آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • متولدین سال 2030 در کانادا 4 سال بیشتر عمر می کنند

  متولدین سال 2030 در کانادا، 4 سال بیشتر عمر می کنند


نتایج تحقیقات اخیر دانشگاه امپریال کالج لندن :

اگر فرزند شما در سال 2030 در کانادا متولد شود، 4 سال بیشتر از کودکان نسل قبل از خود زندگی خواهد کرد.

بر اساس گزارشی که  هفته گذشته در سایت رادیو کانادا منتشر شد، کاناداهایی که در سال 2030 متولد می شوند، 4 سال بیشتر از نسل قبل خود زندگی می کنند. این تحقیق انگلیسی که 35 کشور پیشرفته را مورد بررسی قرار داد، نشان می دهد که زنان کانادایی متولد سال 2030، انتظار دارند تا 87 سالگی و  مردان متولد این سال  تا 84 سالگی عمر کنند.

برخلاف تحقیقات گذشته که تنها بر روی یک مدل انجام شده است،  پروفسور مجید عزتی، استاد دانشگاه امپریال کالج لندن و تیم تحقیقاتی خود در این مطالعه از 21 مدل برای تخمین نرخ امید به زندگی استفاده کرده اند.

نرخ امید به زندگی در بدو تولد برای زنان کانادایی در سال 2010، 83.94 سال بوده است  و بر اساس پیش بینی های این تحقیق، این رقم در سال 2030 برای زنان 87.09 خواهد بود. همچنین نرخ امید به زندگی برای مردان از 79.41 سال به 83.89  سال افزایش یافته است.

در میان این 35 کشور مورد بررسی این تحقیق، کانادا در ردیف های اولیه جدول قرار دارد. پروفسور عزتی و همکارانش در این تحقیق نوشتند: «زنان در کره جنوبی بالاترین درصد امید به زندگی را دارند و برای کسانی که در سال  2030 متولد می شوند، این سن برای زنان 91 سال و برای مردان 84 سال خواهد بود.»

دکتر داگ مانوئل، پزشک بیمارستان اتاواست که در روند این تحقیق حضور نداشته است اما نظرات خود را در زمینه اعلام کرده است. وی می گوید: «افزایش نرخ امید به زندگی در کشورهای پیشرفته جهان بسیار جالب است.»

این پزشک بیمارستان اتاوا در خصوص تخمین درصد امید به زندگی تحقیقات دیگری با موضوع تاثیر سبک زندگی بر سلامت افراد انجام داده است.

مانوئل ادامه داد: «این افزایش نرخ امید به زندگی در جهان، هم خبری خوب و هم خبری بد است. این خبر از این جهت خوب است که کانادایی ها می توانند از همان چند سالی که بیشتر زندگی می کنند با داشتن کیفیت زندگی بالاتر، لذت بیشتری ببرند. با این وجود، این مطلب هشدار دهنده نیز هست که چرا برخی کشورها در جدول رتبه بندی وضعیت بدتری پبدا کرده اند.»

پروفسور عزتی در این تحقیق اشاره کرده است که سیاست گذاران باید به این نکته توجه کنند که انسان ها بیشتر زندگی می کنند تا شرایط کاری و برنامه های دوران بازنشستگی خود را بهبود بخشند برای مثال سال های بیشتری را صرف تحصیل کنند و هنگامیکه وارد عرصه کار شدند برنامه های بهتر و مفید تری برای خود ایجاد کنند.

هیچ رمز و راز خاصی برای آلن رادولف که 93 سال دارد و ساکن تورنتو است، وجود ندارد، او فقط 20 سال است که ورزش می کند و کلاس های یوگای خود را ترک نکرده است و به اندازه کافی و مناسب غذا می خورد.

نتایج این تحقیق مشابه تحقیقاتی است که بخش مطالعات جمعیتی سازمان ملل انجام داده است.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۳۱۵۳ - برچسب ها:
مهاجرتکاناداکبکامید زندگیسن فرزندان
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017 ؟

۸ فروردين ۱۳۹۶ -  دور جدید انتخاب های  "ورود سریع" با 3749 انتخاب 24 مارس  دور جدید انتخاب های "ورود سریع"  یا همان "اکسپرس انتری" روز جمعه  24 مارس اعلام شد که طی آن 3749 دعوت نامه...
قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا
جلسه بعدی مجلس سنا فردا 28 مارس برگزار می شود

قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا

۶ فروردين ۱۳۹۶ - در دستور جلسه مجلس سنا که فردا 28 مارس برگزار می شود، جزئیات مذاکرات جلسات پیشین با توجه به اولویت های مباحث و لایحه های مطرح شده، مورد بحث و پیگیری...
برخیز که می رود زمستان

برخیز که می رود زمستان...

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - دوباره بهار با همه  زیبایی های وصف ناپذیرش از راه می رسد و عطر شکوفه ها مشام مان را پر می کند، به اشتیاق دیدن دوباره غنچه های نیمه باز  و...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...
سناتور راتنا امیدوار کیست

سناتور راتنا امیدوار کیست؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - راتنا امیدوار (Ratna Omidvar)، سناتور ۶۷ ساله کانادایی است که ۵ نوامبر ۱۹۴۹ در امریتسار در پنحاب هند به دنیا آمده است. راتنا امیدوار، سیاستمدار، مدیر اجرایی و استاد دانشکده مدیریت...
آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس
ابراز امیدواری "امیدوار" برای تصویب لایحه جدید شهروندی کانادا

آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - در جلسه مجلس سنای کانادا که 8 مارس 2017 برگزار شد،  بار دیگر لایحه جدید شهروندی کانادا (C6) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سناتور "رتنا امیدوار" که مسئولیت کمیته بررسی این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.