آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • قسمت ششم  آشنایی با خانه های Split level

  قسمت ششم - آشنایی با خانه‌های Split-level

یکی از انواع طراحی‌های جدید و مدرن‌تر در منازل کانادا و مونترال، مدل Spilt Level است.

در ادامه بحث مربوط به انواع خانه های مستقل در شهر مونترال آخرین شکل خانه‌های از این دست یعنی خانه‌های اسپلیت - لول را به شما معرفی می‌کنیم.

اسپلیت - لول به خانه‌هایی گفته میشود که طبقه هم‌کف از طبقه‌های بالا و پایین یک نیم‌ طبقه فاصله دارد و معمولا زمین در این نوع خانه‌ها به دو قسمت مساوی تقسیم شده که هر قسمت با قسمت مجاور طبقه بالاتر یا پایین‌تر از خود از طریق یک نیم‌ست پله جدا می‌شود. تعداد این نیم‌طبقه‌ها بین ۴ تا ۶ نیم‌طبقه متغیر است. (لطفا به عکس توجه کنید.)

این نوع خانه‌ها در مناطق غربی شهر مونترال بیشتر دیده می‌شوند و نسبت به انواع دیگر خانه معمولا سن کمتری دارند و جدیدتر هستند. در شهرهای دیگر کانادا به این نوع خانه‌ها Raised Ranch نیز گفته می‌شود. (در شهر مونترال این نام به خانه‌های اسپلیت گفته می‌شود که نیمی از خانه تنها یک طبقه است و نیم دیگر در دو یا سه طبقه ساخته شده است.)

این نوع خانه‌ها ممکن است Back split باشند یعنی قسمت‌های خانه نسبت به ورودی جلو و عقب قرار گرفته‌اند یا Side Split باشند که یعنی قسمت‌های خانه نسبت به ورودی در مجاورت هم قرارگرفته‌اند. این نوع نقشه‌ها معمولا برای خانه‌هایی که زمین کوچکتری دارند بسیار مناسب است و باعث می‌شود تا از مساحتی که به عنوان زیربنا در اختیار خانه قرار می‌گیرد بهتر استفاده شود.

در این خانه‌ها معمولا مهمانخانه، آشپزخانه و اتاق نهارخوری در نیم‌طبقه اول قرار می‌گیرد. اتاق‌های خواب و دستشویی و حمام اصلی در نیم‌طبقه بالا، اتاق نشیمن و دستشویی کوچکتر یا رختشوی‌خانه در نیم‌طبقه پایین‌تر و بیسمنت یا زیرزمین در دو نیم‌طبقه پایین‌تر قرار می‌گیرد. در بعضی از انواع اسپلیت-لول در طبقه همکف یک اتاق اضافه وجود دارد که می‌تواند به عنوان یک اتاق خواب یا اتاق کار یا حتی اتاق مهمان مورد استفاده قرارگیرد.

این نوع خانه‌ها به دلیل دیدی که طبقات نسبت به هم دارند از نظر زیبایی بسیار مورد توجه هستند در عین حال فضاهای طبقات دیگر مانند اتاق‌های خواب ضمن این که بیشتر از کاتج در دسترس است و با طی کردن نیمی از تعداد پله‌ها نسبت به کاتج قابل دسترسی است از نظر حفظ حریم خصوصی همان مزیت کاتج را دارد و از این نظر  در واقع حد فاصل کاتج و بانگالو محسوب می‌شود. این نکته برای خانواده‌هایی که چند فرزند و بخصوص فرزندان بزرگسال دارند مزیت مهمی به شمار می‌آید. مزیت دیگری که در این خانه‌ها به چشم می‌خورد این است که معمولا گاراژ در فضای زیر خانه قرار گرفته است و در صورت نیاز می‌توان این فضا را به عنوان یک اتاق به خانه اضافه کرد. این کار بخصوص در خانه‌هایی که گاراژ بزرگ و دارای دو در ورودی دارند امری رایج به نظر می‌رسد. اما نکته منفی در مورد خانه‌های اسپلیت-لول این است که فضاهای خانه تکه تکه شده و مخصوصا برای سلیقه ایرانی که فضاهای بزرگ و یک دست را می‌پسندد این مسئله یک نکته منفی به شمار می‌رود (مگر این که خانه به حدی بزرگ باشد که هر یک از بخش‌های خانه، وسعت کافی داشته باشد.)

در عین حال شواهد نشان می‌دهد هزینه گرم و سرد کردن این نوع خانه‌ها از هر دو نوع بانگالو و کاتج بیشتر است؛ همچنین دستیابی به یک دمای یکنواخت در قسمت‌های مختلف خانه آسان نیست به خاطر این که سیرکولاسیون یا چرخش هوا در قسمت‌های مختلف این نوع خانه‌ها کمتر است به همین جهت برای این که همه خانه بخصوص زیرزمین و طبقات پایین گرم شود باید انرژی بیشتری مصرف شود.

نکته مثبت در مورد خانه‌های اسپلیت-لول این است که تعداد پله‌ها برای دسترسی به فضاهای مختلف خانه از کاتج کمتر است و معمولا طبقات پایین در این نوع خانه‌ها از نوع walk out است یعنی اتاق نشیمن به حیاط پشتی راه دارد و حیاط قابل استفاده‌تر است. مخصوصا در زمین‌هایی که تپه مانند و دارای اختلاف سطح هستند ساخت خانه به صورت اسپلیت فضاهای خانه را بسیار قابل استفاده می‌سازد.

 

قسمتهای دیگر راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران  در لیست زیر موجود می باشد.

توجه: این مطلب پیش از این در تاریخ 29 اردیبهشت 90 در همین وب سایت منتشر شده است


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۵ در ۰۹:۴۷:۰۵ ب.ظ - پیوند همیشگی
- بازدید : ۸۳۸۳ - برچسب ها:
split-levelخانه های مستقلمسکن در کبکمسکن در مونترالاسکان
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
حمایت سناتورهای سنای کانادا از لایحه جدید شهروندی
جزئیات لایحه جدید شهروندی بار دیگر زیر ذره بین سناتورها در جلسه 28 مارس سنا

حمایت سناتورهای سنای کانادا از لایحه جدید شهروندی

۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - مجلس سنا پس از دو هفته تعطیلات، دیروز سه شنبه 28 مارس 2017 با یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حمله تروریستی لندن و به نشانه ابراز همدردی با پارلمان و...
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017 ؟

۸ فروردين ۱۳۹۶ -  دور جدید انتخاب های  "ورود سریع" با 3749 انتخاب 24 مارس  دور جدید انتخاب های "ورود سریع"  یا همان "اکسپرس انتری" روز جمعه  24 مارس اعلام شد که طی آن 3749 دعوت نامه...
برخیز که می رود زمستان

برخیز که می رود زمستان...

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - دوباره بهار با همه  زیبایی های وصف ناپذیرش از راه می رسد و عطر شکوفه ها مشام مان را پر می کند، به اشتیاق دیدن دوباره غنچه های نیمه باز  و...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.