آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • گزارش دفاع از قربانبان رد ناعادلانه متقاضیان نیروی متخصص کبک ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲

  گزارش دفاع از قربانبان رد ناعادلانه متقاضیان نیروی متخصص کبک ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲


خوانندگان همراه ما در جریان هستند که مدتها پیش فراخوانی در مورد بسته شدن و یا رد ناعادلانه پرونده آن دسته از متقاضیان مهاجرت به کبک در برنامه نیروی متخصص (سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲) از سوی کنپارس داده شد و از این دسته افراد خواستیم با ما در تماس باشند. فراخوان را اینجا ببینید.

این فراخوان به این دلیل داده شد که اطلاعات موثقی در مورد برنامه ریزی بخشی از افسران اداره مهاجرت برای کم کردن تعداد پرونده های انباشته به هر قیمت دریافت شد. این برنامه ریزی غیر اصولی و غیر قانونی شامل سه بخش بوده است:

۱- ارسال نامه برای تجدید مدارک و الزامی کردن کپی برابر اصل نمودن مدارک از سوی مرجع صادر کننده و یا دفاتر اسناد رسمی

۲- رد پرونده ها به بهانه نداشتن مهر برابر اصل حتی اگر یک مورد در همه مدارک مهر نداشته و یا از سوی افسر دیده نشده

۳- در نظر نگرفتن سوابق بیمه ای متقاضیان به جز آنها که بیمه تامین اجتماعی بوده اند به این ترتیب بیمه شدگان سازمان بازنشستگی کشوری، صدا و سیما، نفت، ارتش و .... رد شده اند

۴- طرح ایرادات غلط و غیر معمول توسط افسران ناکارآمد به عنوان مثال رد پرونده متقاضی به دلیل اینکه همسر وی سابقه کار بیمه شده ندارد در حالی که  امتیاز وی تاثیری در پرونده نداشته است

۵- در مورد افرادی که نشده است با حربه های بالا از گردونه خارج شوند پرونده را مسکوت گذاشته و پس از مدتی با تماس متقاضی مدعی می شوند که برای وی نامه ای ارسال شده  و او پاسخ نداده و پرونده بسته شده است

به این ترتیب تنها به استناد بندهای ۲ و ۳ آنچه در بالا آمد بیش از ۱۴ هزار پرونده را در سال ۲۰۱۴ بسته اند.

و اما اقدام ما:

در پی فراخوانی که داده شد تعداد زیادی از دوستانی که قربانی این فرآیند قرار گرفته اند با ما در تماس بوده و اطلاعات مورد نیاز و نیز برگ نمایندگی را امضا کرده اند. وکیل مبرزی که موضوع احقاق حق این افراد را در دست دارد تلاشهایی کرده است که عمدتا بر دو دسته از متقاضیان متمرکز است.

۱- آنها که پرونده اشان به ادعای ارسال نامه و عدم دریافت پاسخ از سوی متقاضی بسته شده

۲- آنها که پرونده اشان را به دلیل نداشتن مهر کپی برابر اصل رد کرده اند

دلیل این که این دو مورد را برای به چالش کشیدن اداره مهاجرت انتخاب کرده ایم این است که موارد دیگر اگر چه به ناحق اتفاق افتاده است ولی باید در چارچوب همان پرونده به آن نگاه شود و امکان اقدام جمعی برای آنان به سادگی میسر نیست اما در این دو مورد به راحتی با داشتن تعداد زیادی کیس مشابه بدون توجه به محتوای پرونده و کیفیت آن می توان اثبات کرد که سیاست غیر اصولی عمدی برای حذف در پیش گرفته شده است

- در مورد ارسال نامه از اداره مهاجرت خواسته شده که اثبالت کند به همه افراد لیست نامه ارسال کرده است که قطعا برای آنها چنین امکاانی نیست چون همه می دانیم که برای بخش عمده ای از آنها چنین نکرده اند و نامه ای ارسال نشده است.

- در مورد کپی برابر اصل کردن مدارک نیز از اساس این یک سیاست غیر اصولی و غلط بوده است و کبک نمی تواند از آن دفاع کند. مترجمین رسمی زیر نظر قوه قضاییه ایران خود برابر اصل می کرده اند و برای این کار اختیار قانونی هم داشته اند علاوه بر این هر ترجمه در پروسه رسمی شدن باید تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه را داشته باشد که در همین پروسه عملا اصل مدارک از سوی این دو نهاد هم بررسی می شود. درخواست کپی برابر اصل کردن مدارک توسط دفاتر اسناد رسمی که اصولا هیچ توجیه منطقی ندارد. اصولا دفاتر اسناد رسمی از انجام هر کاری که مرتبط با خارج از کشور و نهادهای خارجی باشد استنکاف می کنند ضمن اینکه تایید اسناد توسط آنها اگر به بهانه اطمینان از صحت مدارک باشد بسیار خارج از کنترل است هزاران دفتر اسناد رسمی در کشور هست که قطعا نمی توان بیش از آنچه به مترجمین می توان اعتماد کرد به صحت کارهای آنها اعتماد داشت.

اقدام کبک و به خصوص شکل اعلام غیر اصولی آن تنها برای یافتن بهانه برای بستن پرونده ها بوده است که البته محقق شده است.

در هر صورت در مذاگراتی که با وکیل محترم داشته ام موضوع با جدیت زیر پیگیری است و در این مرحله با خود اداره مهاجرت وارد نامه نگاری شده اند. امید واریم که کبک با یک عذرخواهی و عقب نشینی فرصت از دست رفته را به متقاضیان بدهد و نیاز به اقدامات فراتر نباشد.

نکات مهمی که دوستان همراه ما باید بدانند این است که:

۱- با وجود اینکه کنپارس در این زمینه پیشتاز شده است و در پی احقاق حق از دست رفته این متقاضیان است اما تعهدی بر به نتیجه رساندن پرونده این  افراد ندارد بنابرین برخی دوستان در تماسها در پی محاکمه همکاران ما به دلیل طولانی شدن ماجرا نباشند.

۲- هر گونه توضیح و اطلاع رسانی در این زمینه از طریق همین وب سایت صورت می گیرد و لطفا از هر گونه تماس با دفاتر خودداری کنید. اگر موردی هست که می خو.اهید به اطلاع ما برسد یا سوالی هست ایمیل بزنید.

۳- موضوع فعلا در مرحله اداری است و چاشنی سیاسی هم البته با توجه به گزارشات قبلی دارد ولی مراحل بعدی  احتمالا مطبوعاتی و ای بسا قضایی خواهد بود که در صورت اخیر نیازمند همراهی مالی متقاضیان نیز هستیم هر چند بعید می دانم کار به آنجا بکشد.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


چهار شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۵ در ۰۸:۵۰:۰۳ ب.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۲۳۵۸ - برچسب ها:
مهاجرت به کانادانیروی متخصص کبکفراخوانناعادلانه
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
حمایت سناتورهای سنای کانادا از لایحه جدید شهروندی
جزئیات لایحه جدید شهروندی بار دیگر زیر ذره بین سناتورها در جلسه 28 مارس سنا

حمایت سناتورهای سنای کانادا از لایحه جدید شهروندی

۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - مجلس سنا پس از دو هفته تعطیلات، دیروز سه شنبه 28 مارس 2017 با یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حمله تروریستی لندن و به نشانه ابراز همدردی با پارلمان و...
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017 ؟

۸ فروردين ۱۳۹۶ -  دور جدید انتخاب های  "ورود سریع" با 3749 انتخاب 24 مارس  دور جدید انتخاب های "ورود سریع"  یا همان "اکسپرس انتری" روز جمعه  24 مارس اعلام شد که طی آن 3749 دعوت نامه...
برخیز که می رود زمستان

برخیز که می رود زمستان...

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - دوباره بهار با همه  زیبایی های وصف ناپذیرش از راه می رسد و عطر شکوفه ها مشام مان را پر می کند، به اشتیاق دیدن دوباره غنچه های نیمه باز  و...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.