آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.

 

درباره كانادا
 
كمتر ایرانی‌ای است كه نام كشور كانادا را نشنیده باشد. بسیاری از صاحبان حرف و مشاغل، سرمایه‌گذاران، اصحاب علم و هنر و... نیز كم یا بیش برای آشنایی بیشتر با این كشور و شرایط زندگی درآن وسوسه شده‌اند خصوصاً كه از سه دهه پیش تاكنون قریب به نیم میلیون ایرانی در این كشور اقامت گزیده‌اند و خیل بسیاری در صف دریافت انواع ویزاهای قانونی انتظار می‌كشند. پس عجیب نیست اگر مهم‌ترین سؤالات همه آنها، چه كسانی كه كنجكاوند، چه آنها كه در مرحله تصمیم‌گیری هستند، آنها كه منتظر دریافت ویزا هستند، آنها كه بلیط و ویزا دردست دارند و حتی آنها كه مدتی است ساكن كانادا شده‌اند، این باشد كه:
 
·        كانادا چگونه كشوری است؟
·        در كجای این جهان قرار دارد؟  فاصله‌اش با ایران چقدر است؟
·        در مقایسه با ایران چه شباهت‌ها و چه تفاوت‌هایی دارد؟ از همه نظر، آب و هوا، امکانات زندگی، قوانین و مقررات، شرایط کاری و ادامه تحصیل و...
·        زندگی در آن به عنوان یك كشور جهان اول و عضوی از گروه ۸ كشور صنعتی و پیشرفته جهان از چه استانداردهایی برخوردار است؟
·        مردمانش چگونه انسان‌هایی هستند؟ زندگی و كارو كسب مردم چگونه می‌گذرد؟ با چه مشكلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دست به گریبان است؟ تحصیل در آن چگونه است؟ چه میزان از مردمش باسوادند و تا چه مدارج تحصیلی‌ای پیش رفته‌اند؟ ...
فهرست این‌گونه سوالات بسیار بلند است و چه بسا پایانی برای آن متصور نباشد.
 
معمولاً در جستجوی این سؤالات با دو دسته رویكرد در پاسخ روبه‌رو هستید،
۱. مطالب خشك و رسمی سایت‌ها و منابع دولت کانادا یا ترجمه آنها كه ممكن است بیشتر ابهام‌برانگیز باشند. این پاسخ‌ها برای اهل فن دقیق هستند اما در بسیاری از مواقع برای شما آنچنان که باید و شاید روشن نیستند ضمن اینکه معلوم نیست دقیقاً به همان سوال و نیاز شما پاسخ بدهند. مشکل دیگر آن است که معمولاً آن قدر خشک و رسمی بیان شده‌اند که ادامه دادن مطلب حوصله زیادی می‌طلبد.
۲. دسته دوم، شیفتگی‌ها یا بدگویی‌های احساسی است كه عموماً در وبلاگ‌ها یا كامنت‌ها با آن روبرو می‌شوید و بیشتر مستند به تجارب بسیار منحصربفرد شغلی، آنی و لحظه‌ای نویسندگان آنهاست تا یک كار پژوهشی و دقیق. به همین دلیل ناراستی‌ها و خطاهای زیادی در آنها وجود دارد و تکیه بیشتری بر مطالب گفتاری و شنیداری دارند تا اسناد و مدارک. البته مطالعه این مطالب به عنوان بخشی از تجربه گران‌قدر مهاجرت که شاید روزی به کارتان بیاید می‌تواند مفید باشد اما همیشه باید به جنبه‌های منفی این‌گونه مطالب هم توجه داشت. و فراموش نکرد:
تجربه مهاجرت و زندگی در یک کشور جدید پدیده‌ای منحصربفرد و اختصاصی است به این معنی که هیچ دو نمونه دقیقاً واحدی را نمی‌توان سراغ گرفت پس تجارب و دیدگاه‌های دیگران تنها برای تصمیم‌گیری بهتر و مناسب‌تر شما مفید است اما نهایتاً این شماهستید که باید شخصاًتصمیم خاص و مرتبط با خود را در هر زمینه‌ای اختیار کنید.
 
این نکته در تمامی مراحل و وقایع جاری زندگی ساری است. از کل تصمیم به امر مهاجرت تا خرید یک جاروبرقی از فلان فروشگاه. در این راه کسانی می‌توانند به شما برای اخذ تصمیم مشاوره بهتری بدهند تا پروسه تصمیم‌گیری ساده‌تر و سریع‌تر انجام شود.
 
به همین دلیل سعی ما در اینجا ارائه مطالب مستند و دقیق به شیوه‌ای جذاب و خواندنی خواهد بود. در واقع تلاش داریم تا جنبه‌های مثبت هر دو رویکرد پیشین را در هم ادغام کنیم و از ابعاد منفی آن اجتناب بورزیم. باور داریم که پس از مراجعه مداوم و مطالعه پیگیرانه مطالب این بخش هم تصویری گویا، دقیق و همه‌جانبه از كانادا به‌ دست خواهید آورد وهم ساعات طولانی برای كسب اطلاعات دقیق در جلوی صفحه مونیتور زجر نخواهید كشید.
 
این مطالب نه تنها برای کسانی ‌که تصمیم به مهاجرت گرفته‌اند یا در میانه پروسه آن، در انتظار ویزا یا آماده حرکت هستند بلکه برای مهاجرین تازه‌وارد (که از دید ما تمام مهاجرین نسل اول به هر میزان اقامت، به شکلی تازه‌وارد هستند) هم می‌تواند مفید و آموزنده باشد ضمن اینکه ما در خلال بحث‌ها از نکات آموزنده افراد قدیمی و پیش‌کسوت، پس از اطمینان از تطبیق دقیق آن با مستندات رسمی دولت کانادا، نیز بهره خواهیم گرفت.
 
البته یادآور می‌شویم که چون به همه‌چیز نگاه مثبتی داریم و معتقدیم برخورد ساده و سرخوشانه با زندگی و محیط اطراف، تأثیر مستقیم در آینده و سرنوشت انسان دارد معمولاً نیمه پر لیوان را می‌بینیم اما آنقدر واقع‌گرا هستیم كه به نقطه‌های تاریك بحث هم اشاره كنیم و شما را از آنها پرهیز دهیم. ما می‌خواهیم صادقانه و عالمانه اما با نگاهی مثبت به معرفی کانادا بپردازیم.
با ما همراه باشید.
 
برای دریافت اطلاعات به زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید
 

آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


دو شنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۳۸۶ در ۰۶:۳۸:۲۲ ق.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۲۲۱۱۶ - برچسب ها:
canadacity
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017

چه خبر از مهاجرت به کانادا در ماه مارس 2017 ؟

۸ فروردين ۱۳۹۶ -  دور جدید انتخاب های  "ورود سریع" با 3749 انتخاب 24 مارس  دور جدید انتخاب های "ورود سریع"  یا همان "اکسپرس انتری" روز جمعه  24 مارس اعلام شد که طی آن 3749 دعوت نامه...
قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا
جلسه بعدی مجلس سنا فردا 28 مارس برگزار می شود

قرائت سوم لایحه جدید شهروندی در جلسه 28 مارس مجلس سنا

۶ فروردين ۱۳۹۶ - در دستور جلسه مجلس سنا که فردا 28 مارس برگزار می شود، جزئیات مذاکرات جلسات پیشین با توجه به اولویت های مباحث و لایحه های مطرح شده، مورد بحث و پیگیری...
برخیز که می رود زمستان

برخیز که می رود زمستان...

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - دوباره بهار با همه  زیبایی های وصف ناپذیرش از راه می رسد و عطر شکوفه ها مشام مان را پر می کند، به اشتیاق دیدن دوباره غنچه های نیمه باز  و...
بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس، بیستمین شماره خبرنامه داخلی پرنیان منتشر و برای موکلین این شرکت در ایران ارسال گردید. این خبرنامه که به صورت گاهنامه منتشر می گردد،...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.