آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • سناتور راتنا امیدوار کیست

  سناتور راتنا امیدوار کیست؟


راتنا امیدوار (Ratna Omidvar)، سناتور ۶۷ ساله کانادایی است که ۵ نوامبر ۱۹۴۹ در امریتسار در پنحاب هند به دنیا آمده است. راتنا امیدوار، سیاستمدار، مدیر اجرایی و استاد دانشکده مدیریت بازرگانی «تد راجرز» در دانشگاه رایرسون است که در آوریل ۲۰۱۶ به دستور نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، به عنوان سناتور مستقل و نماینده استان انتاریو انتخاب شد.

وی یکی از مشهورترین چهره‌های اجتماعی و دانشگاهی در زمینه مسائل مربوط به مهاجران در کانادا است و عناوین و جوایز زیادی را به خاطر فعالیت‌هایش در زمینه مطالعات مهاجرت به دست آورده است.

این سناتور مجلس سنای کانادا در دانشگاه دهلی تحصیل کرد و پس از رفتن به آلمان با یک مرد ایرانی به نام مهران امیدوار ازدواج کرد و به ایران رفت اما بعدها به‌دلیل شرایط ایران، در سال ۱۹۸۱ به کانادا مهاجرت کرد.

او پس از مهاجرت به کانادا مدیر اجرایی مایتری شد که یک بنیاد خیریه برای مبارزه با فقر در کانادا است، پس از آن در سال ۲۰۱۴ به سازمان «تنوع ارز جهانی» پیوست و مدیرعامل آنجا شد و در دانشکده مدیریت بازرگانی «تد راجرز» در دانشگاه رایرسون به‌عنوان استاد مدعو برجسته به تدریس پرداخت.

امیدوار یکی از روسای «شورای جهانی آینده مهاجرت» در مجمع جهانی اقتصاد است. او همچنین یکی از مدیران "مؤسسه انوایرونیک" و "سامارا" کانادا است. او رئیس شورای اشتغال مهاجران منطقه تورنتو است و پیش‌تر ریاست لایف‌لاین سوریه را به عهده داشت.

امیدوار نویسندهٔ همکار کتاب «پرواز و آزادی: داستان فرار به کانادا» در سال 2015 است که این کتاب بهترین کتاب سال ۲۰۱۵ اوپن بوک تورنتو و یکی از پنج اثر برتر به انتخاب مؤسسه «کلمه در خیابان» است. او همچنین از نویسندگان «فاکتور هارپر» در سال 2016 و یکی از سردبیران «پنج ایده خوب: راهکارهای عملی برای موفقیت غیرانتفاعی» در سال 2011 است که به زبان فارسی نیز ترجمه و منتشر شده است.

 خانم امیدوار در سال ۲۰۰۵ به Order of Ontario منصوب شد و در سال ۲۰۱۱ به عضویت Order of Canada درآمد که در هر دو فعالیت به عنوان تلاش گر برای کاهش نابرابری در کانادا شناخته شده است. او همچنین دکترای افتخاری حقوق دانشگاه نیویورک را در سال ۲۰۱۲ دریافت کرد.

در سال ۲۰۱۴ به دریافت صلیب شایستگی جمهوری فدرال آلمان نایل شد. امیدوار همچنین توسط روزنامه ملی کانادا، گلوب و ایمیل به عنوان «سازنده ملی دهه شهروندی» در سال ۲۰۱۰ به رسمیت شناخته شد. در سال ۲۰۱۶ جایزه "سیویک‌اکشن" برای یک عمر دستاورد در رهبری مدنی "منطقه تورنتو" به او تعلق گرفت.

گفتنی است که سناتورامیدوار در حال حاضر، اسپانسر بررسی لایحه جدید شهروندی در مجلس سنا می باشد. هر لایحه‌ای در سنا یک نفر را به عنوان مسئول یا اسپانسر دارد. سناتوری که مسئول و یا اسپانسر لایحه‌ای می‌شود مسئولیت هدایت آن را در سنا بر عهده می‌گیرد، که می‌تواند شامل بحث و گفتگو درباره‌ی مزیت‌های لایحه، کمک به سایر سناتورها برای ارتباط با تحلیل‌های آنها و اطلاع‌رسانی درباره‌ی لایحه به عموم مردم باشد.

به گفته سناتور امیدوار اسپانسرها معمولاً بر اساس ترکیبی از تخصص در حیطه‌های مرتبط و همسویی ارزشی با لایحه برگزیده می‌شوند. در دولت‌های پیشین، اسپانسرها معمولا از حزب دولت انتخاب می‌شدند؛ برای مثال، در دولت محافظه‌کارها سناتورهای محافظه‌کار اسپانسر لوایح می‌شدند. اما سنا دیگر مجلسی دو حزبی نیست. من سناتور مستقلی هستم که تصمیم گرفته‌ام اسپانسر لایحه‌ی دولت باشم، چرا که پیش از این تجربه‌ی کار بر روی همین موضوع را داشته‌ام و همچنین به اصول زیربنایی آن باور دارم.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۲۲۷۸ - برچسب ها:
قانون شهروندیقانون شهروندی کاناداکانادامهاجرتکبک
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017 ؟

۸ فروردين ۱۳۹۶ -  دور جدید انتخاب های  "ورود سریع" با 3749 انتخاب 24 مارس  دور جدید انتخاب های "ورود سریع"  یا همان "اکسپرس انتری" روز جمعه  24 مارس اعلام شد که طی آن 3749 دعوت نامه...
قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا
جلسه بعدی مجلس سنا فردا 28 مارس برگزار می شود

قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا

۶ فروردين ۱۳۹۶ - در دستور جلسه مجلس سنا که فردا 28 مارس برگزار می شود، جزئیات مذاکرات جلسات پیشین با توجه به اولویت های مباحث و لایحه های مطرح شده، مورد بحث و پیگیری...
برخیز که می رود زمستان

برخیز که می رود زمستان...

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - دوباره بهار با همه  زیبایی های وصف ناپذیرش از راه می رسد و عطر شکوفه ها مشام مان را پر می کند، به اشتیاق دیدن دوباره غنچه های نیمه باز  و...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...
سناتور راتنا امیدوار کیست

سناتور راتنا امیدوار کیست؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - راتنا امیدوار (Ratna Omidvar)، سناتور ۶۷ ساله کانادایی است که ۵ نوامبر ۱۹۴۹ در امریتسار در پنحاب هند به دنیا آمده است. راتنا امیدوار، سیاستمدار، مدیر اجرایی و استاد دانشکده مدیریت...
آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس
ابراز امیدواری "امیدوار" برای تصویب لایحه جدید شهروندی کانادا

آخرین اخبار روند بررسی لایحه جدید شهروندی کانادا در مجلس سنا ۸ مارس

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - در جلسه مجلس سنای کانادا که 8 مارس 2017 برگزار شد،  بار دیگر لایحه جدید شهروندی کانادا (C6) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سناتور "رتنا امیدوار" که مسئولیت کمیته بررسی این...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.