آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • تصویب لایحه جدید شهروندی به مرحله نهایی نزدیک تر شد

  تصویب لایحه جدید شهروندی به مرحله نهایی نزدیک تر شد

در جلسه روز سه شنبه ۳۰ مارس مجلس سنای کانادا که در ساعت یک و سی دقیقه شروع شد، سناتورها به تبصره های اصلاحات لایحه جدید شهروندی رای دادند اما سناتور بل مار، نماینده دولت اعلام کرد که تا جلسه ۴ آوریل رای نهایی گرفته خواهد شد.

در جلسه روز سه شنبه ۳۰ مارس مجلس سنای کانادا که در ساعت یک و سی دقیقه شروع شد، سناتورها به تبصره های اصلاحات لایحه جدید شهروندی رای دادند اما سناتور «دیان بل مار»، نماینده دولت اعلام کرد که تا جلسه ۴ آوریل رای نهایی گرفته خواهد شد.
سناتور «هاردر» ضمن تشکر از دقت سناتور امیدوار به عنوان اسپانسر این لایحه گفت: این لایحه از این جهت حائز اهمیت است که تعریف درستی از شهروندی کانادایی را مورد توجه قرار می دهد. علاقه مند بودم که دیروز راجع به این لایحه صحبت کنیم چرا که سالگرد اعطای Royal Assent در سال ۱۸۶۷ تحت عنوان قانون British North America Act بود، اگرچه این قانون ارتباطی به قانون شهروندی نداشت اما با تاکید بر واقعیت و هویت کانادا به پیشرفت های این کشور و شهروندانش در ۱۵۰ سال گذشته اشاره می کند.
به عقیده سناتور«هاردر» بررسی دقیق بند بند این لایحه بر عهده همه سناتورهاست و اصلاحیه روند ابطال شهروندی یک فرد به دلیل اعلام اطلاعات اشتباه، بسیار منطقی و درست است.
وی متذکر شد: وزیر سابق مهاجرت، جان مک کالم نیز در ۴ اکتبر سال گذشته اعلام کرده بود که با اصلاحات قانون شهروندی به شرطی موافق است که روند ابطال شهروندی یک فرد شرایطی ویژه داشته باشد. در اول مارس سال گذشته نیز، وزیر مهاجرت، احمد حسین در کمیته علم، تکنولوژی و امور اجتماعی گفته بود که از بررسی پروپوزال هایی استقبال می کند که روند ابطال شهروندی را اصلاح کند و در راستای احترام به شهروندان باشد.
سناتور«هاردر» قاطعانه اعلام کرد که به لایحه شهروندی رای خواهد داد و گفت: با احترام به نظرات همه سناتورها، به صراحت از اصلاحات این لایحه دفاع می کنم چرا که این لایحه به اصلاح روند ابطال شهروندی از طریق دادگاه فدرال به عنوان یک حق شهروندی می پردازد.
در ادامه سناتور سرج جویال، به مقایسه نسخه فرانسه و انگلیسی یکی از تبصره های این لایحه پرداخت و گفت: از آنجایی که من متن فرانسوی تبصره های این لایحه را نیز مطالعه کرده ام، در متن فرانسه نوشته شده است که اطلاعیه ابطال شهروندی به «هیچ کس» صادر نخواهد شد در حالی که با اضافه کردن یک حرف تعریف یعنی « la » معنی این جمله کاملا تغییر خواهد کرد و بر اساس موارد مطرح شده در این اصلاحیه، اطلاعیه ابطال باید برای فرد ارسال شود، بنابراین نسخه فرانسوی این لایحه دارای مشکل است و با نسخه انگلیسی آن تفاوت دارد.
سناتور مک کای که مسئول ارائه اصلاحات این لایحه بوده است، در ادامه به توضیح این اشکال فنی و گرامری پرداخت و از سناتورها زمان خواست تا موضوع را بررسی کند و سپس به نتیجه را اعلام کند.
موضوع دیگری که سناتور جویال به توضیح آن پرداخت، بحث منشور حقوق و آزادی بشر بود که در دو بخش مختلف آن، در خصوص حقوق شهروندان نوشته شده است. در این منشور، دو نوع حق برای شهروندان تعریف شده است، اگر فردی شرایط قانونی شهروندی خود را از دست بدهد، در نتیجه نمی توانید ادعایی در خصوص آن حقوق داشته باشید. بنابراین همانطور که در بخش ۲۴ منشور نیز تاکید شده است، وقتی حق شهروندی فردی باطل می شود، نمی توانیم حق شهروندی آنها را از رفتن به دادگاه تکذیب کنیم.
سناتور جویال اذعان کرد: مسلماً هر فردی که قرار است حق شهروندی وی باطل شود، این حق را دارد که در دادگاه به این موضوع پی ببرد و زمان منطقی و مشخصی نیز برای وی در نظر گرفته شود. دادگاه عالی نیز در تابستان گذشته اعلام کرد که ۱۸ ماه زمان لازم است تا در دادگاه استانی به پرونده ای رسیدگی شود و در دادگاه رده بالاتر ۳۰ ماه زمان لازم است.
پس از اینکه سناتورهای مجلس سنا نقطه نظرات خود را اعلام کردند، رای گیری انجام شد.
در اولین رای گیری ۲۸ رای موافق و ۳۹ رای مخالف اعلام شد. سپس بحث ها در خصوص ابطال شهروندی ادامه پیدا کرد و در ساعت ۴:۰۴ و برای دومین بار رای گیری شد که ۲۳ رای موافق و ۳۹ رای مخالف اعلام گردید، همچنین نتایج رای گیری در ساعت ۵:۱۳ برای سومین بار هم همانند دومین بار بود و در آخرین دور رای گیری در ساعت ۶:۲۲ تعداد ۲۱ رای موافق و ۲۹ رای مخالف اعلام شد.
در پایان این جلسه، سناتور «دیان بل مار» معاون قانون گذاری نماینده دولت در مجلس سنا خاطر نشان کرد: در جلسه بعدی مجلس سنا در ۴ آوریل ساعت ۳:۳۰ شروع خواهد شد، مدت ۴۰ دقیقه برای پرسش و پاسخ در نظر می گیریم که هر وزیری می تواند در این پرسش و پاسخ شرکت کند، و بعد از نتیجه گیری از این جلسه باید آرای نهایی جمع آوری گردد.
در ساعت ۱۹:۳۴ سناتور ها برای آخرین بار به تبصره ها رای دادند و voice vote ها ارائه شد اما standing vote ها به جلسه ۴ آوریل موکول شد.

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۱۴ فروردين ماه ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۶۲۲۷ - برچسب ها:
مهاجرتc24قانون شهروندیقانون شهروندی کاناداc6مجلس کاناداسناسناتورلایحهلایحه شهروندی
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
ده هزار متقاضی خوش شانسی که می توانند اسپانسر پدر و مادر خود شوند انتخاب شدند
نتایج قرعه کشی اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ

ده هزار متقاضی خوش شانسی که می توانند اسپانسر پدر و مادر خود شوند، انتخاب شدند

۶ اردي بهشت ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا، اسامی ده هزار نفر متقاضی اسپانسر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. این متقاضیان خوش شانس که وزارت مهاجرت، شهروندی و...
چگونه به شغل دلخواه خود برسیم
دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس منتشر کرد

چگونه به شغل دلخواه خود برسیم؟

۶ اردي بهشت ۱۳۹۶ - کتاب "چگونه به شغل دلخواه خود برسیم؟" یک کتاب جامع است که خواننده می تواند با آن همراه شود و گام به گام مسیر یافتن شغل دلخواه اش را بپیماید. با تلاش...
برنامه زنده علی مختاری از این پس دوشنبه ها اجرا می شود
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی

برنامه زنده علی مختاری از این پس دوشنبه ها اجرا می شود

۲ اردي بهشت ۱۳۹۶ - از این پس می توانید سوالات مهاجرتی خود را روزهای دوشنبه از علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران به...
طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک در پی تغییر مقررات برنامه نیروی متخصص
فراخوان برای همراهی با کنپارس در به چالش کشیدن اداره مهاجرت کبک

طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک در پی تغییر مقررات برنامه نیروی متخصص

۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - همانگونه که خوانندگان این وب سایت در جریان هستند اداره مهاجرت کبک در روزهای پایانی اسفند سال گذشته تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد. این...
پاسخ به سئوالات مهاجرتی در اینستاگرام و فیس بوک و   همزمان بصورت زنده
دوشنبه ها با علی مختاری

پاسخ به سئوالات مهاجرتی در اینستاگرام و فیس بوک و .....همزمان بصورت زنده

۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - به اطلاع می رساند که از این پس برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و نیز وب سایت Parnian.tv به صورت همزمان روزهای دوشنبه ساعت ۱۲:۳۰...
وزیر مهاجرت کانادا از برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا حمایت می کند

وزیر مهاجرت کانادا از برنامه مهاجرتی آتلانتیک-کانادا حمایت می کند

۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در کنفرانس مطبوعاتی که در حاشیه انعقاد قرارداد مهاجرتی بین دولت کانادا و دولت استانی نیوبرانزویک برگزار شد، برنامه مهاجرتی آتلانتیک-کانادا را راهی...
پایان هشتمین رقابت

پایان هشتمین رقابت

هشت برگزیده هشتمین دوره مسابقه هفت سین پرنیان انتخاب شدند ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - دبیرخانه هشتمین دوره مسابقه بزرگ هفت سین پرنیان، ضمن سپاس از تمامی شرکت کنندگان در بخش اصلی و جنبی این مسابقه پس از بررسی نهایی و حذف لایک های تقلبی، نتایج...
لایحه جدید شهروندی تا آخر آوریل تصویب خواهد شد
گزارشی از جلسات پنجم و ششم مارس مجلس سنا

لایحه جدید شهروندی تا آخر آوریل تصویب خواهد شد

۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - مذاکرت بر سر اصلاحات لایحه جدید شهروندی (C۶) در جلسات روزهای ۵ و ۶ مارس مجلس سنای کانادا ادامه یافت و با اعلام ۳۵ رای موافق و ۲۷ رای مخالف، ادامه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.