آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • چگونه هویت شغلی خود را ارتقا دهیم

  چگونه هویت شغلی خود را ارتقا دهیم؟


روزنامه "24 ساعت" مونترال مقاله ای با عنوان 9 اشتباه کاری که نباید مرتکب شویم منتشر کرد

در حالیکه چند روز از برگزاری همایش کارجویان و کارفرمایان مونترال می گذرد، روزنامه "24 ساعت" مونترال صبح روز دوشنبه 6 مارس در بخش مقالات خود نوشت:  «هویت شغلی بر اساس یک تصمیم استراتژیک ساخته می شود و یا در برخی موارد به دلیل ارتکاب اشتباهی ناخواسته مخدوش می گردد. در زیر به 9 توصیه مهم برای ارتقای هویت شغلی اشاره می کنیم.»

 

 • از تغییر نهراسید.

درست است که همه ما در برابر شرایط جدید کاری، واکنش های از خود نشان می دهیم به دلیل اینکه نمی دانیم دنیای کاری جدید چگونه خواهد بود ولی شرط موفقیت در فضای کاری جدید این است که خود را در معرض تغییرات قرار دهید و در برابر آنها مقاومت نکنید.

 • رویا پردازی نکنید.

"جنی بلاک "که بنیان گذار برنامه ارتقا شغلی گوگل است، به این نکته مهم اشاره می کند که اگرچه رویا پردازی ما را از یافتن شغل مناسب دور می کند اما با داشتن دیدگاهی واقع بینانه و پیروی از مسیر علاقه هایمان می توانیم شغل مناسبی پیدا کنیم. لازم است که هر کسی به دنبال راهی برود که به آن علاقه دارد.

 • آسان ارتباط برقرار کنید.

حتی اگر نمی توانید خود را به صورت خیلی حرفه ای معرفی کنید، سعی کنید با کلمات ساده و آسان و در کمال صداقت این کار را انجام دهید. قطعاً شما در زندگی مهارت های زیادی کسب کرده اید، اما بیان همه آنها ضروری نیست، بهتر است توجه کارفرما را روی مهارت های متمرکز کنید که در آنها تبحر دارید. حتی اگر احساس می کنید نقطه ضعفی در یکی از وظایف مورد نظر کارفرما دارید، سعی کنید آنها را به شیوه ای درست و با زبانی شیوا بیان کنید و مهارت هایی را برجسته سازی کنید که بیش از بقیه به شرح وظایف کار مورد نظر نزدیک است.

 • تحت تاثیر حرف دیگران نباشید.

همه ما می دانیم که در تصمیمات خود نیاز به مشورت با دوستان خود داریم، اما این مشورت نباید تا حدی پیش رود که مدام تصمیم خود را تغییر دهیم و مرتکب اشتباهات بزرگ تری در انتخاب های خود شویم.

 • فقط به پول فکر نکنید.

این مسئله که همه ما کار می کنیم تا درآمدی داشته باشیم، امری انکارناپذیر است اما اگر در هنگام امضای قرارداد، فقط به موضوع حقوق فکر کنید، تاثیر منفی روی آینده شغلی خود گذاشته اید. باید سعی کنید خلاق باشید و به جای بحث در خصوص میزان حقوق، به موضوعاتی همچون ساعات کاری و امتیازات اجتماعی بپردازید و با این کار شانس خود برای موفقیت در مصاحبه را افزایش دهید.

 • زندگی شخصی و کاری را از یکدیگر جدا کنید.

بسیاری از ما همان طور که مسائل کاری را به خانه و خانواده خود منتقل می کنیم، مسائل زندگی شخصی و خانوادگی خود را نیز به محیط کاری منتقل می کنیم و باید بپذیریم که برخی از همکاران ما از اینکه در مسایل شخصی با ما همدردی کنند، اذیت می شوند و این انتظار غلطی است که بخواهیم آنها در مسایل خانوادگی با ما همدردی کنند.

 • خود را از شکست سرزنش نکنید.

اشتباهات، شما را در موقعیتی قرار می دهد که بیشتر بیاموزید و به عبارتی دیگر تا اشتباه نکنیم، چیزی یاد نمی گیریم. بهتر است به جای اینکه خود را سرزنش کنید و افسوس گذشته را بخورید، دیدگاه خود را تغییر دهید و سعی کنید که از ان اشتباه درس بگیرید.

 • در رزومه خود دروغ نگویید.

برخی معتقدند که هدف، وسیله را توجیه می کند و چون هدف، موفقیت در به دست آوردن کار است، پس اطلاعات اشتباه در رزومه خود می نویسند. اما باید بدانید که حتی اگر کار را به دست آورید، بعدها در محیط کاری با مشکلات بزرگتری رو به رو می شوید.  اصولاً بسیاری از دروغ ها با نیت خوب شروع می شوند و افراد با دروغ گفتن می خواهند از خود یا دیگران دفاع کنند اما دروغ ها این خاصیت را دارند که بزرگ و بزرگ تر می شوند تا زمانی که حقیقت فاش می شود و شخصی به حقیقت ماجرا پی  می برد. در این هنگام هیچ راهی برای بازگشت وجود ندارد. وقتی در دام دروغ اسیر می شوید، قبل از اینکه به همکاران خود آسیب برسانید، آرامش از وجود خودتان سلب می شود، بنابراین اگر می خواهید در کنار دیگران احساس خوبی داشته باشید، صادق باشید.

 • حتی اگر رویاهای شلغی تان محقق نشد، احساس شکست نکنید.

اگر درسن 25 سالگی مدیر عامل شرکت نیستید و در سن 30 سالگی هنوز میلیونر نشدید، ناامید نشوید، این تنها شما نیستید که این شرایط را دارید و مطمئن باشید که هنوز برای تحقق آرزوهایتان فرصت دارید.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۹۷۹ - برچسب ها:
مهاجرتکاناداکبکبازار کار کاناداکاریابیjobjob search
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017 ؟

۸ فروردين ۱۳۹۶ -  دور جدید انتخاب های  "ورود سریع" با 3749 انتخاب 24 مارس  دور جدید انتخاب های "ورود سریع"  یا همان "اکسپرس انتری" روز جمعه  24 مارس اعلام شد که طی آن 3749 دعوت نامه...
قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا
جلسه بعدی مجلس سنا فردا 28 مارس برگزار می شود

قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا

۶ فروردين ۱۳۹۶ - در دستور جلسه مجلس سنا که فردا 28 مارس برگزار می شود، جزئیات مذاکرات جلسات پیشین با توجه به اولویت های مباحث و لایحه های مطرح شده، مورد بحث و پیگیری...
برخیز که می رود زمستان

برخیز که می رود زمستان...

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - دوباره بهار با همه  زیبایی های وصف ناپذیرش از راه می رسد و عطر شکوفه ها مشام مان را پر می کند، به اشتیاق دیدن دوباره غنچه های نیمه باز  و...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...
سناتور راتنا امیدوار کیست

سناتور راتنا امیدوار کیست؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - راتنا امیدوار (Ratna Omidvar)، سناتور ۶۷ ساله کانادایی است که ۵ نوامبر ۱۹۴۹ در امریتسار در پنحاب هند به دنیا آمده است. راتنا امیدوار، سیاستمدار، مدیر اجرایی و استاد دانشکده مدیریت...
آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس
ابراز امیدواری "امیدوار" برای تصویب لایحه جدید شهروندی کانادا

آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - در جلسه مجلس سنای کانادا که 8 مارس 2017 برگزار شد،  بار دیگر لایحه جدید شهروندی کانادا (C6) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سناتور "رتنا امیدوار" که مسئولیت کمیته بررسی این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.