آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • بخش پنجم  خلقیات و عادات کار خراب کن

  بخش پنجم : خلقیات و عادات کار خراب کن !


 

به قلم مجید بسطامی،
 
در وقت توصیف سه دسته از موانعی که کاریابی موفق را برای مهاجران به تاخیر می‌اندازند یعنی موانع تکنیکی، بیرونی و درونی به برخی از خلقیات و عادات ایرانیان که در شکل‌گیری و تقویت این موانع موثر هستند اشاراتی کردیم اما به هر حال موانع مورد اشاره جنبه عمومی دارند و همه مهاجران می‌توانند کمابیش با آنها درگیر باشند. در این مطلب به برخی موارد و عادات خاص ما که می‌تواند تاثیر این موانع را تشدید کند می‌پردازیم.
 
 • فقدان برنامه‌ریزی و آینده نگری
 
فقدان برنامه ریزی و آینده نگری از جمله دلایل بیکاری در ایرانیان ساکن کانادا می باشد ،  اکثر ما سال‌هاست که عادت کرده‌ایم در لحظه زندگی کنیم و حل مشکلات خود را به دقایق آخر موکول کنیم در حالیکه خیلی وقت‌ها اصولاً ماهیت آن مشکل به گونه‌ای است که هیچ راه حل دقیقه نودی برای آن وجود ندارد. بارز‌ترین مصداق این ماجرا همین ناآشنایی بسیاری ما با شرایط کار و زندگی در کاناداست. به رغم اینکه مهاجرت بزرگ‌ترین اتفاقی‌ست که در زندگی یک نفر می‌تواند اتفاق بیافتد و برخی آن را با تولد مجدد (و همه محاسن و معایب این تولد) مقایسه می‌کنند بسیاری، حتی آنها که هیچ شک و تردیدی در درستی تصمیمشان ندارند و مطمئن هستند که تحت هر شرایطی به زندگی در مهاجرت ادامه خواهند داد کمترین تلاشی برای شناسایی ابعاد مختلف این پدیده از خود نشان نمی‌دهند و با کمترین آمادگی ذهنی و عملی پا به کشور جدید می‌گذارند در حالیکه این فرصت و امکان فراهم بوده که چنین نکنند.
راستی چند درصد از ما به جای اینکه مرتباً سوال کنیم: «چقدر طول می‌کشد تا ویزای کانادا دستمان برسد؟» می‌پرسیم: «چقدر طول می‌کشد تا برای مهاجرت موفق آماده شویم؟»
 
 • اتکا به شنیده ها و پیروی‌های کورکورانه
 
متاسفانه بسیاری از ما هر سخن شفاهی و هر نقل قولی را بدون جستجوی منبع خبر و میزان صحت آن یا بررسی تمامی زوایای بحث می‌پذیریم و آن را محل اتکای تصمیمات خود قرار می‌دهیم. منبع بسیاری از این اقوال تا سرمنشاء آنها فقط شنیده‌هاست؛ شنیده‌هایی که در مسیر طولانی انتقال از فرد اول تا فرد نهایی تغییرات زیادی می‌کنند. گاهی نکته‌ای از کسی نقل می‌شود که ۷-۸ سال قبل و چه بسا پیشتر مهاجرت کرده و از اوضاع و احوال جدید و تغییرات احتمالی قوانین و رویه‌ها بی‌خبر است.
 
گاه مبنای سخنان برخی، مطالب وب سایت‌های فارسی غیرمعتبر یا وبلاگ‌هایی است که به هر حال انعکاس دهنده تفسیر نویسندگان مطالب هستند نه اصل خبر. در خیلی از موارد دوستان پرسش‌گر حتی نگاهی به تاریخ آخرین زمان به‌روزرسانی سایت نمی‌کنند تا دریابند زمان خبر مربوط به چند ماه یا سال قبل بوده است.
 
از آن بدتر اینکه سناریو‌های دیگران را بدون ارزیابی حاشیه‌ها و ظرایف بحث، نسخه درد خود فرض می‌کنیم و به تفاوت‌های خود و آن دیگران توجه نمی‌کنیم. در این سال‌ها با ایرانیان بسیاری برخورد کرده‌ام که مثلاً فلان رشته تحصیلی را در کالج با صرف هزینه‌ها و سختی‌های بسیار پشت سر گذاشته‌اند فقط به دلیل اینکه فلان عضو فامیل یا دوست‌شان این کار را کرده و موفق بوده و حالا آنها مانده‌اند که چرا آنها چنین نیستند. یا مثلاً پس از صرف هزینه‌های زیاد و ورود به یک شغل جدید حالا احساس می‌کنند که اصلاً به درد این کار نمی‌خورند. فراموش نکنیم ما با حدود ۵ سال زمان لازم برای تثبیت در موقعیت جدید، در میانه‌ها یا پایان دهه سوم زندگی، تجربه واقعی زندگی در مهاجرت را لمس می‌کنیم و لذا فرصت اینکه چند سال دیگر را به جبران خطاهای تصمیمات بی پایه و اساس یا خلق‌الساعه یا بدون پشتوانه قوی را بپردازیم نداریم.
 
 • توقع بسیار و فقدان روحیه نقدپذیری
 
اصولاً مردم متوقع و منتقدی هستیم. بسیاری از ما از همه چیز اطرافمان انتقاد داریم و در هر کس اول از همه نقاط ضعف او را می‌بینیم و شاید هیچگاه نقاط قوت‌اش را هم نبینیم اما انتظار داریم که دیگران عکس این رفتار را با ما داشته باشند. همیشه ما را درک کنند و از خطاهایمان (اگر اساساً آنها را به عنوان ضعف و خطا پذیرفته باشیم) چشم‌پوشی کنند و ضعف‌های زبانی و نابلدی کاری یا تاخیرات ما را نادیده بگیرند.
بسیاری از ما فراموش می‌کنیم که دیگران درست شبیه ما از کسانیکه متوهمند و خود را از همه عالم و آدم برتر می‌دانند خوششان نمی‌آید.
 
 • بی‌صبری و ناشکیبایی
 
بسیار کم طاقت هستیم. موفقیت در یک کشور جدید در شرایط یک مهاجر یک شبه اتفاق نمی‌افتد و نیاز به بردباری و برنامه‌ریزی بلند مدت دارد. مسئله صبر در کانادا از این هم عمیق‌تر است. کانادایی‌ها اصولاً آدم‌های آرام و صبوری هستند هم در رانندگی، هم در فعالیت‌های روزمره و هم در کار. همین نکته به یک عامل متمایزکننده بین ما و دیگران مبدل می‌شود. عجیب اینکه ما به جای اینکه این سرعت و میل به تعجیل را به سمت درست و مثلاً برای انجام امور کاری خود در زمان متناسب سوق دهیم به سمت رفتارهای هنجارشکن که ما را در برابر دیگران قرار می‌دهد هدایت می‌کنیم. اگر شما در منطقه ریچمندهیل مشاهده کردید که یک راننده عجول، بسیاری از قواعد نوشته و نانوشته را زیر پا می‌گذارد و به هیچ راننده‌ای راه نمی‌دهد به احتمال زیاد اصلیتی ایرانی دارد.
 
 • وقت ناشناسی
 
کانادایی‌ها به زمان اهمیت بسیاری می‌دهند برخلاف بسیاری از ما که برایمان تاخیر تا نیم ساعت هم کاملاً طبیعی است و به همین دلیل برخی فرصت‌های شغلی و حتی عاطفی را از دست می‌دهیم. هیچ عذری برای تاخیر موجه نیست مگر اینکه طرف مقابل آن را موجه تشخیص دهد (نه ما)! بهترین روش برای دوری از عوارض این رفتار هم تماس تلفنی قبل از رسیدن زمان مورد نظر و اعلام احتمال وقوع تاخیر و مدت تقریبی آن و اجازه اخذ تصمیم نهایی به طرف مقابل است.
 
 • پرخاش‌گری با دیگران و میل برای بحران‌سازی
 
رو کم کردن برای بسیاری از ما تکلیفی است که اگر درست انجام نشود، شب خواب راحت نخواهیم داشت. امکان ندارد که بتوانیم طعنه یا درشت‌گویی یک مشتری را بی‌جواب بگذاریم یا حال همکارمان را که حرف نامربوطی (از نظر ما) بیان کرده نگیریم. در حالیکه این نوع رفتارها در تضاد کامل با مقررات و اصول حرفه‌ای حاکم بر محیط‌های کاری کاناداست.
 
اولین چیزی که در محیط‌های دوستانه یا مهمانی‌های ایرانیان به شما به عنوان یک تازه‌وارد تعلیم داده می‌شود آداب سو کردن (اقامه دعوای حقوقی علیه کسی به قصد دریافت غرامت) و روش‌های دگرآزاری قانونی است. گویی بناست از همین طریق ارتزاق کنیم. البته اگر جستجو کنید در می‌یابید که هیچیک از این افراد واقعاً چنین کاری نکرده‌اند اما اندیشیدن به این گونه مباحث، اخلاق و منشی را پدید می‌آورد که نتیجه‌اش خرده‌گیری و میل به چالش مداوم با دیگران است.
 
 • میل به کار کم با بهره زیاد
 
کیست که از کار کم با درآمد بالا بدش بیاید؟ اما مردم جهان می‌دانند که چنین چیزی عموماً غیر ممکن است. اما ما به لطف سال‌ها زندگی در پرتو اقتصاد نفتی با حداقل بهره‌وری که کار مفید روزانه را به کمتر از نیم ساعت (آنهم با معجونی از لیوان‌های مکرر چای، گپ زدن طولانی‌مدت تلفنی با دوستان و اقوام، گفتگو با همکاران درباره سیاست یا برنامه‌های تلویزیونی، مطالعه روزنامه و ...) کاهش داده در مواجهه با ۸ ساعت کار فشرده و سنگین در کانادا که در میان آن، تنها دو وقت ۱۵ دقیقه‌ای و یک وقت ناهار فرصت استراحت وجود دارد فریاد اعتراض بلند می‌کنیم. این برای دیگرانی که سال‌ها شرایط سخت‌تر از این را تجربه کرده‌اند قابل فهم نیست. این هنر نیست که مرتباً خود را با ملل فقیر آسیای شرقی و غربی و آفریقایی مقایسه کنیم و به دلیل زندگی در شرایطی که حاصل دست‌رنج ما نبوده بلکه نتیجه بر باد دادن ثروت‌های ملی بوده به آنها فخر بفروشیم. باید باور کنیم که هر چه میزان درآمد افراد در کانادا بالا می‌رود به همین میزان بر سختی و فشار کاری آنها افزوده می‌شود و به همین دلیل است که بسیاری از افراد، اصولاً برای کارهای پردرآمدتر تقاضا نمی‌دهند.
 
 • ضعف در کارهای گروهی
 
کار گروهی Team Work یکی از عناصر کلیدی در بسیاری از مشاغل کاناداست به طوری که اهمیت آن منجر به بروز تفاوت‌های شکلی و محتوایی در تعریف برخی مشاغل و مهارت‌های متناسب با آنها در ایران و کانادا شده است.
 
این مسئله در نظام آموزشی کانادا هم ریشه‌های عمیقی دارد و دانش‌آموزان و دانشجویان کانادایی در انجام بسیاری از تکالیف و پروژه‌های مربوطه، موظف به پیروی از این شیوه هستند. متاسفانه به دلیل ضعف مفرط ایرانیان در انجام فعالیت‌های گروهی، انجام برخی مشاغل برای ما دشوار می‌شود. ضمن اینکه این ضعف خود به مهم‌ترین عامل ناتوانی در ساخت شبکه ارتباطی networking موثر منجر شده است.
 
 • بی‌میلی نسبت به انجام فعالیت‌های داوطلبانه
 
۳۰ سال پیش، نسل قبل از ما به انجام کار بی‌مزد و مواجب افتخار می‌کرد. در زمان دانشجویی نسل ما، انجام کار داوطلبانه با رضا و رغبت و بدون هیچ چشم‌داشتی یک امر عادی بود اما امروزه اغلب ما از انجام چنین کارهایی احساس ناخوش‌آیندی می‌کنیم. دلایل این موضوع فراوان است اما هر چه که باشد ما را در مقابل یکی از سنت‌های جاری و رایج کانادایی قرار می‌دهد. در این کشور طیف بسیار گسترده‌ای از فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف به کمک نیروهای داوطلب انجام می‌شود و این نیروها از طریق مشارکت در این فعالیت‌ها، ضمن ارضای روحی، کسب تجربه کرده و به ساخت شبکه ارتباطی اهتمام می‌ورزند. اما اغلب ایرانیان با بی‌اعتنایی به این‌گونه فعالیت‌ها، فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهند.
 
جمع‌بندی
 
احتمالاً با تمامی یا برخی از این عناوین پیش از این مواجه شده‌اید. این انتقاد از خود و به رخ کشیدن نقاط منفی نیز بخشی از همان عادات مورد اشاره است! اما واقعیت این است که این خلقیات و عادات تاثیرات ناگواری در افزایش آمار میزان بیکاری ما بر جای گذاشته است. لذا هدف از تکرار این موارد، اندیشیدن برای یافتن راه حل‌هاست نه سرکوفت زدن و تحقیر خود. البته بسیاری از ایرانیان مهاجر به دلیل اینکه در ایران افراد بسیار پرکار، پرتلاش، وقت شناس و مسئولیت‌پذیر بوده‌اند (و چه بسا همین خصوصیات و تضاد آنها با روحیات و رویه‌های نادرست حاکم بر محیط‌های کاری در ایران منجر به مهاجرت آنها شده) فضای کاری در کانادا را بسیار پرنشاط و متناسب با روحیات و خلق و خوی خود می‌دانند و به همین دلیل هم برای انطباق با آن و پیشرفت سریع مشکل جدی ندارند.
 
برای آن دسته از دوستانی که احساس می‌کنند مشمول یک یا چند مورد از این موارد می‌شوند توصیه می‌کنیم که درمان این نارسایی‌ها را از هم اکنون آغاز کنند و آن را به برنامه عملیاتی Action Plan خود اضافه کنند. در راس آنها و علت و علل بسیاری از رفتارهای دیگر، وقت ناشناسی و فقدان صبر و حوصله است. اگر بتوانیم به مرور و در قالب یک برنامه درمانی تدریجی بر این دو عارضه غلبه کنیم مابقی موارد به مرور اصلاح خواهند شد.
 
در آخرین مطلب از این سری، به وجوه مثبت ایرانیان مهاجر که از چشم کارفرمایان دقیق و خبره دور نمی‌ماند اشاره خواهیم کرد.
 
 

توجه: این مطلب پیش از این در تاریخ 6 خرداد 88 در همین وب سایت منتشر شده است


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۵ در ۰۱:۲۰:۲۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۸۲۲۹ - برچسب ها:
unemploymentpackagesfdنرخ بیکاریکار در کبکبازار کار کاناداchomagesans emploiبیکاریبدون کار

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید neda
  سه شتبه ۳ آذر ۱۳۸۸
  salam

  ba tashakor az etelat daghigh sayte shoma.pourazam

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سعید چوگان باز
  چهار شنبه ۷ مهر ۱۳۹۵
  تشکر

  با تشکر از مطلب جالبتون. واقعا عادت های کتری نامناسب زیر سایه اقتصاد نفتی تو ایران موج میزنه.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید زهرا موحدنسب
  چهار شنبه ۷ مهر ۱۳۹۵

  برای مهاجرت و زندگی در ایالات مختلف آمریکا هم اطلاع رسانی کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محمد نبی
  چهار شنبه ۷ مهر ۱۳۹۵

  مطلب خوبی بود

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حامد رمضانی
  جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵

  ایشالا بتونیم با پروسه مهاجرت شما این مسیر رو سهل و آسان طی کنیم و وقتی هم وارد خاک کانادا شدیم شخصیت و پشتکار و عملکردی رو از خودمون نشون بدیم که هم کانادایی ها و همچنین ایرانیای مقیم اونجا رو انگشت به دهن بذاریم و شخصیت و غیرت و منش و پشتکار یک ایرانی اصیل رو به کل دنیا نشون بدیم.و شخصی بشیم امثال پروفسور سمیعی ها.....

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
نرخ اشتغال در کانادا در ماه مارچ سال 2015
ثبات در رقم 6.8 درصد و افزایش تعداد شاغلان

نرخ اشتغال در کانادا در ماه مارچ سال 2015

۷ اردي بهشت ۱۳۹۴ - در ماه مارچ بازار کار کانادا با شگفتی بسیار همراه بود زیرا برخلاف پیش‌بینی اقتصاددانان مبنی بر کاهش 10 هزار نفری از تعداد شاغلان کشور، در این ماه 29 هزار نفر...
نرخ اشتغال در کانادا در ماه مارچ سال 2015
ثبات در رقم 6.8 درصد و افزایش تعداد شاغلان

نرخ اشتغال در کانادا در ماه مارچ سال 2015

۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - در ماه مارچ بازار کار کانادا با شگفتی بسیار همراه بود زیرا برخلاف پیش‌بینی اقتصاددانان مبنی بر کاهش 10 هزار نفری از تعداد شاغلان کشور، در این ماه 29 هزار نفر...
نرخ اشتغال کانادا در ماه فوریه 2015
با افزایش اندک نرخ بیکاری

نرخ اشتغال کانادا در ماه فوریه 2015

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - بر اساس اعلام اداره آمار کانادا به دلیل عدم رشد در میزان اشتغال کشور، نرخ بیکاری کانادا در ماه فوریه با 0.2 درصد افزایش از 6.6 به 6.8 درصد رسید.در این...
نرخ اشتغال کانادا در ماه فوریه 2015
با افزایش اندک نرخ بیکاری

نرخ اشتغال کانادا در ماه فوریه 2015

۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - بر اساس اعلام اداره آمار کانادا به دلیل عدم رشد در میزان اشتغال کشور، نرخ بیکاری کانادا در ماه فوریه با 0.2 درصد افزایش از 6.6 به 6.8 درصد رسید. در این...
نرخ اشتغال در کانادا در ماه ژانویه سال 2015
بهترین نرخ بیکاری در 6 سال گذشته

نرخ اشتغال در کانادا در ماه ژانویه سال 2015

۱۴ اسفند ۱۳۹۳ - در ماه ژانویه تعداد مشاغل تازه در کانادا بیش از آن که انتظار می‌رفت افزایش یافت. بیشترین این رشد به مشاغل نیمه‌وقت اختصاص داشت و نرخ بیکاری به پایین‌ترین رقم خود...
نرخ اشتغال در کانادا در ماه ژانویه سال 2015
بهترین نرخ بیکاری در 6 سال گذشته

نرخ اشتغال در کانادا در ماه ژانویه سال 2015

۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - در ماه ژانویه تعداد مشاغل تازه در کانادا بیش از آن که انتظار می‌رفت افزایش یافت. بیشترین این رشد به مشاغل نیمه‌وقت اختصاص داشت و نرخ بیکاری به پایین‌ترین رقم خود...
وضعیت اشتغال در ماه دسامبر سال 2014
با تثبیت نرخ بیکاری نسبت به ماه قبل

وضعیت اشتغال در ماه دسامبر سال 2014

۸ بهمن ۱۳۹۳ - بر اساس اعلام اداره آمار کانادا، بازار کار این کشور سال 2014 را در حالی به پایان برد که در آخرین ماه سال تعداد 4 هزار و 300 نفر از مجموع...
وضعیت اشتغال در ماه دسامبر سال 2014
با تثبیت نرخ بیکاری نسبت به ماه قبل

وضعیت اشتغال در ماه دسامبر سال 2014

۴ بهمن ۱۳۹۳ - بر اساس اعلام اداره آمار کانادا، بازار کار این کشور سال 2014 را در حالی به پایان برد که در آخرین ماه سال تعداد 4 هزار و 300 نفر از مجموع...
نرخ اشتغال کانادا در ماه نوامبر سال 2014
با عقبگرد نسبت به دو ماه گذشته

نرخ اشتغال کانادا در ماه نوامبر سال 2014

۲۸ آذر ۱۳۹۳ - بعد از دو ماه پیاپی رشد اشتغال در کانادا، اقتصاد این کشور در ماه نوامبر تعداد 10 هزار شغل خود را از دست داد و به این ترتیب نرخ بیکاری در...
نرخ اشتغال کانادا در ماه اکتبر سال 2014
بهترین نرخ بیکاری از سال 2008

نرخ اشتغال کانادا در ماه اکتبر سال 2014

۲۵ آذر ۱۳۹۳ - آخرین بررسی درباره نیروی کار در کانادا نشان می‌دهد که در ماه اکتبر نرخ بیکاری در کشور 6.5 درصد بوده که این رقم از ماه نوامبر سال 2008 به این سو...
نرخ اشتغال کانادا در ماه اکتبر سال 2014
بهترین نرخ بیکاری از سال 2008

نرخ اشتغال کانادا در ماه اکتبر سال 2014

۶ آذر ۱۳۹۳ - آخرین بررسی درباره نیروی کار در کانادا نشان می‌دهد که در ماه اکتبر نرخ بیکاری در کشور 6.5 درصد بوده که این رقم از ماه نوامبر سال 2008 به این سو...
نرخ اشتغال کانادا در ماه سپتامبر سال 2014
با کاهش نرخ بیکاری به پایین‌ترین سطح از 2008

نرخ اشتغال کانادا در ماه سپتامبر سال 2014

۵ آبان ۱۳۹۳ - به گفته اداره آمار کانادا، بازار کار این کشور در ماه سپتامبر حیاتی دوباره یافته است. در این ماه تعداد 74 هزار نفر بر شاغلان کشور افزوده شد که بیشتر آنها...
نرخ اشتغال کانادا در ماه اگست سال 2014
با کاهش در مشاغل بخش خصوصی

نرخ اشتغال کانادا در ماه اگست سال 2014

۸ مهر ۱۳۹۳ - بر خلاف انتظار و پیش‌بینی اکثر کارشناسان که گمان می‌کردند در ماه اگست شاهد رشد ملایم مشاغل (افزایش حدود 10 هزار شغل) خواهیم بود، ‌در این ماه تعداد 11 هزار نفر...
آخرین مطالب سایت:
دفتر کنپارس در تورنتو با حضور علی مختاری
دوشنبه 24 جولای 2017

دفتر کنپارس در تورنتو با حضور علی مختاری

۲۹ تير ۱۳۹۶ - مدتی است که شرکت خدمات مهاجرتی کنپارس دفتر خود را در تورنتو نیز راه اندازی کرده و آماده پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما عزیزان است . دوشنبه این هفته مورخ 24 جولای 2017 ،...
گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک
مهلت مشارکت غیر موکلین در این اقدام تا ۲۱ آگوست تمدید شد

گفت و گو با اینگرید مازولا در خصوص چگونگی طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک

۲۹ تير ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان کبک در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد و متاسفانه این مقررات جدید را برای همه...
کلاهبرداری در سیستم مهاجرتی استان انتاریو
استان انتاریو اخطار داد

کلاهبرداری در سیستم مهاجرتی استان انتاریو

۲۷ تير ۱۳۹۶ - دولت استان انتاریو صبح امروز دوشنبه 17 ژوییه 2017 اعلام کرد که برخی از متقاضیان برنامه مهاجرتی Ontario Immigrant Nominee Program ایمیل هایی دریافت کرده اند که از سوی اداره مهاجرت...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۰
انتخاب شماره ۶۷ اکسپرس انتری در ۱۲ ژوییه ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۰

۲۲ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۷ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۱۲ ژوییه ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۲۰۲ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۰ صادر شد.  از آنجا که تغییرات جدید در سیستم اکسپرس...
کانادا میزبان دور بعدی مذاکرات با ایران
مذاکرات ایران و کانادا در اتاوا ادامه می یابد

کانادا میزبان دور بعدی مذاکرات با ایران

۲۰ تير ۱۳۹۶ - دور بعدی مذاکرات ایران و کانادا برای بهبود روابط دو کشور در اتاوا پایتخت کانادا برگزار می شود. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری روز دوشنبه ۱۹ تیر...
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود
23 تیر ماه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها اجرا می شود

۱۹ تير ۱۳۹۶ - به اطلاع شما دوستان و همراهان می رسانیم که به درخواست مخاطبین کنپارس، برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری،عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC...
برنامه استانی نوا اسکوشیا در 5 ژوییه ظرف چند ساعت بسته شد

برنامه استانی نوا اسکوشیا در 5 ژوییه ظرف چند ساعت بسته شد

Nova Scotia Demand: Express Entry تکمیل ظرفیت شد ۱۵ تير ۱۳۹۶ - استان نوااسکوشیا برنامه انتخابی خود با عنوان Nova Scotia Demand: Express Entry را در تاریخ 5 ژوییه 2017 بازگشایی کرد. متقاضیان واجد شرایطی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند، می...
مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند
خبر خوب برای مهندسان کامپیوتر، برق و شبکه

مشاغل فناوری اطلاعات در اولویت برنامه استان انتاریو قرار گرفتند

۱۳ تير ۱۳۹۶ - متقاضیانی که دارای سابقه کار ئر حوزه فناوری اطلاعات هستند، در برنامه انتخابی استان انتاریو در اولویت قرار می گیرند.  متقاضیانی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند و دارای سابقه...
کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد
ظرفیت های شغلی کانادا تا سال ۲۰۱۹

کانادا به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد؟

۱۳ تير ۱۳۹۶ - کانادا تا سال ۲۰۱۹ برای پر کردن کردن موقعیت‌های شغلیِ مورد نیازش در حوزه‌ی فناوری اطلاعات (IT) به ۱۸۲.۰۰۰ نیروی کار نیاز دارد. با توجه با عدم تطابق مهارت‌ها، عدم توازنِ عرضه...
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۱۷
خلاصه اخبار مهاجرتی کانادا در ماه ژوئن

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۱۷ ؟

۹ تير ۱۳۹۶ - خلاصه اخبار مهاجرتی در ماه ژوئن ۲۰۱۷ را همچون ماه های گذشته در زیر بخوانید.   دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹ ۲۸ ژوئن  درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد
روز ملی کانادا امسال با جشن ۱۵۰ سالگی کانادا همراه است

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۸ تير ۱۳۹۶ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹
انتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۹

۷ تير ۱۳۹۶ - درانتخاب شماره ۶۶ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۲۸ ژوئن ۲۰۱۷ انجام شد، تعداد ۳۴۰۹ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۹ صادر شد.  در ماه های گذشته دور انتخاب های اکسپرس...
استان منیتوبا ۶۰۵ دعوت نامه صادر کرد

استان منیتوبا ۶۰۵ دعوت نامه صادر کرد

۱ تير ۱۳۹۶ - ۶۰۵ نیروی متخصص متقاضی استان منیتوبا برای ارسال درخواست مهاجرت از طریق برنامه انتخابی استانی Manitoba Provincial Nominee Program دعوت نامه گرفتند. در تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۷، تعداد ۴۰۱ متقاضی که قبلاً...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.