آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • گزارش ادامه بررسی جزئیات لایحه جدید شهروندی در جلسه 9 مارس مجلس سنا

  گزارش ادامه بررسی جزئیات لایحه جدید شهروندی در جلسه 9 مارس مجلس سنا

جزئیات لایحه جدید شهروندی کانادا (C6) که در جلسه 8 مارس 2017 مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود، در جلسه 9 مارس نیز دوباره زیر ذره بین سناتورها قرار گرفت. 

جزئیات لایحه جدید شهروندی کانادا (C6) که در جلسه 8 مارس 2017 مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود، در جلسه 9 مارس نیز دوباره زیر ذره بین سناتورها قرار گرفت.

در ادامه مباحث 8 مارس، سناتورهای مجلس سنای کانادا در 9 مارس، به ادامه بررسی جزئیات لایحه جدید شهروندی پرداختند و سناتور مک کای در ادامه سخنرانی روز گذشته خود گفت: در سالهای گذشته در راستای امنیت، حفظ حریم خصوصی و حفاظت از حقوق فردی گام های زیادی برداشته ایم، اما این مسئله اصلا خوشایند نیست که تصمیمات به جای اینکه در کابینه مطرح شود، در سطح وزارتی فقط توسط فرد وزیر گرفته شود. این در حالی است که هیچ یک از ما تصمیمات تک محوری (دیکتاتوری) را نمی پذیریم اما در عمل، تنها یک نفر یعنی شخص وزیر مسئول تصمیم گیری است.

سناتور مک کای ادامه داد: موضوع تاسف برانگیز تر این است که شخص وزیر تفویض اختیار می کنند و این وظیفه مهم تصمیم گیری را برعهده نه حتی هیات وزارتی بلکه چندین سطح پایین تر یعنی برعهده تحلیل گران ارشد می گذارند.

وی با بیان مثالی در خصوص زنی که 30 سال پیش از شوهری سواستفاده گر فرار کرده و به کانادا آمده است، افزود: این زن که اکنون چندین بچه قد و نیم قد دارد و نمی خواهد که کسی بداند که آن مرد شوهرش بوده است و همچنان نیز هست،  آنگاه باید در این حال باید به  پلیس مرزی پاسخ بدهد که چرا اطلاعاتش را اشتباه اعلام کرده است. و با همچنین شرایطی، افسر سیتی زن شیپ هم نامه ابطال شهروندی او را با امضای ناشناس امضا می کند.  

این سناتور مجلس سنا گفت: در این شرایط که سطح تصمیم گیری به 6 سطح پایین تر از سطح شخص وزیر است، تعداد 235 اطلاعیه لغو شهروندی در بازه زمانی 28 می 2015 تا 31 دسامبر 2016  ارسال شده است و این در شرایطی است که در طی 28 سال گذشته، تنها 167 اطلاعیه لغو شهروندی صادر شده است و من ترجیح می دهم که هیاتی منتخب به بررسی تصمیمات جدید بپردازد و این هیات نیز آن را در سطح کابینه مطرح کنند.

وی در ادامه جزئیات تغییرات را چنین برشمرد: پیش از ابطال شهروندی یا اطلاعیه ابطال شهروندی یک فرد، وزیر بایستی امور زیر را انجام دهد:

 1. به فرد پیشنهاد دهند که مجدداً به صورت کتبی اطلاعاتش را ارائه کند،
 2. نوع و فرمت ارسال اطلاعات برای فرد به صورت واضح مشخص شود،
 3. با ارجاع چرایی ابطال شهروندی، دلایل شفاف را به فرد ارائه دهد،
 4. به فرد پیشنهاد دهند که درخواست بررسی پرونده توسط دادگاه را داشته باشد،
 5. فرد پس از دریافت اخطار نامه، 60 روز فرصت داشته باشد که اقدامات بعدی را انجام دهد،
 6. تصمیم نهایی وزیر آخرین مرحله است که به هیچ دادگاه دیگری جهت بررسی ارسال نمی شود،
 7. فردی که اطلاعیه ابطال شهروندی وی صادر شده است، تا زمانیکه دستور سلطنتی در این خصوص برای وی صادر نشده است، نباید شهروندی اش لغو شود.

سناتور مک کای در ادامه سخنان خود با اشاره به این نکته که این لایحه نزدیک به یک سال است که درحال بررسی ست، افزود: در نشست ها و کمیته های مختلفی در خصوص جزئیات این لایحه صحبت کردیم و تا جایی که من اطلاع دارم سناتور امیدوار سه سال گذشته این لایحه را در اختیار کمیته های پارلمانی بویژه سناتور لیندا فوروم که مخالف این لایحه بودند، قرار دادند و البته همه این جزئیات به اطلاع دفتر وزیر نیز رسیده است.

سناتور آندره پرات نیز از سخنان سناتور مک کای حمایت کرد و گفت: ابطال شهروندی فردی که عمل تروریستی یا جاسوسی و عمل خلاف منافع ملی انجام داده است، کمکی به حفاظت جان و مال کانادایی ها نخواهد کرد و آنها ممکن است تبدیل به شبکه قوی تری شوند که بیشتر ما را تهدید کنند. آمار های اخیر نشان می دهد که در سال 2016، 87 حکم لغو شهروندی به دلیل اظهارات نادرست صادر شده است و درست در همان سال 147 هزار نفر موفق به دریافت شهروندی شدند. اگرچه تعداد لغو شهروندی در مقایسه با دریافت شهروندی ناچیز است اما باید توجه کرد که راههای دیگری نیز برای جلوگیری از تروریسم وجود دارد.

در ادامه مباحث این بخش از جلسه، سناتورهای مجلس سنا در خصوص همه جوانب اعم از چرایی، چگونگی، مراحل و شرایط لغو شهروندی به بحث و گفتگو پرداختند و سناتور امیدوار از اینکه اصلاحیه این لایحه پیش نویس نشده است، ابراز خرسندی کرد.

ادامه بحث در خصوص این لایحه به جلسات بعدی سنا موکول شد.

گفتنی است که تمامی لوایح هم در پارلمان و هر در سنا مطرح می‌شوند. مراحل تصویب لوایح در سنا شبیه به پارلمان است: معرفی و قرائت اولیه، قرائت دوم، مرحله‌ی کمیسیون، مرحله‌ی گزارش، قرائت سوم و سپس تصویب و امضای سلطنتی.

در صورتی که قرائت سوم این لایحه، باردیگر در هفته های آتی در دستور کار مجلس سنا قرار گیرد، انتظار می رود که تا پایان ماه مارس به تصویب نهایی برسد.


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۳۰۱۵ - برچسب ها:
قانون شهروندیقانون شهروندی کاناداکانادامهاجرتکبکتابعیتc24c6
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
برنامه زنده علی مختاری از این پس دوشنبه ها اجرا می شود
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی

برنامه زنده علی مختاری از این پس دوشنبه ها اجرا می شود

۵ اردي بهشت ۱۳۹۶ - از این پس می توانید سوالات مهاجرتی خود را روزهای دوشنبه از علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران به...
طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک در پی تغییر مقررات برنامه نیروی متخصص
فراخوان برای همراهی با کنپارس در به چالش کشیدن اداره مهاجرت کبک

طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک در پی تغییر مقررات برنامه نیروی متخصص

۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - همانگونه که خوانندگان این وب سایت در جریان هستند اداره مهاجرت کبک در روزهای پایانی اسفند سال گذشته تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد. این...
پاسخ به سئوالات مهاجرتی در اینستاگرام و فیس بوک و   همزمان بصورت زنده
دوشنبه ها با علی مختاری

پاسخ به سئوالات مهاجرتی در اینستاگرام و فیس بوک و .....همزمان بصورت زنده

۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - به اطلاع می رساند که از این پس برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و نیز وب سایت Parnian.tv به صورت همزمان روزهای دوشنبه ساعت ۱۲:۳۰...
وزیر مهاجرت کانادا از برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا حمایت می کند

وزیر مهاجرت کانادا از برنامه مهاجرتی آتلانتیک-کانادا حمایت می کند

۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در کنفرانس مطبوعاتی که در حاشیه انعقاد قرارداد مهاجرتی بین دولت کانادا و دولت استانی نیوبرانزویک برگزار شد، برنامه مهاجرتی آتلانتیک-کانادا را راهی...
پایان هشتمین رقابت

پایان هشتمین رقابت

هشت برگزیده هشتمین دوره مسابقه هفت سین پرنیان انتخاب شدند ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - دبیرخانه هشتمین دوره مسابقه بزرگ هفت سین پرنیان، ضمن سپاس از تمامی شرکت کنندگان در بخش اصلی و جنبی این مسابقه پس از بررسی نهایی و حذف لایک های تقلبی، نتایج...
لایحه جدید شهروندی تا آخر آوریل تصویب خواهد شد
گزارشی از جلسات پنجم و ششم مارس مجلس سنا

لایحه جدید شهروندی تا آخر آوریل تصویب خواهد شد

۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - مذاکرت بر سر اصلاحات لایحه جدید شهروندی (C۶) در جلسات روزهای ۵ و ۶ مارس مجلس سنای کانادا ادامه یافت و با اعلام ۳۵ رای موافق و ۲۷ رای مخالف، ادامه...
متقاضیان کبک می توانند از ۵ آوریل پروفایل خود را به روز رسانی کنند
امکان آپدیت پروفایل کبک از ۵ آوریل

متقاضیان کبک می توانند از ۵ آوریل پروفایل خود را به روز رسانی کنند

۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - اداره مهاجرت استان کبک صبح روز چهارشنبه ۵ آوریل ۲۰۱۷ اعلام کرد که متقاضیان می توانند درخواست های «گواهی انتخاب کبک» (CSQ) خود را به صورت آنلاین به روز رسانی کنند....

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.