامه نیروی متخصص استان منیتوبا، در تاریخ ۱۵ اوت ۲۰۱۷ از سوی این استان دعوت نامه اقدام به درخواست (Letter of Advice to Apply) دریافت کردند. از این تعداد ۴۰۱...
دعوت به همکاری
کنپارس استخدام می کند

دعوت به همکاری

۲۵ امرداد ۱۳۹۶ - شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس برای تکمیل کادر کارشناسان خود در دفتر مونترال، از افراد علاقمند و فعال در زمینه مهاجرت که مسلط به زبان های فرانسه، انگلیسی و فارسی هستند و...
دومین سمینار آنلاین مخصوص موکلین کنپارس چگونه با سرمایه خود در کانادا درآمدزایی کنیم
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹ به وقت تهران

دومین سمینار آنلاین مخصوص موکلین کنپارس: چگونه با سرمایه خود در کانادا درآمدزایی کنیم؟

۲۴ امرداد ۱۳۹۶ - پس از سالها تجربه در زمینه کمک به مهاجرین تازه وارد می توانم به قاطعیت بگویم که مهمترین دغدغه مهاجران تامین زندگی خود پس از مهاجرت است. این دغدغه به اینکه...
کانادا خانه من است داستان یک ایرانی مهاجر موفق

کانادا خانه من است: داستان یک ایرانی مهاجر موفق

داستان های جالب مهاجرتی به مناسبت 150 سالگی کانادا ۲۴ امرداد ۱۳۹۶ - بزرگترین بیمارستان پژوهشی کانادا، شبکه سلامت دانشگاهی (University Health Network)، به مناسبت 150 سالگی کانادا، پادکستی به نام Home راه اندازی کرده است که به جمع آوری داستان های جالب مهاجرتی...
چه کسانی برای وکالت در پرونده های مهاجرتی ساسکاچوان از نظر این استان مجازند

چه کسانی برای وکالت در پرونده های مهاجرتی ساسکاچوان از نظر این استان مجازند؟

پروموشن ویژه کنپارس تا تاریخ 11 سپتامبر ۲۱ امرداد ۱۳۹۶ - بر اساس قانون خدمات مهاجرت و نیروی متخصص خارجی استان ساسکاچوان (The Foreign Worker and Immigration Services Act) که به اختصار FWRISA خوانده می شود، مشاوران مهاجرت بایستی از سوی این...
سوءاستفاده از نام کنپارس این بار در تورنتو
هشدار کنپارس به سودجویان

سوءاستفاده از نام کنپارس این بار در تورنتو

۲۰ امرداد ۱۳۹۶ - متاسفانه اخیراً ایمیلی دریافت کردیم مبنی بر اینکه فردی سودجو به نام آقای س. س. با متقاضیان تماس گرفته و خود را به عنوان نماینده شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس در انتاریو...
همه پرونده های کنپارس در برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان ثبت شدند
با بازگشایی برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان

همه پرونده های کنپارس در برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان ثبت شدند

پروموشن ویژه کنپارس برای زمان محدود ۱۸ امرداد ۱۳۹۶ - مفتخریم به اطلاع برسانیم که با بازگشایی برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان صبح امروز چهارشنبه ۹ اوت ۲۰۱۷، همه پرونده های موکلین کنپارس در این برنامه ثبت شدند.  برنامه نیروی متخصص استان ساسکچوان تحت...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 433
انتخاب شماره 69 اکسپرس انتری در 9 اوت 2017

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 433

۱۸ امرداد ۱۳۹۶ - در انتخاب شماره 69 اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه 9 اوت ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد 2991 دعوت نامه با حداقل امتیاز 433 صادر شد.  انتخاب شماره 69، دومین انتخاب در یک هفته اخیر...
آیا هزینه های دریافت شهروندی برای فرزندان کاهش می یابد

آیا هزینه های دریافت شهروندی برای فرزندان کاهش می یابد؟

فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند به طور مستقل از والدین خود برای شهروندی کانادا اقدام کنند ۱۸ امرداد ۱۳۹۶ - به گزارش روز سه شنبه 8 اوت 2017 تورنتو استار، به دنبال تصویب قانون جدید شهروندی در 19 ژوئن 2017 و تغییرات جدید این قانون از سوی دولت لیبرال کانادا، سناتور...
25 شغل خوب و پر درآمد کانادا در سال 2017

25 شغل خوب و پر درآمد کانادا در سال 2017

بهترین مشاغل در کانادا کدامند؟ ۱۶ امرداد ۱۳۹۶ - در گزارش اخیر اداره آمار، مشاغل و توسعه اجتماعی کانادا، 25 شغل برتر و پر درآمد کانادا در سال 2017 با شاخص های زیر معرفی شدند. انتخاب این مشاغل با در نظر گرفتن...
بودجه ۱۰ میلیون دلاری کانادا برای پذیرش دانشجویان کشورهای آسیای جنوب شرقی
پروموشن ویژه کنپارس برای دریافت ویزای تحصیلی

بودجه ۱۰ میلیون دلاری کانادا برای پذیرش دانشجویان کشورهای آسیای جنوب شرقی

۱۶ امرداد ۱۳۹۶ - وزیر امور خارجه کانادا، کریستیا فریلند، عصر روز یکشنبه ۶ اوت ۲۰۱۷ در کنفرانس منطقه ای انجمن ملل آسیای جنوب شرقی در فیلیپین اعلام کرد که دولت کانادا قصد دارد بودجه...
سبز و آفتابی در غرب کانادا
درباره ساسکچوان بیشتر بدانیم

سبز و آفتابی در غرب کانادا

۱۶ امرداد ۱۳۹۶ - سسکچوان یا ساسکچوان Saskatchewan استانی سبز و آفتابی در غرب کشور کانادا می باشد، که از سمت شرق با استان منیتوبا Manitoba و از سمت غرب در همسایگی استان آلبرتا Alberta...
آخرین مهلت ارسال پرونده های اسپانسرشیپ پدر و مادر 4 اوت
پروموشن ویژه کنپارس برای زمان محدود

آخرین مهلت ارسال پرونده های اسپانسرشیپ پدر و مادر: 4 اوت

۱۳ امرداد ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا امروز در صفحه توییتر خود نوشت:« ده هزار نفر متقاضی اسپانسرکردن پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ که دعوت نامه اقدام به درخواست دریافت کرده...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۱۲ امرداد ۱۳۹۶ - در پی افزایش پانزده درصدی مالیات مسکن برای خریداران غیرکانادایی در تورنتو، بازار مسکن مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا، با افزایش قیمت مواجهه شد. میانگین قیمت خانه در مونترال در ماه ژوئن...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.