آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • افزایش نرخ امید به زندگی در جهان اما نه در آمریکا

  افزایش نرخ امید به زندگی در جهان، اما نه در آمریکا


روزنامه مونترال در تاریخ 24 فوریه در وب سایت رسمی خود، نتایج تحقیقات اخیر لنست (LANCET) را که توسط آماندا اریکسون در واشینگتن پست چاپ شده است، منتشر کرد.

نتایج تحقیقات، حاکی از آن است که نرخ امید به زندگی در کشورهای پیشرفته جهان تا دو دهه آینده رو به افزایش است، اما در میان 35 کشور مورد بررسی، آمریکا وضعیت نامطلوبی دارد.

بر اساس این تحقیق، در سال 2030، زنان در کره جنوبی انتظار دارند تا 90 سالگی زندگی کنند و این در حالی است که این عدد در سال 2010، 84 سال بوده است.

زنان در کشورهای فرانسه، اسپانیا و ژاپن امید دارند که تا سن 88 یا 89 سالگی زندگی کنند، همچنین در سال 2030 مردان در کشورهای کره جنوبی، استرالیا و نیوزلند انتظار دارند که تا سن 84 زندگی کنند. این افزایش نرخ امید به زندگی برای کشورهایی همچون کانادا، اسپانیا، نیوزلند و هلند نیز صادق است.

محققین در این تحقیق 35 کشور را مورد بررسی قرار داده اند، که در میان همه این کشورها، نتایج برای آمریکا بسیار مایوس کننده است، به طوری که نرخ امید به زندگی در سال 2010، برای مردان 76 سال بوده است و در سال 2030، 79 سال پیش بینی شده است. همچنین برای زنان این کشور نیز در سال 2010، 81 سال و در سال 2030، 83 سال است.

داده های این تحقیق نشان می دهد که نابرابری افتصادی در حوزه خدمات سلامت و درمانی از عوامل مهم این عقب ماندگی است. آمریکا تنها کشوری است که در میان سایر کشورهای پیشرفته جهان، فاقد سیستم خدمات بهداشتی و درمانی با استاندارد های جهانی است. 

به گفته جیمز بانت، محقق دپارتمان اپیدمیولوژی امپریال کالج لندن، نداشتن سیستم بهداشتی و درمانی با استانداردهای جهانی، مشکلی است که باعث عقب افتادن آمریکا در این لیست شده است.

آمریکا همچنین از مشکلاتی نظیر نرخ مرگ و میر ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و اختلالات روحی و روانی رنج می برد. به علاوه، میزان نگران کننده چاقی، قتل، مرگ و میر کودکان  از عواملی است که درصد پایین  امید به زندگی در آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است.

سه کشور استرالیا، کانادا و نیوزلند در ردیف های اول این جدول قرار دارند و به گفته محققین دو دلیل عمده ایی که این کشورها دارای نرخ امید به زندگی بالایی هستند، خدمات سلامت با کیفیت و میزان پایین مصرف مخدر و قاچاق آن است. فرانسه و سوییس نیز به دلیل داشتن کمترین میزان چاقی، جز کشورهای دارای امید به زندگی بالا هستند.

پیش از این، سازمان بهداشت جهانی نقشه ای را منتشر کرد که  نشان می داد چگونه مردم کشورهای توسعه یافته با سیستم های بهداشت و درمان دولتی مانند ژاپن، کانادا و ایتالیا و فرانسه طول عمر بیشتری داشته و به طور میانگین بیش از 80 سال عمر می کنند.

در این گزارش آمریکا با 78.49 سال رتبه 51 را دارد همچنین امید به زندگی در کانادا 81.48 ، استرالیا 81.90، نیوزیلند 80.71، ژاپن 83.91، انگلیس 80.17 است.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۷ اسفند ماه ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۷۱۵ - برچسب ها:
امید زندگیکانادامهاجرتزندگیشهروندی
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017 ؟

۸ فروردين ۱۳۹۶ -  دور جدید انتخاب های  "ورود سریع" با 3749 انتخاب 24 مارس  دور جدید انتخاب های "ورود سریع"  یا همان "اکسپرس انتری" روز جمعه  24 مارس اعلام شد که طی آن 3749 دعوت نامه...
قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا
جلسه بعدی مجلس سنا فردا 28 مارس برگزار می شود

قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا

۶ فروردين ۱۳۹۶ - در دستور جلسه مجلس سنا که فردا 28 مارس برگزار می شود، جزئیات مذاکرات جلسات پیشین با توجه به اولویت های مباحث و لایحه های مطرح شده، مورد بحث و پیگیری...
برخیز که می رود زمستان

برخیز که می رود زمستان...

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - دوباره بهار با همه  زیبایی های وصف ناپذیرش از راه می رسد و عطر شکوفه ها مشام مان را پر می کند، به اشتیاق دیدن دوباره غنچه های نیمه باز  و...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...
سناتور راتنا امیدوار کیست

سناتور راتنا امیدوار کیست؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - راتنا امیدوار (Ratna Omidvar)، سناتور ۶۷ ساله کانادایی است که ۵ نوامبر ۱۹۴۹ در امریتسار در پنحاب هند به دنیا آمده است. راتنا امیدوار، سیاستمدار، مدیر اجرایی و استاد دانشکده مدیریت...
آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس
ابراز امیدواری "امیدوار" برای تصویب لایحه جدید شهروندی کانادا

آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - در جلسه مجلس سنای کانادا که 8 مارس 2017 برگزار شد،  بار دیگر لایحه جدید شهروندی کانادا (C6) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سناتور "رتنا امیدوار" که مسئولیت کمیته بررسی این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.