آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • اینجا کار می کنم ولی بیمه ام از جای دیگر رد می شود

  اینجا کار می کنم ولی بیمه ام از جای دیگر رد می شود


علی مختاری,

 

موضوعی در مورد بیمه بود که مدتهاست به دنبال فرصتی برای نوشتن در مورد آن بودم و می دانم مشکل بسیاری از افراد است. امروز ایمیلی از یک غیر موکل به دستم رسید که متعجب بود از اینکه افسر پرونده ایشان را رد کرده و متهم به misrepresentation  هم کرده است. نتیجه چنین اتهامی نیز البته نه تنها رد پرونده که دو سال محرومیت برای هر گونه درخواست ویزا از دولت کاناداست.

داستان این بود که این دوست ما در شرکتی به کار مشغول بوده اند و قرارداد و گواهی کار نیز ارایه کرده اند اما آن شرکت ایشان را بیمه نکرده بوده است و او برای داشتن سابقه بیمه به روشی خود را در لیست بیمه شرکت دیگری جای داده است و به قول خودش بیمه اش از جای دیگر رد می شده است. او در پی درخواست افسر برای ارایه مدارک بیمه همان سابقه بیمه ای موجود را فرستاده است به این خیال که بیمه هم دارد و مشکل حل است. افسر نیز پس از مدتی ایشان را رد کرده است به این دلیل که با شرکتی که ایشان از آن بیمه شده تماس گرفته است و گفته اند اینجا کار نکرده است علاوه بر اینکه ایشان متهم به اظهار خلاف واقع و ارایه مدارک متضاد شده است. 

روشن است که این دوست عزیز تلاشی برای گمراه کردن افسر نداشته است و موضوع به وضعیت موجود در بازار کار ایران و نیز فهم افسران از موضوع بر می گردد. این یکی از همان بزنگاههایی است که باید گفت داشتن نماینده قانونی و یا وکیل خبره و با تجربه بسیار موثر است چه در مرحله ارسال پرونده و چه در مرحله آپدیت مدارک. برای رفع این مشکل می توان ظرایفی را بکار برد که از آن می گذرم اما تذکری است به برخی دوستان که افراد را به این توجیه که اقدام برای مهاجرت جز تکمیل چند فرم نیست به نداشتن وکیل و نماینده قانونی تشویق می کنند. 

اما پاسخ به این سوال که

چرا افسر چنین شرایطی را اینگونه قضاوت می کند؟

پاسخ روشن است. بودن در لیست بیمه یک شرکت و یا موسسه بر اساس قانون به این معنی است که شما رابطه استخدامی با آن شرکت دارید. سابقه بیمه شما مهمترین سند دولتی است که نشان از این رابطه دارد. از اینکه در ایران در هر دو سو تخلف می شود خبر دارم یعنی از یک سو بخشی از کارفرمایان افرادی را که برای آنان کار می کنند بیمه نمی کنند و از سوی دیگر افرادی را در لیست بیمه خود دارند که هرگز آنجا کار نمی کنند. ولی این واقعیت موجود تعریف قانونی را تغییر نمی کند.

برخی از متقاضیان را تصور این است که افسر می خواهد بداند ایشان بیمه بوده اند یا نه و هدف از درخواست بیمه این است. برای مثال برخی استدلال می کنند چون زیر پوشش بیمه درمانی همسرم هستم بنابراین بیمه دارم.

خیر دوست عزیز - افسر به دنبال این نیست که شما بیمه درمان بوده اید یا نبوده اید. او را دغدغه این است که راهی بیابد که ثابت شود به طریقی غیر از اظهار خود شما و کارفرمای شما رابطه کاری بین شما و او برقرار بوده است. این تنها از یک روش در سیستم ایران قابل دریافت است و آن داشتن سابقه بیمه است. فرض این است که کارفرما برای کسی جز کارمند خود حاضر نیست هزینه های بیمه و بازنشستگی سهم کارفرما را به عهده بگیرد. کارفرمایی که غیر کارمند خود را در لیست دارد متخلف است و تقلب کرده است و به همان اندازه قانون شکن است که کارفرمایی که کارمند خود را در لیست بیمه خود ندارد.

حال وقتی شما پرونده ای فرستاده اید و در آن اظهار کرده اید که در شرکتی شاغل بوده اید و قرارداد هم ارایه می کنید و بیمه شما به نام شرکت دیگری است از یک سو از نظر افسر تنها سابقه کار شما در شرکتی که بیمه دارید مورد قبول است و از سوی دیگر او در پرونده تناقض می بیند و فرض را بر این می گیرد که خلاف واقع گفته اید و سعی در گمراه کردن او داشته اید. اسناد رسمی که همان سابقه بیمه است سخنی دارد و دیگر پیوستها یعنی گواهی اشتغال و قرارداد کار سخنی دیگر و آن می شود که شده است.

سوالی اگر هست در وبلاگ من به نشانی mokhtari.canparsblog.com مطرح کنید

 

 

 

 

 

 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


جمعه ۱۱ فروردين ماه ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۸۹۴۶ - برچسب ها:
ssofswqswمهاجرت به کانادازندگی و کار در کبک

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حسین
  چهار شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
  سابقه بیمه

  سلام.
  میخواستم بدونم سابقه ی بیمه ی خدمات درمانی در قرارگاه خاتم، قابل ارائه به عنوان سابقه کاری می باشد و آیا شخص رد نمی شود؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   سه شتبه ۸ فروردين ۱۳۹۶
   [ بدون عنوان ]

   مقاله را خوب بخوانید ملاک بیمه درمانی نیست سابقه بیمه بازنشستگی ملاک است

 • به این دیدگاه پاسخ دهید رضا محمودی
  جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶
  [ بدون عنوان ]

  با سلام.با اینکه ثبت نام نموده ام امکان مشاهده کل مقاله را ندارم و پیغام" شما مجوز مشاهده متن کامل این مطلب را ندارید. لطفا در صورتی که وارد سایت نشده اید (Login نکرده اید)، وارد شوید." مشاهده می شود.علت چیست؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید امین بدری پور
   دو شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶
   [ بدون عنوان ]

   من هم همین مشکل را دارم

   • به این دیدگاه پاسخ دهید شهاب الدین مختاری
    چهار شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶
    [ بدون عنوان ]

    یک مشکل فنی جزیی وجود داشت و حل شد. از توجه شما سپاسگزاریم.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید Alireza Alipour
  جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶
  سابقه کار

  سلام و احترام.
  سابقه کار فقط به صورت بیمه ای برای مهاجرت به کبک مورد تایید است یا اگر بصورت گواهی از شرکتی معتبر باشد هم قابلِ قبول است؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶
   [ بدون عنوان ]

   برای هر برنامه مهاجرتی باید گواهی از کارفرما و سابقه بیمه را داشته باشید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید علیرضا مصلح
  سه شتبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶
  خطا

  چه لاگین باشی چه نباشی این پیام رو میده:
  "شما مجوز مشاهده متن کامل این مطلب را ندارید. لطفا در صورتی که وارد سایت نشده اید (Login نکرده اید)، وارد شوید."

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
ده هزار متقاضی خوش شانسی که می توانند اسپانسر پدر و مادر خود شوند انتخاب شدند
نتایج قرعه کشی اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ

ده هزار متقاضی خوش شانسی که می توانند اسپانسر پدر و مادر خود شوند، انتخاب شدند

۶ اردي بهشت ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا، اسامی ده هزار نفر متقاضی اسپانسر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. این متقاضیان خوش شانس که وزارت مهاجرت، شهروندی و...
چگونه به شغل دلخواه خود برسیم
دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس منتشر کرد

چگونه به شغل دلخواه خود برسیم؟

۶ اردي بهشت ۱۳۹۶ - کتاب "چگونه به شغل دلخواه خود برسیم؟" یک کتاب جامع است که خواننده می تواند با آن همراه شود و گام به گام مسیر یافتن شغل دلخواه اش را بپیماید. با تلاش...
برنامه زنده علی مختاری از این پس دوشنبه ها اجرا می شود
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی

برنامه زنده علی مختاری از این پس دوشنبه ها اجرا می شود

۲ اردي بهشت ۱۳۹۶ - از این پس می توانید سوالات مهاجرتی خود را روزهای دوشنبه از علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران به...
طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک در پی تغییر مقررات برنامه نیروی متخصص
فراخوان برای همراهی با کنپارس در به چالش کشیدن اداره مهاجرت کبک

طرح دعوا علیه وزیر مهاجرت کبک در پی تغییر مقررات برنامه نیروی متخصص

۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - همانگونه که خوانندگان این وب سایت در جریان هستند اداره مهاجرت کبک در روزهای پایانی اسفند سال گذشته تغییراتی را در جدول امتیازات برنامه نیروی متخصص این استان اعلام کرد. این...
پاسخ به سئوالات مهاجرتی در اینستاگرام و فیس بوک و   همزمان بصورت زنده
دوشنبه ها با علی مختاری

پاسخ به سئوالات مهاجرتی در اینستاگرام و فیس بوک و .....همزمان بصورت زنده

۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - به اطلاع می رساند که از این پس برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و نیز وب سایت Parnian.tv به صورت همزمان روزهای دوشنبه ساعت ۱۲:۳۰...
وزیر مهاجرت کانادا از برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا حمایت می کند

وزیر مهاجرت کانادا از برنامه مهاجرتی آتلانتیک-کانادا حمایت می کند

۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در کنفرانس مطبوعاتی که در حاشیه انعقاد قرارداد مهاجرتی بین دولت کانادا و دولت استانی نیوبرانزویک برگزار شد، برنامه مهاجرتی آتلانتیک-کانادا را راهی...
پایان هشتمین رقابت

پایان هشتمین رقابت

هشت برگزیده هشتمین دوره مسابقه هفت سین پرنیان انتخاب شدند ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - دبیرخانه هشتمین دوره مسابقه بزرگ هفت سین پرنیان، ضمن سپاس از تمامی شرکت کنندگان در بخش اصلی و جنبی این مسابقه پس از بررسی نهایی و حذف لایک های تقلبی، نتایج...
لایحه جدید شهروندی تا آخر آوریل تصویب خواهد شد
گزارشی از جلسات پنجم و ششم مارس مجلس سنا

لایحه جدید شهروندی تا آخر آوریل تصویب خواهد شد

۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - مذاکرت بر سر اصلاحات لایحه جدید شهروندی (C۶) در جلسات روزهای ۵ و ۶ مارس مجلس سنای کانادا ادامه یافت و با اعلام ۳۵ رای موافق و ۲۷ رای مخالف، ادامه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.